כניסה

24 שעות של כיף: סיכום האקתון "חינוך חכם"

|

365 ימים של תכנון, 150 נרשמים, 60 משתתפים, 30 מנטורים, 24 שעות והאקתון אחד. בתחילת החודש התקיים באקדמית תל אביב יפו אחד מאירועי הטק הגדולים והמשמעותיים, במסגרתו פותחו אפליקציות שהוצגו בפני שופטים מתחום החינוך והפיתוח, ונרשמו לא מעט הברקות ופיתוחים מרשימים. הנה סיכום ההאקתון הגדול בנושא "חינוך חכם", שנערך ב-6.4 באקדמית תל אביב יפו.

 

המשימה: משתפי ההאקתון אותגרו במשימה יצירתית במיוחד: לפתח ב-24 שעות אפליקציה שקשורה לעולם החינוך החכם. אמצעי העזר שעמדו לרשותם היו מחשבים וציוד נלווה, מנטורים, בהם שי מנדל מחברת Perion, אריאל פולק מחברת dapulse, שחר ערוסי לוי מחברת SAP, וגם הרבה בייגלה, סושי, מוקפצים למיניהם, ברז בירה, נקניקיות וגם וופל בלגי לאנרגיה מתוקה.

 

הביצוע: במהלך התחרות עלו לא מעט רעיונות מעניינים: אחד הצוותים פיתח אפליקציית זיהוי פנים אוטומטית שתחסוך למרצה/ מחנך בכיתה זמן בהקראת שמות. האפליקציה תצלם את התלמידים ותשלח אוטומטית דו"ח נוכחות. צוות נוסף פיתח מערכת ללימוד חוקי כלכלה בצורה חכמה ומהנה, באמצעות משחק שבעזרתו ניתן ללמוד בקלות חוקים פשוטים בכלכלת בית נכונה.

 

 

 

הזוכים: הצוות שזכה במקום הראשון הוא Readm של ניר עמרה, אילון סולטן, מאור דוידזון ומיכל גרוברמן, ממדעי המחשב, שפיתחו אפליקציה שתסייע לילדים לקרוא ספרים, תתקן אותם ותהפוך את חווית הקריאה לכיפית יותר. האפליקציה פועלת כך שבמהלך השימוש הילד מקריא שורה בקול רם והאפליקציה מקליטה אותו. כשהוא מסיים לקרוא את העמוד בספר, האפליקציה מציגה על המסך את מה שהמשתמש הקריא, ואם המשתמש הקריא והגה בצורה נכונה את המילים - הוא מקבל ניקוד ומתאפשר לו להמשיך לעמוד הבא. בנוסף, האפליקציה עוזרת לילדים (בעיקר בגיל קטן יותר) להגות נכון מילים, ובכך לתקן שגיאות בשפה עוד מגיל מוקדם, תוך כדי קריאה.

 

ישלשאםמ.jpg
צילום: כפיר סיוון

 

מחשבות לשנה הבאה: שילה מנג'ם , עידן דגן, תומר עומרי ודניאל פרוינד, שיזמו ותיכננו את ההאקתון הנוכחי, מסיימים בקרוב את הלימודים ומחפשים צוות חזק שירצה לקחת את המושכות ולהרים אירוע כזה גם בשנה הבאה. כל מי שמעוניין מוזמן ליצור קשר עם אחד מחברי הרביעייה, לצורך העברת הלפיד.