כניסה

לימודי צעירים / ד"ר נועה לביא

|

היום, בשל שינויים טכנולוגיים ותקשורתיים המובילים לשינויים תרבותיים יש פערי ידע עצומים בין ה"צעירים" ל"מבוגרים" באופן המעמיד את הצעירים בעמדה של יתרון. בהמשך לכך המפגשים בין המבוגרים לצעירים בעבודה ובחברה בכלל הם לעיתים מפגשים של פער והלם תרבותי.


 

כך אומרת ד"ר נועה לביא, ראש התכנית ללימודי צעירים באקדמית, שהולכת להיפתח בשנת הלימודים הקרובה:


 

"מטרת התוכנית היא לגשר על הפערים הללו ובו בזמן לפתח תחום ידע אקדמי חדש ונדרש. אנו מבקשים לסלול את הדרך להבנה מעמיקה יותר של הצעירים של היום, מתוך הבנה שהבנה זו תקל על אינטראקציות עם אותם צעירים בשוק העבודה, בחברה בכלל ובפוליטיקה".  


 

מי קהל היעד המתאים? מה הכלים שיקבלו הלומדים?


 

קהל היעד הוא עובדי המגזר הציבורי, מנהלי משאבי אנוש, אנשי תקשורת, אנשי חינוך וכל מי שמתמודד עם הפערים הדוריים המואצים בימים אלו. הקבלה לתכנית היא על בסיס ראיון אישי, היא מיועדת לבעלי תואר ראשון ותתקיים בשעות אחה"צ אחת לשבוע. הלימודים גם יוכרו כלימודי תעודה


 

הכלים הפרקטיים שיקבלו בוגרי התוכנית היא התווית דרך פעולה ואסטרטגיות שונות כגון אסטרטגיות שיווק אל מול הצעירים של היום.  מתוך הבנה כי אנו חיים בעולם בו השינויים הם מואצים ועל כן יש לפתח גמישות רבה בכל תחומי החיים ובפרט בשוק העבודה, בחינוך ובכלכלה".


 

האם יש מסלולים דומים במוסדות אחרים בארץ? מה מייחד את התכנית באקדמית תל אביב יפו?


 

"מאחר וזהו תחום חדש ומתפתח – קיים מסלול דומה במכללת ספיר. הייחוד של האקדמית הוא ברוחב היריעה של הנושאים הנלמדים – חידושים טכנולוגיים ועסקיים יחד עם תובנות פילוסופיות, כלכלה ושוק עבודה כמו גם היבטים פסיכולוגיים.  זאת, מתוך ההבנה שאנו חיים בעולם שהדרישות בו ובשוק העבודה שבו הופכות ליותר ויותר אינטרדיסיפלינריות".

 

לסיכום, ה״אני מאמין״ שלך כראש התכנית - מה תרצי שיפנימו הלומדים בתכנית, עם מה יצאו הלאה?


"לא לפחד משינוי ולא לפחד מהשונה".