כניסה

יריד התעסוקה 2016

|

ב-9.5 יתקיים יריד התעסוקה השנתי של האקדמית תל אביב-יפו. היריד הוא הזדמנות שנתית לבוגרים ולסטודנטים לפגוש מעסיקים פוטנציאליים, מגייסי כוח אדם וכן בוגרים משנים קודמות ולהתחיל את הדרך לקריירה מבטיחה. ביריד ניתן גם להתרשם מחוויות אישיות של בוגרים, שהשתלבו במשרות בכירות בחברות שונות או הקימו בעצמם עסק משלהם וכן לקבוע ראיונות ופגישות אצל מגייסים ומעסיקים.


 

שניים מהבאים ליריד הם בוגרי האקדמית שהקימו חברות מצליחות וכעת הם באים למקום ממנו הם יצאו לדרך, מתוך היכרות עם איכות הסטודנטים והבוגרים שמגיעים ויוצאים משערי האקדמית.


 

אחד מהם הוא עופר היימנס, מנכ"ל חברת Dooblo, בוגר בית הספר לניהול וכלכלה שמספר: "Dooblo פיתחה מערכת שלמה המאפשרת למכון המחקר לבצע מחקרי פנים אל פנים בשטח באמצעות טאבלטים וסמארטפונים כתחליף לשימוש בעט ונייר. המערכת של Dooblo מאפשרת ללקוח לבצע את אותו פרויקט מחקר רק בקצב מהיר פי 2, בחצי מהעלות המקובלת ובאיכות גבוהה פי 10 ויותר מהמקובל במחקרי עט ונייר.


 OferPrint2.jpg

במקביל לתחילת הלימודים פתחתי עם השותף שלי, אסף קזורר , את החברה ומאז ועד היום אני שם, ועושה כל תפקיד שמאפשר לחברה לצמוח.


 

הלקוחות שלנו הם מכוני מחקר שיווקי בשווקים המתפתחים ובין הלקוחות הגדולים אפשר למצוא חברות כמו Nielsen, Gallup, TNS, Ipsos ועוד רבים וטובים".


 

מהו הפרופיל שאתם מחפשים במועמדים לתפקידים בחברה? מה היית ממליץ לסטודנטים או לבוגרים המבקשים להגיש מועמדות? 


 

"ב-Dooblo אנחנו משלבים הרבה סטודנטים ובוגרים בחברה. חלק מעובדי החברה התחילו כסטודנטים והשתלבו לאחר מכן כבוגרים. Dooblo עובדת עם לקוחות ממגוון ארצות ותרבויות ושמה דגש על שירות ברמה גבוהה מאוד. על כן, אנחנו מחפשים מועמדים למשרות תמיכה טכנית ברמה גבוה הדורשת יכולת תכנות וסקריפטינג. מתאימים סטודנטים למדעי המחשב או מערכות מידע בעלי אנגלית טובה, הבנה טכנית וסקרנות טבעית. למי שמבקש להגיש מועמדות אלינו או לכל חברה אחרת הייתי ממליץ להשקיע כחצי שעה ללמוד על החברה, תחום עיסוקה ולקוחותיה".


 

בוגר נוסף, אשר ישתתף ביריד הוא רון פאר, בוגר בית הספר לממשל וחברה באקדמית, הבעלים והמנכ"ל של חברת Newwork.

 

2016-04-17_1544.png
רון מספר על הגישה החדשנית של החברה, המבקשת לעשות מהפכה בכל תחום ההשמה וגיוס העובדים:

"ברוב חברות ההשמה, מתאימים את המועמד לעבודה. מפרסמים תפקיד וכל מועמד שולח את קורות החיים שלו. כך שקורות החיים לא תמיד משקפים יכולות ושאיפות, אלא מותאמים 'כאילו במקרה' לעבודה המוצעת. אצלנו התהליך הפוך - נפגשים עם כל מועמד אישית, בודקים את תכונותיו ומבינים ממנו מה השאיפות המקצועיות שלו,  רק אז מתאימים לו את העבודה. זה הופך את כל התהליך להרבה יותר איכותי.


