כניסה

הכירו את אפליקציית הדייטינג החדשה שמשנה את חוקי המשחק

|

אפליקציית ההיכרויות "mishu" לא תציק לכם עם שאלון העדפות או תבקש מכם לספר על עצמכם. אחרי שמאס בעצמו בסצנת ההיכרויות הווירטואליות, פיתח עופר מורג, בוגר מדעי המחשב באקדמית נוסחה מנצחת ששוברת את הקרח ומביאה למעמד המביך הרבה מאוד פאן. השבוע תושק האפליקציה המצליחה שלו גם בברלין

 

12345.jpg 

הומור מתקבל בברכה. אפליקציית mishu

ממש עכשיו, בדיוק כשאתם קוראים את השורות אלה, יש סיכוי שעופר מורג אחראי על עוד שידוך מוצלח. מורג הוא לא שדכן מהשורה. למעשה, הקשר שלו לעולם השידוכים מגיע בצורה עקופה. הוא, מצידו, פשוט הוציא לפועל תחביב שמלווה אותו עוד מילדותו. "בתור ילד אהבתי את השאלות של "זה או זה", אלה שמאפשרות לבחור בין שתי אופציות, ותמיד הצקתי למשפחה ולחברים איתן, עד שהם איבדו סבלנות", הוא מספר. אותו מיאוס היווה את הבסיס ל"mishu", אפליקציית הדייטינג היחודית שהוא פיתח, ששונה מכל אתר או אפליקציית היכרויות מן המניין.

 

כך פועל העסק: בשונה מאפליקציות היכרויות המחייבות את המשתמש בהן למלא שאלון הנוגע להעדפות ולרקע אישי, mishu לומדת את המשתמש באופן מהנה ומשוחרר הרבה יותר. זה מתחיל משאלות שוברות קרח דוגמת "שוקולד השחר או נוטלה? איימי ויינהאוס או טיילור סוויפט? אהבת אמת או פרס נובל?". את התשובה בוחרים באמצעות תנועת "סוויפ" לצד שמאל או ימין, ממש כמו בטינדר. בהמשך הולכות השאלות והופכות מעמיקות יותר, נוגעות להשקפות עולם, העדפות, אמונות וכו', כשמדי פעם צץ כרטיס ובו בן או בת זוג פוטנציאליים שהאלגוריתם שלו או שלה מתאים לבחירות. גם כאן הבחירה נעשית באמצעות תנועת "סווייפ" – ימינה אם מעוניינים להכיר ושמאלה במידה שלא. בהמשך יכולים המשתמשים לחבר שאלות משל עצמם ולעצב את הכרטיסים בהתאם.

 

136.jpg
מתמחה בשבירת הקרח. אפליקציית mishu


"כשיצא לי להשתמש באפליקציית היכרויות שונות, החוויה שיצאתי איתה הייתה לא טובה", נזכר מורג, "הרגשתי שאני צריך לעבוד קשה באפליקציות האלה כדי למצוא את אותם אנשים שחשבתי שיותר יתאימו לי. התחושה הייתה שהדברים מתמצים בכמה תמונות בודדות שלא מאפשרות ללמוד על האדם, והיו כאלה שעמוסות במידע ומסורבלות, דרכן לא מצאתי את מה שאני מחפש. ציפיתי שככל שאשתמש יותר האפליקציה תלמד אותי יותר, וזה לא מה שקרה. בפועל התחושה הייתה שהפרופילים שהוצגו לי היו אקראיים, ואחרי תקופת שימוש לא ארוכה התחלתי להרגיש שהחוויה מנוונת".

