כניסה

פייק ניוז זה דבר רציני - הכירו את המרצה דרור רפאל

|

כולכם בוודאי מכירים את דרור רפאל, שדרן הרדיו המצחיק והמצליח שתמיד יודע לתת את הטוויסט שלו בעלילה לכל נושא רציני ומוקפד. מעטים יודעים שלדרור יש גם צדדים רציניים לא פחות - אחד מהם הוא כמובן העובדה שהוא מעביר סדנאות אצלנו באקדמית תל-אביב-יפו בחטיבה לתקשורת פוליטית במסגרת תואר ראשון (.B.A) בבית הספר לממשל וחברה. 


Dror_Rafael.jpg

רפאל גדל ביהוד, והחל את דרכו הרדיופונית כשדרן ברדיו פיראטי בשם "רדיואקטיבי". משם המשיך לקול ישראל כמגיש רצועות מוזיקה ב-88FM. לאחר מכן החל ללמוד ב"מכללת לוינסקי לחינוך", שם השלים תואר ראשון בלשוןחינוך ויהדות. לאחר מכן, חזר רפאל לשדר ברדיו כשהצטרף לצוות רדיו תל אביב, והחל להגיש את תוכנית ההכרויות "בחסות החשיכה".

ב-1995 פגש את שי גולדשטיין, וברבות השנים השניים הפכו לצמד סאטיריקנים מצליח "שי ודרור". השניים שידרו תוכניות הומור וסאטירה ברדיו ובטלוויזיה, בהן "זו ארצנו" ו"שי ודרור". ב-2008 הצטרף לצוות הכותבים של תוכנית הסאטירה "ארץ נהדרת". באותה שנה החל להגיש את שעשועון הטריוויה הקומי "חידון האשליות" בערוץ 24 ואת השעשועון "ראש בקיר" לצד גולדשטיין בערוץ 10.

כיום, לאחר קילומטרז' ארוך ומרשים בכל תחומי התקשורת השונים, דרור פונה לתחום ההוראה ומעביר סדנאות אצלנו באקדמית תל-אביב-יפו. דרור מאמין ש- "לכל אדם יש סיפור מעניין ורק צריך לדעת איך לספר אותו. אין כזה דבר סיפור לא מעניין, רק צריך לדעת למצוא את הזווית הנכונה וכל אחד יוכל להתחבר לנושא ולהתעניין מכל הלב."


דרור מספר שהוא מאד נהנה מהשיעורים והסטודנטים, "בחיים לא דמיינתי את עצמי מלמד בכיתה מול סטודנטים. אני זוכר את עצמי בתור סטודנט טוב ומקשיב, הייתי בא תמיד לשיעורים בזמן ונשאר עד הסוף. כל שאר הסטודנטים היו קוראים לי סטודנט חרשן, הייתי תמיד יושב שורה ראשונה וממש מתלהב מהחוויה של ללמוד באוניברסיטה כמו תלמיד בכיתה א'. למרות זאת הסיוט הכי גדול שלי היה לקרוא מאמרים באנגלית וגם לשבת ללמוד בספרייה" הוא מספר על עצמו, "אבל עכשיו אני מצליח להנות גם בתור מעביר הסדנא, כאשר אני רואה את הסטודנטים מתלהבים מהחומר כמעט כמוני ואת התשוקה בעיניים שלהם לתחומי התקשורת השונים אני מרגיש גאווה שהצלחתי להעביר מעט מהידע שלי אל הדור הבא."

דרור מוסיף ומרחיב "התגמול הכי גדול שלי שבסוף הסטודנטים נכנסים ועובדים בתעשייה והופכים להיות כתבים ושדרנים מצליחים. לפעמים אני עוזר להם להיכנס אבל אחר כך זה נטו הכישרון שלהם."


microphone-and-mixer_1921-180.jpg


"אם הייתי צריך לבחור את תחום התקשורת האהוב עליי" דרור ממשיך ומספר לנו "זאת לא בחירה קשה עבורי בכלל, הרדיו מאז ומעולם היה הבית הראשון ותמיד יישאר הבית האמיתי והאחרון שלי. יש משהו ברדיו שהוא חשוף ואמיתי, אינטימי ומרגש, זה רק אתה מול המאזינים וזה גורם לי לפתוח את הלב ולהוציא את החומרים הכי מרגשים והכי כנים שלי.

הרדיו הוא המדיום הכי סקסי ואינטליגנטי, אי אפשר לזייף ולהיראות טוב, שומעים אותך ומכירים אותך הכי טוב, בלי טשטושים מסביב ואין אפשרות להסיח את הדעת. זה נטו אתה"


רוצים לדעת עוד על החטיבה? היכנסו לקישור הבא:


https://bit.ly/2EXCk8Q