כניסה

קוד, בירה וסושי: שילה מנג'ם והאקתון המתכנתים הגדול

|

הוא מתעסק בקוד מכיתה ו', האתר הראשון שלו עלה לאוויר בגיל 13, והיום בגיל 27 וממרומי שנה ג' במדעי המחשב, הוא אחראי לאחד האירועים המשמעותיים במכללה. הכירו את שילה מנג'ם, אחד ממארגני האקתון "חינוך חכם" שיתקיים באקדמית ב-6-7 באפריל


לפני הכל, ספר על האירוע המרגש. מה מחכה לנו בהאקתון השנתי?
"האקתון הוא ה-אירוע בתחום התכנות, במסגרתו מכנסים באולם גדול עשרות ואף מאות מתכנתים המחולקים לצוותים, נותנים להם אוכל משובח וקפאין, ומעמתים אותם עם בעיה שצריך לפתור. מפה השמיים הם הגבול. זה מצריך מהמתכנת לחשוב מהר, לכתוב קוד יעיל ונכון, לעבוד בעבודת צוות ולפתור את הבעיה בצורה המקורית ביותר והטובה ביותר. האקתון מעשיר אותנו, המתכנתים, וגורם לנו ללמוד מלא טכנולוגיות חדשות, להכיר מפתחים תותחים אחרים בתחום ולקבל מלא טיפים ממנטורים שמסתובבים בהאקתון ומלמדים אותנו דברים סופר מגניבים".


איך בכלל נולד הרעיון לאירוע מעין זה, מאיפה היוזמה?
"הרעיון להאקתון עלה לי בתחילת שנה ב׳. חברים שלי מהאוניברסיטה העברית השתתפו בהאקתון שלהם והרגשתי שהאווירה הזאת חסרה במכללה ושאני חייב לעשות משהו כדי לקדם את הנושא הזה בקרב סטודנטים. מההתחלה ידעתי עם מי אני הולך להרים את ההאקתון הזה - עידן דגן, תומר עומרי ודניאל פרוינד שלומדים איתי. חבר׳ה תותחים שיודעים את העבודה. הצוות שלנו נרתם למשימה, וביחד כיתתנו רגליים וגייסנו את החברות המובילות בשוק להיות ספונסרים. הבאנו את המנטורים המובילים בתעשייה, דאגנו לאוכל ברמות הכי גבוהות וגם לפרסים בשווי למעלה מ-10,000 ש״ח".

 

shilo.jpg
רוצה לקדם את נושא התרגול בקרב סטודנטים. שילה מנג'ם


ומכאן, איך מרימים אירוע בסדר גודל כזה?
"העבודה האמיתית הייתה לגרום לסטודנטים להירשם. מהרגע שהחלטנו שאנחנו מרימים את ההאקתון, כבר לא היו לנו הפסקות בין הרצאה להרצאה, וכל הפסקה הייתה מוקדשת ליחסי ציבור להאקתון ולשכנוע סטודנטים להירשם. זה לא היה קל, והיו כאלה שהרגישו שהם לא יצליחו לעשות כלום. זה דווקא דרבן אותנו וחיזק אותנו, כי אחת המטרות הייתה להעלות את תחושת המסוגלות בקרב הסטודנטים. עבורנו מדובר באירוע בסדר גודל אדיר, משום שזהו האקתון הסטודנטים הראשון שמתקיים במכללה ושמיועד אך ורק לסטודנטים שלומדים כאן. השנה הנושא יהיה "חינוך חכם", שהרגשנו שהוא בוער בנו וצריך להשקיע בו ולפתח אותו".


מה עוד הולך להיות באירוע במקביל לפן הלימודי?
"המון המון פינוקים. נורא חשוב לי באופן אישי שלסטודנטים יהיה כל מה שהם צריכים בשביל להגיע למקסימום באירוע הזה. השקענו עשרות אלפי שקלים שגייסנו אך ורק בשביל הסטודנטים, כך שיהיה אוכל מפנק, HappyHour עם ברזי בירה, וופל בלגי, מכונת פופקורן, סושימנים שעומדים ומכינים סושי בארוחת צהריים, ועוד הפתעות ממש שוות".

ממרומי שנה ג', יש לך טיפים לסטודנטים בשנים א' ו-ב'?
"אני באופן אישי רואה את הניסיון והעשייה בתחום שלנו כערך עליון. חשוב להבין שאת העבודה הקשה לא עושים רק בשיעור בפתרון תרגילים, אלא בעיקר בבית, תוך לימוד וחקירת טכנולוגיות חדשות, וגם עבודה על פרויקטים אישיים שלא קשורים ללימודים. לטעמי רק ככה אפשר להתפתח בתחום".

 

PicMonkey Collage.jpg
דואגים גם לכיף מסביב. מימין לשמאל: דניאל, שילה, עידן ותומר


חוץ מלארגן את אחד האירועים החשובים והכיפיים במכללה, שילה מתגורר בתל אביב עם בת זוגו עדי, עובד כמפתח בחברת SAP כדי לצבור ניסיון, ובזמנו הפנוי מתכנת להנאתו פרויקטים אישיים. בשאר הזמן מבלה עם המשפחה והחברים וגם מנגן בפסנתר ובגיטרה. פעם בשנה הוא מתפרק בחופשת סנובורד באירופה או בסקי מים, וחובב פעילויות אקסטרים.

 

בעתיד הוא שואף להקים או להצטרף לסטארטאפ בתחילת דרכו בתחום ה-WEB אינטרנט, ויש עובדה אחת מפתיעה, שספק אם מישהו יודע עליו."הייתי כמה שנים מעריץ רציני של רמי קלינשטיין" הוא מספר. "הגעתי למלא הופעות ודקלמתי את כל השירים שלו בעל פה. זה לא ממש אופייני לתימני, אז בטח יש בזה משהו מפתיע".

לפרטים נוספים על ההאקתון והרשמה – לחצו כאן