כניסה

האקדמית היא הבית השני שלי - נור דסוקי

|

לקראת חודש הרמדאן, ישבנו לשיחה עם נור דסוקי, סטודנטית בבית הספר לממשל וחברה  באקדמית ופעילה חברתית.


 

נור מספרת קצת על עצמה:


 

"שמי נור דסוקי, בת 20, ילידת יפו. אני  סטודנטית בשנה שנייה. הגעתי לאקדמית כי היה לי חשוב ללמוד במקום שמשלב עשייה חברתית, פרקטיקה בשטח ותכנים אקדמיים ברמה גבוהה. מלכתחילה ידעתי שאכנס לחממה ליזמות עסקית חברתית ואקים מיזם עסקי חברתי.


 

במהלך השנה הראשונה הספקתי להתנדב בעמותת חינוך לפסגות, שם הדרכתי בכיתות ה. העמותה לוקחת ילדים עם פוטנציאל ומספקת להם תכנים של העשרה חינוכית וחברתית, כדי לעזור להם לבטא ולממש את כל היכולות והכישרונות שטמונים בהם.


בנוסף לכך השנה בחרתי להצטרף לחממה ליזמות עסקית חברתית והצלחתי להקים מיזם למען המשפחות הצעירות ביפו שנקרא "אל חכוואתי" אל-חכוואתי הוא מספר הסיפורים, דמות עממית היסטורית במורשת ובתרבות הערבית, שהיה מספר סיפורים עממיים בבתי קפה בשכונות וארמונות השליטים ובתיאטראות. על ידי כך חשוב לשמר ולהעביר סיפורי-עם כמו גם להטמעת ערכים".

 

 

בשנת 2015, כחלק מטקס הענקת פרס המוסד המצטיין ע"ש שוש ברלינסקי שינפלד במעורבות ועשייה חברתית בקהילה לשנת תשע"ד לאקדמית תל אביב יפו, קיבלה  נור את הפרס על פעילותה במסגרת שתי תוכניות חברתיות של המרכז לקשרי אקדמיה קהילה - "חינוך לפסגות" אשר הינו פרויקט למצוינות בבתי הספר הציבוריים, היהודיים והערביים, ו"ביתונה" - פרויקט המקדם השכלה גבוהה בקרב צעירים ערבים בערים מעורבות, באמצעות מערך סדנאות וימי חשיפה בנושא השכלה גבוהה ומתן כלים לעתיד.


 

נור מביאה לפעילותה גם את מה שספגה בבית, בעיקר את הנתינה לזולת. כעת בחודש הרמדאן לדבריה, אין קושי לשילוב בין מצוות החג לבין הלימודים: "האווירה באקדמית מאפשרת לי לשלב בין השניים".


 

ומה הלאה?

 

"בשנה השלישית ללימודים אני אצא להתמחות לפי התחום בו אני בוחרת להתמקצע. אני לא לומדת רק תאוריות אלא גם כלים שונים להתמודדות בשטח ובמיוחד בספירה בה אני בוחרת לפעול; למשל אני בחרתי להתמקד במגזר הרביעי ובעסקים חברתיים.


 

אחרי הלימודים אני מתכננת להמשיך לתואר שני. מרוב שאני נהנית במכללה אני לא רואה את עצמי ממשיכה במקום אחר. האקדמית היא הבית השני שלי.


 

כשבאתי לראשונה ליום הפתוח היה לי חשוב מאד  לשמוע מהסטודנטים עצמם את חוויותיהם האישיות. אני ממליצה לסטודנטים לעשות את השיקולים הבאים, בבחירת מוסד לימודים: כמה המקום נגיש, האם הסגל האקדמי מהימן ורמת שביעות הרצון של הסטודנטים שלמדו באותו מוסד.

 

יש באקדמית אווירה סטודנטיאלית והרגשה של מקום שאפשר ליהנות מהדרך. מעבר לכך, המכללה מציעה אינסוף פרויקטים מגוונים. אני מרגישה שחוץ מהאקדמיה נפרשות בפניי עוד הזדמנויות"


 

ומילה לסיום לקראת סוף השנה:


 

"לאלה שיש את הזכות לדעת, יש את החובה לפעול." (אלברט איינשטיין). אני מאחלת לכל הסטודנטים תקופת מבחנים קלה ועשייה מבורכת.