כניסה

לא רק הייטק: מקומות העבודה הנחשקים בארץ

|

כיסאות מסאז', סיוע בשכר הלימוד או נסיעות עבודה מפנקות לחו"ל? הכירו את מקומות העבודה הנחשקים בארץ, כדי שכבר עכשיו תוכלו לדעת לאן לכוון ולשאוף

 

אם תמיד חלמתם על הרגע שבו יעמוד לרשותכם מקרר גלידות ענק, פינות נמנום וקפיטריה מפנקת, אתם לא לבד. אם תעירו באמצע הלילה בוגרי תואר ראשון או שני ותשאלו מהי עבודת החלומות שלהם, סיכוי סביר שהתשובה תהיה גוגל או פייסבוק. רק שבמציאות כמו במציאות, הביקוש עולה על ההיצע ורק מתי מעט ימצאו את עצמם עומדים מול אותו מקרר גלידות נכסף, ומתלבטים. אבל גם אם גוגל ופייסבוק ימתינו לכם עוד כמה שנים, ישראל עתירת מקומות מפנקים, מתגמלים ומהנים, המציעים לעובדיהם תנאים טובים, משכורות מפנקת, יציבות וקביעות, ולפעמים גם תדמית זוהרת אפופת מגניבות, לא משנה אם מדובר בהייטק או בכלכלת ישראל. הנה רשימת מקומות העבודה הכי נחשקים בארץ, כדי שתוכלו כבר עכשיו לדעת לאן לכוון ולשאוף.


ועד חזק, תנאים מעולים: חברת החשמל

באופן די מפתיע, בשנים האחרונות הצליחה חברת החשמל לעקוף ענקיות כמו גוגל, אינטל ופייסבוק ולמצב את עצמה כחלק משיאניות השכר במשק. 24-25 אלף שקלים בחודש הוא השכר הממוצע לעובדים שאינם זוטרים, ומנהל מחלקה יכול להגיע גם ל-42,000 שקלים בחודש. אך לא רק אלו מפתים את העובדים. חברת החשמל ידועה כמקום עבודה יציב עם ועד חזק מאוד שנלחם (בהצלחה) על זכויות העובדים ומשיג עבורם לא מעט. לראייה, כבר כמה שנים מתפרסמות תוכניות לרפורמת שיפגעו בזכויות העובדים, ובכל פעם מצליח הועד החזק לטרפד אותן וממשיך לספק לעובדי החברה תנאי העסקה מפנקים, יציבים ובטוחים.

 

היצירתיות היא ערך עליון: גוגל

נעים מאוד, הכירו את התגשמות החלום של (כמעט) כל עובד ישראלי – גם משכורת מפנקת, גם עבודה באחת החברות הנחשקות בעולם, גם תנאים מעוררי קנאה וגם סביבת עבודה ששמה דגש גדול על רמת הכיף של עובדיה, כך שאוכל טוב, משרדים מעוצבים, מתקני כושר, כיסאות מסאז', פינות התרגעות, חללי השראה (כולל אחד שמעוצב כפרדס פורח) וגם פינות נימנום הם חלק מהעניין. בנוסף להם, גם תנאי העסקה כאן לא רעים ודומים לאלו של חברת החשמל בכל הנוגע ליציבות, היבטים סוציאליים ומשכורות שמאפשרות להמשיך את הכיף גם מחוץ לסביבת העבודה.

 

כך נראים משרדי גוגל בתל אביב: 

 

 

 גב חזק גם כשהשוק חלש: אינטל

מדובר אמנם בחברה שהכיף והיצירתיות לא נמצאים בראש חזונה, אך מי שהצליח להשתלב בתאגיד הבינלאומי, סביר שישאר שם עד הפנסיה, ויראה עד אז לא מעט עולם. למרות הירידה בדירוג המשרות הנחשקות בישראל, אינטל עדיין נחשבת לאחד המקומות הטובים ביותר לעבוד בהם, ומשקיעה בעובדיה לא מעט: החל מהכשרות תקופתיות, דרך קורסים והשתלמויות ועד לנסיעות העשרה ולמידה בשיתוף הצוות הבינלאומי. גם תנאי השכר לדרגים השונים לא רעים בכלל, עולים כל שנה ב-4-5 אחוזים בממוצע וכוללים בונוסים נעימים לכיס. אם זה לא מספיק – העובדים מספרים על גב חזק ששומר על עליהם ועל תנאיהם אם השוק חווה ירידה, כך שגם בתקופות קשות העובדים מרגישים מוגנים, חשים נאמנות לחברה ושומרים על הכס לפחות עד לגיל הפרישה.

 

ואם עדיין לא השתכנעתם, הנה ראיון עם עובדי אינטל:

 

 

 

תומכים ומקדמים: בנק לאומי

עוד בסרטי בורקס עבודה בבנק תמיד נחשבה למשרה נכספת שמקנה למשפחה נחת רבה, ולא סתם. קביעות, יציבות, שכר הוגן ותנאים סוציאליים מעולים הן רק חלק מהסיבות לעבודה במקום שבו הכסף מקיף מכל עבר. מלבדם יש תמריצים נוספים והטבות משמעותיות שמייצרות נאמנות בקרב העובדים. עובד שבוחר ללמוד, למשל, יקבל לפי תנאים מסוימים סיוע בשכר הלימוד, ומדי תקופה ישנו טיול מאורגן ומסובסדד לחו"ל שבו יכולים להשתתף העובדים. למרות שישנו הבדל גדול במשכורות בין הדרגים השונים, עבודתו של הבנקאי שנמצא במקום טוב באמצע לא נחשבת לתובענית מבחינת שעות ומאפשרת לקיים חיים גם אחרי שעות העבודה, דבר שבהייטק, למשל, הוא לרוב בגדר פנטזיה רחוקה.​