 

אנחנו פוגשים את כולם.  מעסיקים מאוד אוהבים את העובדה הזו משום שהמון חברות השמה לא פוגשות כמעט את המועמדים אלא רק אוגרות קורות חיים ומעבירות אותם מצד לצד. בעצם מה שאנחנו מנסים לעשות זה באמת לתת יותר איכות ופחות לעבוד על כמויות. המצחיק הוא, שהגישה הזאת זכתה להרמת גבה ברשויות, כך שבהתחלה כמעט ולא קיבלנו רישיון לעסוק בתחום בגלל השיטה השונה שלפיה אנחנו פועלים.


 

ביריד התעסוקה נשמח לעזור לאנשים לכוון את עצמם מבחינת קריירה. ביריד עצמו נאסוף טלפונים ושמות או שנתאם כבר במקום פגישות התרשמות. אנחנו לא קוראים לזה ראיון, כי שוב אנחנו לא מראיינים לשום תפקיד ספציפי אלא נפגשים ובודקים איך אפשר לעזור לכל מחפש עבודה. לפעמים אפילו מחפשי העבודה עצמם לא יודעים מה הם רוצים, אלא צריכים עזרה בבניית קורות חיים או הכנה לראיון. יש לנו את כל האפשרויות האלה ונשמח להתחיל לסייע לסטודנטים ולבוגרים כבר ביריד עצמו".


 

לסיום, טיפים לסטודנטים ולבוגרים:


עופר: "לא להתייחס אף פעם לשכר או להטבות, תמיד לתפקיד. גם אחר כך, בהמשך הדרך. תמיד להעדיף תפקיד עם יותר אחריות ויותר אפשרויות להתפתח מקצועית וניהולית מאשר תפקיד פחות מאתגר אך שמשלם יותר טוב. אם תקפידו על זה, השמיים הם הגבול".


 

רון: "בכל מקום אפשר ללמוד משהו. הטיפ העיקרי שלי זה להעריך את המקום שבו אתה נמצא. אפילו אם זה מלצרות או שטיפת כלים. סופגים המון בכל מקום עבודה. אם זה לגבי צורת התנהלות, אם זה כיוון תעסוקתי, ערכים. אפילו אלימינציה – לפסול את מה שלא מתאים לנו זאת גם התקדמות. תעריכו את מקום העבודה, כל מקום עבודה, ותהיו מסורים".

 

 לפרטים נוספים על יריד התעסוקה, החברות המשתתפות ועוד- לחצו כאן

 

 

כחלק מההכנות ליריד התעסוקה, נקיים הרצאות העשרה בנושאים הבאים:

 

 

שיווק עצמי באמצעות קו"ח*

יום שני 2.5.16 בשעה 14:00

חדר 032 בניין ווסטון

כלים לכתיבה נכונה של קורות חיים , כיצד לשווק את עצמכם  ואיך לגשת למעסיק פוטנציאלי

תפקיד ראשון בעולם הייטק

יום שלישי 3.5.16 בשעה 16:00

חדר 030 בניין ווסטון

מיפוי החברות בעולם  ההייטק

איך להציג את עצמי ברשתות חברתיות

טיפים למתראיין המתחיל

שיווק עצמי באמצעות קו"ח*

יום רביעי 4.5.16 בשעה 16:00

חדר 034 בניין ווסטון

כלים לכתיבה נכונה של קורות חיים , כיצד לשווק את עצמכם  ואיך לגשת למעסיק פוטנציאלי 

 

 

מומלץ מאד להשתתף בהרצאות! להרשמה לחצו כאן.

 

שימו לב!

 

** ההרצאה בנושא "שיווק עצמי באמצעות קו"ח" זהה ומתקיימת בשני תאריכים 2/5 ו-4.5. יש להרשם רק לאחד מהמועדים.