 

איך הגעת לנוסחה היחודית של "mishu"?
"רציתי משהו שיחייב את המשתמשים לחשוב, לתת ביטוי לדעות ולעולם התרבותי שלהם ולשלב בכל זה הרבה הומור. חיפשתי איזשהו פיתרון שמצד אחד יאפשר לאנשים לבטא את עצמם מבלי להציף אותם בהמון שאלות במעמד ההרשמה, וכמובן גם ללמוד על משתמשים אחרים. מצד שני חיפשתי משהו שלא יעשה את זה בצורה מעמיסה וכבדה. הרעיון היה ליצור פלטפורמה שככל שהמשתמש ישתמש יותר החוויה שלו תשתפר, שהאפליקציה תכיר אותו יותר טוב".

 

כך עובד העסק: 

 


אפליקציית הדייטינג של מורג (36) הושקה בישראל לפני חודש, ונכון להיום זמינה למשתמשי אייפון ובקרוב תצא גם גרסת האנדרואיד. לתחום הפיתוח והיזמות הגיע לאחר לימודי תואר ראשון במדעי המחשב במכללה האקדמית תל אביב יפו, במסגרתם החליט להתמקד בתכנות. "במהלך התואר התחיל להתגבש אצלי הרצון לתכנת ולהשתלב בסטארט אפ", הוא נזכר. "היה בתואר הזה שמשלב נכון בין יסודות מדעי המחשב שנלמדו בצורה רצינית ומעמיקה, לקורסי בחירה שהביאו את החזית הטכנולוגית של מה שקורה היום בעולם העבודה. השילוב הזה הכין אותי בצורה טובה לחברת סטארט אפ הראשונה שעבדתי בה, ויותר מאוחר עזר לי להמשיך הלאה בשביל לכתוב את האפליקציה הזאת, עליה אני עובד כבר שנה".

 

את התואר באקדמית סיים מורג לפני חמש שנים. אחת החוויות הזכורות לו מתקופת הלימודים נוגעת לתקשורת בין הסטודנטים, הסגל ואנשי ההנהלה, והיא למעשה פרויקט היזמות הראשון שלו. "במהלך הלימודים הרגשתי שטוב יהיה אם יתקיים ערוץ פידבק ישיר מצד הסטודנטים, שיאפשר להם לבטא באופן גלוי ופונקציונאלי דברים שאפשר לשפר במערך הכללי של האקדמית", הוא נזכר. "עלה בדעתי ליצור פורום שיורכב גם ממרצים, גם מאנשי הנהלה וגם מסטודנטים, שבו יתנהל דיאלוג מובנה בין שלושת הקודקודים האלה כדי שיתקבל פידבק ישיר וגלוי. ראש מנהל הסטודנטים מיכל רז

נענתה בחיוב, ובאמת הוקם פורום של מרצים סטודנטים והנהלה, שנפגשו אחת לתקופה ודברים שונו וקרו בעקבותיו".

ofer_2 (1).jpg
הכל התחיל מתחביב ילדות. עופר מורג

 

השבוע תושק האפליקציה בגרמניה, ומורג מלא התרגשות. "מחלום של איש אחד גדלנו לצוות של תשעה אנשים, ואנחנו ממשיכים לצמוח ולגדול", הוא מספר בשמחה. "מספר המשתמשים באפליציה הולך וגדל, וממש לא מזמן היא התקבלה ל- FbStart, התוכנית היוקרתית של פייסבוק שמיועדת לתמוך במיזמים צעירים שפייסבוק רואה אותם כבעלי פוטנציאל לגידול מתמשך״. כעת מופנית דאגתו העיקרית של מורג למספר השידוכים שיצמחו בעקבות האפליקציה, והוא מקווה להכפיל את מספר ההתאמות שיובילו לקשרים ארוכים.


ומה באשר אליך? לך כבר יצא למצוא את הזיווג הפוטנציאלי באפליקציה?
"אני בזוגיות עוד לפני שהתחלתי לפתח האפליקציה אז לי לא יצא להשתמש בה, אבל אני עוקב באדיקות אחרי פידבקים של חברים שמשתמשים בה, ובינתיים שמח מהתוצאה".