כניסה

איך פותחים עסק?

|

ברכות, סוף סוף זה קורה! החלטתם שאתם לא צריכים יותר בוסים, לא רוצים יותר לדפוק שעון, לא מעוניינים יותר להעשיר אחרים - הגיע הזמן שתנצלו את כשרונותיכם, את הידע הרב שצברתם, את הניסיון ואת המיומנויות ותקימו עסק עצמאי משלכם. הפוטנציאל בוודאי קיים, אחרת לא הייתם עושים את הצעד הזה - קצת עבודה והדרך לעצמאות כלכלית ולהגשמת החלום סלולה בפניכם. אבל רגע, כדי שלא תסטו מהדרך כדאי שתתכוננו קצת מראש. כמה דברים חיוניים לפני שיוצאים לדרך העצמאית יסייעו לכם להתייצב מהר יותר על הדרך להצלחה. הכינו תכנית עסקית: נסחו על נייר ועל מצגת את החזון, את המטרות, את המסרים ואת הקהלים. נסחו כמה שיותר בשפה בהירה וברורה, כדי שתכנית תהיה ברורה לא רק למשקיעים פוטנציאליים אלא לא פחות חשוב, ברורה ובהירה גם לכם. רצוי וכדאי להתייעץ גם עם קולגות (לא כל אחד הוא מתחרה!), עם חברים ועם עמיתים שכבר עשו זאת ויכולים לתרום מניסיונם. מומלץ וכדאי גם להתייעץ עם מומחים ממרכזים כדוגמת מט"י, אשר יסייעו לכם בהתווית קווי המפתח לעסק שלכם.
 • בדקו את מקורותיכם ואת משאביכם הפיננסיים. אם העסק שלכם מצריך הון ראשוני, הכינו מראש את המקורות שיכולים לעזור לכם לגייס אותו - הלוואות מקרנות, מהמדינה  או מבנקים, פדיון תכניות חסכון, קרנות פיצויים ממעסיקים ועוד.
 • בדקו מראש את ההגדרות החוקיות: מהו ההבדל בין עוסק זעיר או עוסק מורשה, שותפות או חברה בע"מ ועוד ועוד. התייעצו עם אנשי מקצוע מתאימים - רואי חשבון ומשפטנים - כדי להבין מה ההגדרות המתאימות ביותר עבורכם ומה צריך להכין - ניירת למס הכנסה, למע"מ, תקנון משפטי, הסכם שותפות ועוד.
 • מיתוג: בחרו את השם הנכון והמתאים. השם צריך להיות לא רק קצר, קולע ושיווקי. הוא צריך גם לשדר את המסר הנכון. חשוב גם לבדוק האם השם אינו תפוס או רשום חוקית על ידי מתחרה או גוף אחר. בדקו שאין מתחרה או חברה עם שם דומה או מבלבל. בצעו מחקר שוק מקיף לפני הבחירה, על מנת שלא תטעו.ה
 • הכינו מראש ובמקום נגיש את כל המידע אודות החברה שלכם: ח.פ, אישור ניכוי מס, אישור ניהול ספרים ועוד. במקרים רבים, לקוחות ידרשו מסמכים אלה על מנת לסגור התקשרות. מספר הח.פ הוא כמו תעודת הזהות החדשה שלכם (לעתים מדובר גם באותו מספר!). שמרו על כל הניירת הזאת במקום נגיש, סרוק במחשב, על מנת שתוכלו במהירות לשלוח לכל דורש.
 • והעיקר - שיהיה בהצלחה!

   

   

  מקור: http://www.ehow.com/how_6583798_start-independent-business.html