כניסה

מתאימים לך תפקיד / רון פאר

|

במקרים רבים, כדי לדעת אם אתה מתאים לתפקיד מסוים או בכלל רוצה למלא אותו, עליך להתנסות בו. רק כך תדע.
זה הקו המנחה שלפיו עובד רון פאר, בוגר בית הספר לממשל וחברה באקדמית ומנכ"ל משותף של חברת Newwork, המבקשת לעשות מהפכה בכל תחום ההשמה וגיוס העובדים:


 

"ברוב חברות ההשמה, מתאימים את המועמד לעבודה. מפרסמים תפקיד וכל מועמד שולח את קורות החיים שלו. אז בעצם מה שקורה שקורות החיים לא תמיד משקפים יכולות. אצלנו התהליך הפוך - נפגשים עם כל אחד ומבינים מה השאיפות המקצועיות של אותו אדם ואז מתאימים לו את העבודה. זה הופך את כל התהליך להרבה יותר איכותי".


 

התובנות העומדות בבסיס החברה נולדו אצל רון בעקבות ההתנסויות שעבר בחייו האישיים. בשל מצב משפחתי, רון עבד בהרבה עבודות, במגוון רחב מאוד של תחומים:


 

"התחלתי לעבוד בגיל צעיר, בגיל 7. מכרתי פרחים עם חבר ברחוב. עד היום אני עובד בלי הפסקה. במהלך הלימודים, כסטודנט עבדתי בכל עבודה אפשרית שיש - אם זה שליחויות, אם זה להיות ברמן, אם זה יחסי ציבור, מכירות - הכל. ואספתי מכל מקום משהו, גם בתום הלימודים עבדתי תקופה כעורך תוכן בעמותה. למדתי איך לבנות אתרים. אספתי משהו מכל עבודה שעבדתי בה".


 

הפעילות המגוונת המשיכה אצל רון גם כשנרשם ללימודים:


 

"רציתי ללמוד יחסים בינלאומיים, היסטוריה או ממשל וסוציולוגיה. זה מה שעשיתי בסוף. בחרתי באקדמית כי מאוד אהבתי את פרופ' נעמי חזן ביום הפתוח כשהגעתי לשם, לפני חמש-שש שנים. הרגשתי שמדובר בסוג של שליחות.


 

במהלך הלימודים, נרשמתי לתכנית של דרכים לשלום. מדובר בתכנית מאוד מבוקשת, במימון מלא  ואפילו עם משכורות. חלקתי דירה עם בחור מעזה בניו יורק במשך שנה, ובסוף גם קיבלתי על כל החוויה נקודות זכות. זה היה אקורד הסיום של התואר ועבורי זה השלים את התקופה הכי יפה בחיי, הלימודים באקדמית".


 

את כל ניסיון החיים העשיר, רתם רון למיזם שאותו הוא מוביל היום:


 

"החלפתי המון עבודות בחיים בשל כל מיני נסיבות ותמיד הגעתי רק לעבודות די פשוטות. הבנתי שיש בעיית נגישות בארץ בכל הנוגע לתחום ההשמה, אז חקרתי אותו לעומק. יש לי נטייה לחקר וגם למדתי קצת פסיכולוגיה תעסוקתית וסוציולוגיה של הארגונים במהלך התואר. זה מאוד סיקרן אותי, למרות שזה לא התחום העיקרי שרציתי ללמוד (הייתי יותר בכיוון מדע המדינה). בסופו של דבר, מדעי ההתנהגות קרצו לי ובעיקר, משאבי האנוש. את תוצאות המחקר שעשיתי, יישמנו בחברה, שפתחתי יחד עם שותף לפני יותר מחצי שנה באופן רשמי".


 

איך זה עובד?

"המטרה של החברה לסייע לאנשים להגיע לעבודה. יש שלוש גישות בעולם של משאבי אנוש: יפנית, אירופית ואמריקאית. אנחנו מאמצים את הגישה האמריקאית, ששמה דגש על יעילות וזריזות. הגישה האירופית איטית מאוד ומורכבת. בארה"ב יש מבחנים די זריזים ודי מהירים.

