כניסה

צווארון ורוד: כיצד יראה שוק העבודה בעתיד?

|

רובוטים, מקצועות נשיים ועובדים בעלי כישורים גבוהים - עולם העבודה העתידי לא דומה לשום דבר שדמיינו, אך האם יש בו מקום לשני המינים?

 

כולנו יודעים שבעוד שנים ספורות מי שישרת אותנו במסעדות, יביא אותנו מנקודה א' לנקודה ב', יכין לנו חלק ניכר מהמזון וייצר עבורנו דברים – יהיו רובוטים. לא יעברו שנים רבות עד שמקצועות דוגמת אדריכלות, מפעילי קטר, ייצור, תעשייה ותכנות יהפכו לנחלת העבר. לראייה, לפי נתוני סטטיסטיקה, בין  השנים 2000-2010 עברו לאוטומציה לא פחות מ-5.6 מיליון מהעבודות, וזוהי רק ההתחלה. העולם, מסתבר, שייך למחשבים, ועל פניו נראה שגם לנשים.


האשמה בעניין היא לא תוחלת החיים הקצרה יותר של המין הגברי, אלא האבולוציה שעובר שוק העבודה והתהוותו מחדש לאור השינויים שמביאים עימם המחשבים והמכונות. היות שרוב העובדים בתחום התעשייה, הייצור והתכנות הם גברים, רבים מהם עומדים בשנים הקרובות להיות מומרים ברובוטים ולהשאר נטולי עבודה. טכנולוגיה וקידמה אמנם יוצרות יותר משרות, אך אלו דורשות השכלה גבוהה והבנה נרחבת בתחומי הטכנולוגיה שיצעדו איתנו אל העתיד, כך שבסופו של דבר הנפגעים העיקריים מתהליך האוטומציה הם עובדים בעלי רקע של עבודה פיזית דוגמת תחזוקה וייצור.

 

במאמר שפירסם בשנת 2015, מדבר העתידן המוערך תומאס פריי על המקצועות שיובילו בעתיד את עולם העבודה, ומכנה אותם "מקצועות נחשקים בעידן הדיגיטלי". את 162 המקומות שהוא מונה תופסים בין היתר מעצבי אישיות אנושים למחשב, מפעילי מדפסות תלת מימד, יועצי תהליכי ייצור, מומחים לחומרים שונים ומתכנני איברים חלופיים לגוף האדם. כל אחד מהם דורש לא רק השכלה גבוהה, אלא גם כישורים טכנולוגיים מצוינים.

 

ראיון עם תומאס פריי על עולם העבודה בעתיד:

 


למרות ההשתלטות הדיגיטלית, ישנם תחומים "בטוחים" יותר, שבהם לגורם האנושי עדיין יהיה תפקיד משמעותי. תחומים אלו נוגעים למקצועות נשיים יותר באופיים דוגמת טיפול בילדים או במבוגרים וסיעוד רפואי, אשר חווים בשנים האחרונות צמיחה. הסיבה לכך היא המרכיב האנושי הנדרש במשרות הללו, שאותו לא ניתן להפיק ממחשב או מכונה. עם זאת, למרות התחזית האופטימית באשר למקצועות אלה, בעתיד הלא רחוק, בדיוק כמו עכשיו,  שיוויון תעסוקתי לא נראה באופק. הסיבה לכך היא אחוז נמוך של כוח עבודה נשי במקצועות המוגדרים כעתידיים. כיום רק 11% ממקצועות ההנדסה בעולם, אלו שיצעדו עימנו לעתיד, מאוישים על ידי נשים והסכנה היא שבעתיד יודר מקומן של הנשים מתחומים אלו.


העסקה גמישה לפני יציבות תעסוקתית

השינוי שיחווה שוק העבודה בעוד מספר שנים לא נוגע רק לסוג המקצועות, אלא גם לאופן העסקה. אם כיום הפרמטרים החשובים ביותר לעובד נוגעים לרמת השכר, היציבות והתנאים הסוציאליים, בעתיד הלא רחוק גמישות, אינדבידואליות והגשמה עצמית יהיו מדדים לא פחות חשובים. עובדים המשתייכים לדור ה-X שונים מעובדים בני דור ה-Y בכל הנוגע לגורמים המוטיבציוניים שלהם במקום העבודה. דור ה-Z שישלוט בשוק העבודה בעתיד הקרוב שונה משניהם ומונע מתוך צורך בהכרה, רצון לאזן בין הקריירה לחיים האישיים, הזוגיים והמשפחתיים, ערכים חברתיים ועניין אישי. חוקרים מדברים על המושג  "העסקה גמישה" כפרמטר שיהפוך למרכזי בעולם העבודה של המחר, וצופים שארגונים גדלים כקטנים ישימו דגש על צורת העסקה שתאפשר חירות אישית והגשמה, ותשאיר זמן לתחביבים ולחיים עשירים. במילים אחרות, אם כיום הערכים הנוספים עבור העובד הם כנסים, השתלמויות ותגמולים, בעוד פחות מעשור יצטרכו קברנטי החברה לייצר "גריינים" חדשים, שיספקו לעובד את התחושה שהוא נספר ומורגש, ולא רק משאב שימושי עבור האירגון.


צורת העסקה שכזו הינה בשורה טובה לכולם, אך מעניינת במיוחד עבור נשים אשר ירצו לשלב בין אימהות לעבודה במשרה מלאה. עם זאת, כדי להגיע למצב אידיאלי זה, יצטרכו נשים לדאוג כבר מעכשיו לשילובן בעבודות השונות, עם דגש על אלו המוגדרות גבריות יותר ויצעדו אל עבר העתיד. קריאה לשיוויון לא תוכל להתבצע רק על בסיס פעילות חברתית. תחום העבודה יהיה פתוח לכולם, אך מי שירצה להשתלב בו יצטרך לדאוג לכך כבר מגיל צעיר. יוזמות לשיוויון הפועלות להעלאת מודעות בקרב נשים והכנסתן לתחומים אלו, צצות כיום ברחבי העולם. המארגנים והמובילים  כבר יודעים - העתיד לאו דווקא מפחיד, אך צריך להיות מוכנים לקראתו.