כניסה

הכירו את הבוגר: השליחות המוניציפאלית של נדב אבנרי

|

בהתחשב ברזומה המקצועי של נדב אבנרי (34), לימודי ממשל וחברה היו רק המשך טבעי לכישרונו. מגיל 22 הוא נמצא בתחום הקהילתי, וגם היום במסגרת תפקידו כמנהל המרכז הקהילתי "דב הוז" בתל אביב, הוא משתמש בכישורים שרכש לפני 12 שנה, כרכז שבט צופים. הכירו את בוגר האקדמית שהתאהב במגזר הכי מושמץ במדינה והפך את האתגר לסיפור הצלחה.

 

מה חשוב שנדע עליך ועל העבודה שלך?

"אני תל-אביבי מאז ומתמיד, נשוי לנילי, סגנית עורכת התרבות ב-Ynet ואבא לינאי בן השנתיים. כיום אני מנהל את המרכז הקהילתי דב הוז השייך לעיריית תל אביב-יפו. מדובר בקומפלקס קהילתי חדשני, הכולל אשכול גני ילדים, מתחם עבודה משותף לעצמאים, גלריית אמנות, בית קפה וחללי פעילויות. תפקידו של מנהל מרכז קהילתי כולל ספקטרום רחב מאוד של תחומי עיסוק: החל בקשר ישיר עם תושבים באשר לאיפיון הצרכים והרצונות במרכז ובסביבתו, יצירת תוכן, פרסום ושיווק, תימחור, ניהול מו"מ ויצירת הסכמים עם ספקים ושותפים, ניהול תקציב מאוזן, ניהול עובדים, אחריות לביטחון ובטיחות, לאחזקת המבנה, לאירועים וכמובן עבודה פנים-ארגונית מול גופי העירייה השונים. כל זאת נעשה עם צוות מאוד "רזה" אך מוכשר ומלא אנרגיה לעשייה מעניינת.

 

איך הגעת לתפקיד הנוכחי?

"אחרי מספר תפקידים בצופים, עבדתי כרכז בצוות המייסד של מזא"ה 9, בית הצעירים של עיריית תל אביב-יפו ולאחר מכן הקמתי וניהלתי מחלקת הצעירים ואת מרכז צעירים בעיריית חולון. את המשרה הנוכחית אני ממלא בשנה האחרונה, במסגרתה פתחנו את המרכז הקהילתי החדש לאחר ששופץ ותוכנן על ידי העירייה בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים".

 

נדב1.jpg 

בוגר המחזור הראשון של החטיבה לתקשורת פוליטית. נדב אבנרי


 איך התואר עיצב או השפיע על דרכך המקצועית?

"הייתי במחזור הראשון של החטיבה לתקשורת פוליטית, וממתעניין כבד בפוליטיקה ובעיתונות הפכתי גם למתעניין כבד במגזר הציבורי, ובייחוד במנגנון שמשפיע על החיים שלנו יותר מכל – המוניציפאלי. שמתי לי למטרה להשתלב בו ולשמחתי אני זוכה לעשות בו תפקידים מעניינים, משפיעים, מפתחים ומשמחים. צריך להבין שכדי להשתלב כצעיר בן דור ה-Y המושמץ במגזר הציבורי העוד יותר מושמץ, צריך קצת אורך רוח: כשכל החברים עובדים בגוגל, WIX, לומדים בניו יורק או עושים ביזנס בלונדון או בקוסטה ריקה (מבוסס על סיפור אמיתי), לך קוראים למפגש במשאבי אנוש שמסביר על הבדלי השכר בין דור א' לבין דור ב'. המפגש עם המנגנון הוא מוזר, לפעמים מתסכל, אבל כשמסתכלים מקרוב פוגשים אנשים מעולים ומחוייבים, וגם מצליחים להשפיע מדברים קטנים ועד גדולים. מבחינתי הלימודים במכללה היו הנקודה שבה החלטתי (בינתיים) שבמגזר הציבורי אני רוצה להיות".

מה הזיכרון הכי חזק שלך מתקופת הלימודים?

"כשאתה סטודנט, אתה מלך הפרפרים החופשיים. זה כמו לבוא כל בוקר לגן ולהעביר יום עם חברים, כשכל 45-90 דקות גם יש הפסקה ומשחקים בחצר. לא מעריכים את זה מספיק. חוץ מזה סנדוויצ'ים בקפיטריה החלבית היו אז ה-עניין".

 

נראה שבעבודתך הנוכחית הפרפרים עדיין שם. מהו הסיפוק הכי גדול בתפקיד?

"השפעה על חיי אנשים. זו יכולה להיות בחירת כיוונים בחיים, זה יכול להיות סתם חיי פנאי וחוויות תוכן ותרבות, וגם הובלת צוות, התגברות על קשיים ויצירת הישגים משותפים".

 

איפה אתה רואה את עצמך בעוד חמש שנים?

" אני שייך לדור ה-Y, מי בכלל חושב על עוד 5 שנים?!"