כניסה

מאיה אלתר: בוגרת החודש

|

הכירו את מאיה אלתר, בוגרת החודש שלנו שבמקביל להתמודדות עם מחלת הסרטן השלימה תואר ראשון במדעי ההתנהגות ומסייעת כיום לפרויקט תרומות השיער לחולות סרטן. 


מאיה אלתר - קרדיט לסער שינדר.png

קרדיט: סער שינדר


איך התגלתה המחלה? 

כאשר הודיעו למאיה אלתר, בת 27 כיום, שכאבי הבטן מהם היא סובלת נגרמים ככל הנראה מגידול שפיר בלבלב היא התכוננה לעבור ניתוח קצר ולהמשיך בחייה. במהלך הניתוח הסתבר כי הגידול אינו שפיר, והפרוצדורה המהירה הפכה ל-11 שעות שבהם ניסו הרופאים להוציא מגופה את הגידולים השונים שכן גרורות נוספות התפשטו בגוף. אז התחילו טיפולי כימותרפיה והקרנות בשני סבבים שונים. 


איך המשכת את התואר בזמן הזה? 

"בזכות התמיכה הגדולה שקבלתי באקדמית החלטתי להמשיך ולעבור את הקורסים והמבחנים. קיבלתי המון עזרה עם צוות שהיה סבלני ותמך.  


מה החזיר אותך לאקדמית אחרי שסיימת את התואר? 

"במהלך סבב הטיפולים השני שלי הסתבר כי הפעם הטיפול יגרום לנשירת שיער. חיפשתי פאה שתעזור לי להרגיש שאני לא נראית שונה מדי. הגעתי לעמותות התורמות פאות לחולות סרטן והם חיפשו פנים שייצגו את המחלה וישתלבו בתשדירים השונים. התלבטתי האם אני מעוניינת בחשיפה הזו, לבסוף החלטתי שכן. חשתי שחסרה לי התחושה שאני עושה משהו משמעותי - חדוות העשייה, וידעתי שאני צריכה לעשות זאת". 


אלתר ממשיכה  "הקמפיין המשותף של 'פנטן' ו'זכרון מנחם' רצו ליצור תחושה אישית, להראות את החיבור בין תורמת השיער כאשר אני לידה. זכרתי את העזרה העצומה שקבלתי מהאקדמית. פניתי למכללה ושמחתי לשמוע שהרימו את הכפפה. אז יצאה פניה לסטודנטים והמיזם קרם עור וגידים". WhatsApp Image 2018-12-27 at 3.08.52 PM.jpeg


אילו כלים קיבלתי באקדמית שהובילו אותך להצטרף ליוזמה הזו? 

במהלך הלימודים בתואר מדעי ההתנהגות הכרנו את החשיבות שבלהצטרף ליוזמות ולקדם ערכים. עבורי, היה פה שילוב מיוחד של מה שספגתי באקדמית עם הגישה השונה שהמחלה עודדה. משהו חדש שגורם לי להעז יותר, לא לפחד לעשות כלום. חשיפה בתקשורת לא היתה מי שאני, בעבר הייתי מתביישת מהמצלמה. היום אני 'מזנקת' על כל אתגר". 


ומי הייתה הראשונה להרים את הכפפה ולתרום את שיערה? שובל לביא, תלמידת סיעוד שנה ב', שלא חשבה פעמיים והתייצבה למאבק. קראו עליה עוד כאן