כניסה

הפנטזיונרים של היום הם יזמי המחר

|

במחשבה ראשונה נראה שהקשר ביניכם לבין כלכלה אינו מובן מאליו, אבל אפילו הרגע הזה שבו אתם יושבים בבית ותוהים איך לנהל את התקציב שלכם בתוך סיפור המסגרת של חייכם, שכולל דירה שכורה בתל אביב, בילויים וגם חיבה רבה למנוחה - הוא מיקרוקוסמוס של עולם הכלכלה. כמו כל גוף עסקי או ציבורי, גם אתם מושפעים מהסביבה ומהתנאים הכלכליים. מחסור, עודף וניהול נכון, הם מונחים שבוודאי מוכרים לכם, אפילו מהפעם ההיא שבה חיפשתם עבודה והבנתם שהביקוש עולה על ההיצע.


במקום לפחד מעולם הכלכלה הגדול שמקיף מכל עבר, אפשר פשוט להבין אותו. להסתכל למונחי הניהול הגדולים בלבן של העין, לדבר בשפתם, להכיר ואפילו להקדים אותם בכמה צעדים. "כדי להתנהל ביעילות בסביבה שבה אנחנו חיים ופועלים גם בעולם העבודה וגם בחיים האישיים, חשוב לרכוש את הכלים שיעזרו לנהל בהצלחה את עצמנו ואת המשאבים שעומדים לרשותנו", מסבירה ד"ר שירית כתב - הרץ, ראש התכנית לתואר ראשון בכלכלה וניהול במכללה האקדמית תל אביב -יפו. "הדבר נכון גם בניהול של יחידה או ארגון במגזר העסקי או הציבורי. לא סתם המנהל הוא דמות חשובה ביותר לארגון ומי שמוביל את החברה כולה לתהליכים והשגת היעדים".


 ואיך נוצר החיבור בין כלכלה לניהול?

"להיות מנהל זה גם להנהיג את הארגון בתוך הסביבה הכלכלית בה הוא פועל. להיות כלכלן של הארגון, זה להיות חלק מההנהלה, לקבל החלטות חשובות ולגבש אסטרטגיות שתורמות להצלחת הארגון. לצורך כך נדרש מגוון של כלים ומיומנויות מעולמות הכלכלה והניהול. השילוב הטבעי בין כלכלה וניהול פותח קשת רחבה של תפקידים, בתחומים רבים ובארגונים בעלי אופי שונה ולכן הוא מתאים למגוון רחב של אנשים".

 

650500000000.jpg 

התוכנית ללימודי כלכלה וניהול של האקדמית תל אביב – יפו מחברת בין שני העולמות במטרה להקנות לסטודנטים מיומנויות חשובות וערך מוסף בעת יציאתם לשוק העבודה. כדי להתאים בין תחומי העניין להעדפת הסטודנט, מציעה התוכנית ארבעה מסלולים שונים לבחירה בשוק ההון, ניהול השירות, יזמות ומשאבי אנוש, במסגרתם הסטודנטים רוכשים כלים מעשיים ומתמחים במגוון תחומים, צוברים ניסיון ומגיעים לשוק העבודה עם יתרון משמעותי.

 

>> מתעניינים בתואר בכלכלה וניהול? זה מה שאתם צריכים לדעת

 

הצעד הראשון להשתלבות בשוק העבודה

כחלק מההתנסות המעשית, במהלך השנה השלישית והאחרונה לתואר מוזמנים המצטיינים לקחת חלק בתוכנית יוקרתית של התמחות מעשית, המטמיעה אותם בשוק העבודה באמצעות שילובם בתפקידים משמעותיים במגזר הציבורי או בחברות מובילות במגזר העסקי. במסגרת ההתמחות המעשית עובדים הסטודנטים יום בשבוע בארגונים השונים ומלווים על ידי מנהל בכיר בארגון במקביל לצוות האקדמי של התכנית. "שוק העבודה מתגמל על ניסיון ורואה בו יתרון אדיר", מדגישה ד"ר כתב - הרץ, "כך שהסטודנטים שלוקחים חלק בתוכנית ומסיימים את התואר עם ניסיון מרשים זה, לא מתחילים מלמטה. חלק מהמתמחים נקלטים לעבוד בארגון בו הם התמחו, תוך כדי ההתמחות או עם סיום התואר ומדלגים על שלב חיפוש העבודה".

אז מי שתמיד חלם להיות סטנלי פישר כשיהיה גדול, יוכל להגשים את החלום?

"אני מניחה שלהגיע לרמתו של סטנלי פישר ייקח עוד זמן, אבל מי שרוצה להבין ולדבר את השפה שבה מדבר פישר, לראות את השיקולים שמאחורי החלטותיו ולהיכנס תוך שנתיים שלוש מהיום לתפקיד שיאפשר לו ככל שיצבור ותק וניסיון, לטפס ולצמוח לדרגה בכירה במשק – מקומו בהחלט כאן. תשאלו את עמית לנג, מנכ"ל משרד הכלכלה ואת שי פלדמן מנכ"ל AIG, בוגרי התואר בכלכלה וניהול באקדמית תל אביב – יפו".

 

חדש! מסלול גמיש לתואר ראשון בכלכלה וניהול (BA) לאנשים עובדים.
לפרטים *6086 שלוחה 1