 

אנחנו פועלים במתודולוגיה של DISC, שבה ממיינים עובדים לפי קטגוריות. זה נותן למעסיק יכולת להעריך האם המועמד יוכל להצליח בתפקיד. הרעיון הוא שאנחנו פוגשים את כולם.  מעסיקים מאוד אוהבים את העובדה שאנחנו פוגשים את המועמדים. המון חברות השמה לא פוגשות מועמדים אלא רק אוגרות קורות חיים. בעצם מה שאנחנו מנסים לעשות זה באמת לתת יותר איכות.


 

עוד דבר שמבדל אותנו הוא הנגישות. המשרדים שלנו נמצאים במרכז תל אביב.  אנחנו משתדלים שיהיה כיף להיכנס אליו וזה בעצם הרעיון. אפילו יש לכך קונטקסט היסטורי: ברחוב בעלי המלאכה, שבו אנחנו יושבים, הקים מנחם שינקין את מרכז בעלי המלאכה, שנועד למצוא עבודה לעולים בתחילת המאה ה-20. בעלי המלאכה ישבו בעצם ברחוב העבודה ליד ומנחם שינקין סייע לעולים להתקבל לעבודה אצלם באמצעות הכשרות מקצועיות.

 

12688319_1195584600469094_879995645364418114_n.jpg 

 

זה בדיוק מה שאנחנו עושים: הכשרות, סדנאות, קורסים, הכנות לראיונות עבודה. הכל במחירים שהם בשליש או ברבע פחות מהמחירים בשוק. לדוגמא, סדנאות של שיווק דיגיטלי, שיווק ומכירות, מיומנויות לימודים ועוד".


 

ב-9.5 יתקיים באקדמית יריד התעסוקה, בו תתארחנה חברות, בהן השתלבו בוגרים וסטודנטים של האקדמית בהצלחה ועכשיו הם מחפשים עובדים נוספים. גם newwork תשתתף ותיקח חלק ביריד:


 

"נשמח לעזור לאנשים לכוון את עצמם מבחינת קריירה. ביריד עצמו נאסוף טלפונים ושמות או לתאם כבר אז פגישות התרשמות. אנחנו לא קוראים לזה ראיון, כי שוב אנחנו לא מראיינים לשום תפקיד ספציפי אלא נפגשים ובודקים איך אפשר לעזור לכל מחפש עבודה. לפעמים אפילו מחפשי עבודה יודעים מה הם רוצים אלא צריכים עזרה בבניית קורות חיים או הכנה לראיון. יש לנו את כל האפשרויות האלה ונשמח להתחיל לסייע לסטודנטים ולבוגרים כבר ביריד עצמו".


 

לסיום, יש לך טיפ לבוגרים או לסטודנטים שרוצים לדעת מה הדרך הנכונה להתחיל את הקריירה?


 

"בכל מקום אפשר ללמוד משהו. הטיפ העיקרי שלי זה להעריך את המקום שבו אתה נמצא. אפילו אם זה מלצרות או אפילו אם זה שטיפת כלים. סופגים המון בכל מקום עבודה. אם זה לגבי צורת התנהלות, אם זה כיוון תעסוקתי, ערכים. אפילו אלימינציה.

 

תעריכו את מקום העבודה, כל מקום עבודה, ותהיו מסורים. יש בעיה עם הדור הזה, שהוא  לא רוצה לעבוד קשה ואני מקווה שנוכל להוכיח לאחרים שאנחנו כן יודעים לעבוד וכן מעריכים את המקום שבו אנחנו נמצאים. אני גיליתי כמה פעמים הייתי עובד לא טוב, רק כשהפכתי למעסיק. אנחנו המון פעמים באים בטענות לעסקים, אבל לפעמים שווה לשים את עצמנו בנעליים שלהם, כדי להבין איזה סיכונים ועם איזה קשיים הם מתמודדים כדי לספק פרנסה ותעסוקה לכולם. שיהיה לכם בהצלחה כמובן!".