כניסה

קריירה בעזרה לזולת

|

הכירו את טליה שיאון, בוגרת בית הספר למדעי ההתנהגות, שהפכה את המשיכה האישית שלה לתחום הטיפולי, לקריירה. לאחר שהתנדבה במהלך הלימודים במרכז אנוש בפלורנטין, המשיכה כמדריכה עד שהתמנתה למנהלת המרכז.

 

 

סדר היום של טליה מאד עמוס וכולל שתי עבודות, ריקוד בסטודיו ובילוי עם חברים.

 

טליה מספרת: "ראיתי עולם שמאוד משך אותי ומאוד סיקרן ואז המשכתי כמדריכה והתקדמתי. אני חושבת שזה גם בזכות הלימודים שמאוד מכוונים אותך להיות יותר קשוב, יותר פתוח.

 

"במהלך הלימודים מאד נהניתי ללמוד ממרצים מצוינים. ד"ר רביד דורון היה מאד קשוב והקשר איתו נוצר ממייל ששלחתי לו והתגלגל להיות פרויקט גדול ומוצלח, הרבה בגלל הנכונות של רביד לתת מעצמו על אף לוח הזמנים המטורף שלו." 

 

 

על חשיבותה של ההתנדבות

 

אני מאוד ממליצה על פעילות התנדבותית. בעיקר בגלל שאנחנו חיים בעולם שבו אנחנו לא רגילים שלא לקבל או לתת גמול חומרי עבור עבודה. האפשרות להתנדב היא האפשרות לתת למשהו את כל כולך מבלי לחשבן מה ניתן בתמורה. התנדבות ממלאת את האדם ואין ספק שמקבלים משהו הרבבה יותר מיוחד מכסף. אני לפעמים מתגעגעת קצת לתקופת ההתנדבות שלי במועדון.

 

כשטליה נשאלת כיצד התקדמה מעבודה בהתנדבות לניהול המרכז היא עונה בצניעות "פשוט הייתי במקום הנכון בזמן הנכון - אז התקדמתי. אם לא חושבים על זה יותר מדי, מתגלגלים ממש יפה בחיים."

 

האם את לוקחת את העבודה הביתה? 

אני לוקחת את העבודה הביתה מכמה סיבות - קודם כל העבודה שלי מאוד רגשית ודבר נוסף הוא שאני שואבת הרבה השראה ולומדת המון על הדרך. אז כן, ההשפעה היא של העבודה היא די הוליסטית. 

 

מהי עמותת אנוש?

"עמותת אנוש מטפלת בשיקום ובבריאות הנפש ואחד מתחומי השיקום הוא התחום החברתי. המרכז כבר פעיל 30 שנה ביפו ובפלורנטין ובאים אליו אנשים מכל דרום תל אביב-יפו לפעילויות פנאי וחברה".

סניף תל אביב ברבות הימים, הפך לבית שני עבור מאות משתקמים, אשר מוצאים בו מענה אנושי ומקצועי וסביבה מבינה ותומכת. 

 

השאלון האישי

 

1. מה רצית להיות כשתהיי גדולה?

שחקנית/רקדנית/כל דבר אמנותי.

 

2. כישרון סמוי או חבוי שתרצי לשתף אותנו בו?
 אני ממלאה את התשוקה לריקוד בסטודיו נעים. רוצה לחשוב שיש שם קצת כישרון

 

3. מהי האפליקציה הכי שימושית (מלבד פייסבוק או וייז או ג'ימייל) שלך בטלפון?
 ג'נגו ויוטיוב

 

4. הרגל סטודנטיאלי יוצא דופן שליווה אותך בכל שנות הלימודים?
לקנות מלא פירות וירקות בדוכן השווה שמחוץ למכללה ולפתוח שולחן בספרייה

 

5. סרט או ספר מומלצים?
תמיד ממליצה על שלום עליכם..

 

6. האם את טיפוס ריאלי או הומני?
 הומני. אבל הפתעתי את עצמי בסטטיסטיקה. תודה לילנה סטוקלין :)