כניסה

סיורים לימודיים

|

את בוקר יום שני ה-1 ביוני בילו הסטודנטים בסדנא לכתיבה עיתונאית והמרצה, העיתונאית לילי גלילי, במקום מעט לא שגרתי: המנזר הבנדיקטיני באבו -גוש. שם הם יצאו לסיור וראיון ממושך עם הנזיר אוליבייה במסגרת עבודת הגמר. 

בעברית משובחת תאר הנזיר אוליבייה באוזני הסטודנטים את מורכבות החיים במנזר ובעיקר - את הייחוד הלא פשוט של מנזר נוצרי בישוב מוסלמי במדינת היהודים. 

ואיכשהו - זה עובד! גם עכשיו, כש ״השכונה״ שלנו קשה במיוחד ומצבם של הנוצרים במזרח התיכון קשה ולעתים טראגי. דווקא עכשיו, אומר אוליבייה, יש לנוכחות שלהם כאן משמעות מיוחדת. באופן שלא מסתיימים בדרך כלל השיעורים באקדמית - השיעור הזה הסתיים בטעימה של ליקר לימונצ'לו תוצרת המקום. הסטונדטים לא יכלו לסרב- "
הרי לא נתרום למשבר בין - דתי!".  
 


סיור נוסף אליו יצאו הסטודנטים לקורס כתיבה עיתונאית עם המרצה, לילי גלילי, היה בערוץ - הערוץ הינו אתר הם מעין סי אן אן ישראלי - פועלים 24 שעות ביממה בשלוש שפות : אנגלית , צרפתית וערבית. במהלך הסיור הסטודנטים שמעו הרצאה מפי כתבת פוליטית של הערוץ שסיפרה על האתגר של להיות כלי תקשורת ישראלי הפונה לקהל מגוון בעולם. כפי שרואים בתמונה - הביקור עורר התלהבות רבה בקרב הסטודנטים.