כניסה

כל הדרך מבית הספר למדעי המחשב ל-TED ובלומברג

|

בוגר של בית הספר למדעי המחשב, תומר טלר,  שימש כאחד מהדוברים בכנס הקיץ השנתי של המרכז להנדסת מחשבים בטכניון, בנושא סייבר ואבטחת מחשוב מידע. 

תומר למד בבית הספר למדעי המחשב במסגרת תכנית מעו״ף וסיים את לימודיו בשנת 2012. כבר במהלך הלימודים עבד בצ׳ק פוינט, שם ניהל את מחלקת המחקר ואבטחת המידע והפך להיות הדובר טכני של החברה. לפני חמישה חודשים עבר תומר טלר למיקרוסופט לנהל מוצר ומחקר אבטחת מידע בחטיבת הענן של מיקרוסופט (Azure).

״ב-2011 התחלתי להרצות בכנסים ולאחר התפתחות מקצועית בתחום, התחלתי לנהל מחקרים ולהציג כעבור 3-4 חודשים גם את אב הטיפוס, שהא תוצאות המחקר״. 

תומר הרצה בין היתר בכנסים חשובים של הענף, כגון RSA, BlackHat, OWASP , TEDx 
ובנוסף פרסם כתבות ב-Forbes וב-Bloomberg.
  
המרכז להנדסת מחשבים, שמארגן את הכנס, הוא מרכז מחקר יישומי משותף לפקולטות להנדסת חשמל ומדעי המחשב בטכניון, שותפות בו חברות רבות וחברי סגל משתי הפקולטות. המרכז  מקדם מחקר מעשי ויישומי ומאפשר דיאלוג שוטף בין התעשייה לאקדמיה בנושאים מחקריים המעניינים את שני הצדדים.

בין ראשי הכנס, פרופ' אלי ביהם ופרופ' אביגדור גל, וכן הדוברים בכנס, אנשי אקדמיה ותעשייה, הם ממובילי התחומים בארץ ובעולם. 
 
בכנס השנה הציג תומר טלר רעיון פרי חצי שנת מחקר, שיסייע לנו להתמודד עם מתקפות סייבר על רשתות ארגוניות, שקורות כל הזמן, גם מבלי שאנו מודעים להן.

השאלון הקצר

מה רצית לעשות כשהיית ילד?
לפתח משחקי מחשב. 

מה ההרגל הכי מוזר שהיה לך בתור סטודנט?
לשבת דקה על הדשא כדי להרגיש כמו סטודנט מן המניין - שילוב מעוף ועבודה יכול להיות אינטנסיבי.

בתור מומחה לאבטחת מידע, בטוח תוכל לענות: ios או אנדרואיד :) ?
חשוב לציין ששתי מערכות ההפעלה מאובטחות - ההבדל המהותי ביניהם זה גישת הפתיחות. לכן, מבחינת אבטחת מידע, מודל ה"גן הסגור" של IOS מועדף על מודל "הגן הפתוח" של אנדרואיד

ספר / סרט מעניינים שקראת / ראית?
Think of a number by John Verdon 

מה הדבר האהוב עליך בשעות הפנאי?
לבשל