כניסה

נמצא ביפו גן העדן לחובבי הפחמימות

|

​רק ירדו קצת המעלות וכבר החשק לפחמימה מתחיל להציף את הגוף. יפו מלאה באפשרויות רבות לסיפוק התאווה הפחמימתית, אך לפני כמה חודשים נפתח במתחם שוק הפשפשים מקום קטן ומיוחד המוקדש כל כולו לבצקי שמרים, כשברקע גבינות ואפילו לא מעט אופציות טבעוניות. "טשטש שווילי" היא בית אוכל המוקדש לחצ'פורי, אותו מאפה גיאורגי, שהתאזרח בישראל והפך למאכל רחוב אהוב. החצ'פורי הוא סוג של לחם שמרים גאורגי במילוי גבינה, מחית שעועית, תרד ועוד מגוון אפשרויות, העטופות בבצק תפוח רך מבפנים ושחום מבחוץ. ב"טשטש שווילי" מציעים כמות עצומה של מילויים, כולל גרסאות טבעוניות וישראליות. לכל חצ'פורי צורה אופיינית המותאמת לסוג המילוי שלו:  מחית שעועית תגיע כמאפה על בסיס בצק עלים פריך, בעוד מילוי של גבינה וביצים יגיע כחצ'פורי בצורת סירה, עליה ניצבות הביצים והגבינות הנמסות המתערבבות זו בזו.

 

טשטש.jpg

הנחמה החורפית המושלמת. חצ'פורי בטשטש שווילי. צילום: מקס מורון
 
בטשטש שווילי תוכלו לטעום את החצ'אפורי הקלאסי שמגיע עם גבינה גאורגית, חצ'אפורי גבינות קלאסי עם פטריות ושום/ בצל מקורמל/ חציל/ תרד/ גבינה כחולה, חצ'אפורי סירה עם ביצה עלומה ותוספת לבחירה, ויש גם חאצ'פורי טבעוניים במילויים משתנים. מחיר חאצ'פורי נע בין 16-35 שקלים ותלוי בסוג המילוי.
  
לצד המאפים מגישים במקום גם מאזטים מהמטבח הגיאורגי וסלטים שונים כמו "לוביו", סוג של חומוס הגאורגי משעועית לוביה יחד עם לחם חם. לקינוח אפשר להתנסות בצ'ורצ'חלה", ממתק מסורתי שמכינים  מאגוזי מלך ששוזרים בחוט ארוך ועוטפים ברפרפת ענבים. אם אתם בעניין של ארוחת צהריים זריזה או "טייק אווי" משביע במיוחד הביתה בסיום יום, שווה לקפוץ לרחוב עולי ציון 15 ביפו ולהכיר מקרוב את הצד הפחמימתי של המטבח העדתי המרתק.