כניסה

מטביעה חותם

 

​​

שחר שניר פלדמן, בוגרת בית הספר למדעי ההתנהגות באקדמית, נחשפה במהלך הלימודים לפערים החברתיים בחברה הישראלית והחליטה להירתם לעשייה על מנת לחולל שינוי.


 

מדוע בחרת ללמוד מדעי ההתנהגות?


למדתי באקדמית מדעי ההתנהגות כי התחום עניין אותי מאוד, רציתי להבין ולדעת יותר על ההתנהגות האנושית על היבטיה השונים ועל תהליכים חברתיים ומגמות תרבותיות.  


כיצד הגעת לתחום ההוראה?


לאחר סיום לימודי התואר הראשון, התחלתי להתנדב במסגרות טיפוליות לילדים: במחלקה להפרעות אכילה בתל השומר, בתחום של שילוב ילדים אוטיסטים ובטיפול דרך שחייה טיפולית בבריכה. העשייה עם הילדים הביאה אותי להבין את החשיבות של המסגרת הפורמלית בה מבלה הילד את מרבית שעות היום שלו ולכן החלטתי לפנות להוראה.
היום אני מורה ומחנכת כיתה ג' בבית הספר "ראשונים" בבת ים.

 

מהי תכנית "חותם"?


חותם היא תכנית שמטרתה לקדם שוויון הזדמנויות בישראל באמצעות יצירת קהילה של אנשי חינוך ומעשה הפועלים בשדה החינוך. התכנית מכשירה ומפתחת צעירים איכותיים, בעלי מודעות חברתית וכישורי מנהיגות, להיות מורים ולפעול בפריפריה החברתית והגאוגרפית, כדי להתמודד עם אתגר אי-שוויון ההזדמנויות בחינוך.

 

מדוע הצטרפת לחותם?


עולם הילדים תמיד משך אותי, ודרך העבודות בהן עסקתי הבנתי שבכדי להשפיע על ילד,  עליי להיות איתו ביום יום שלו. החלטתי ללכת לתכנית חותם כיוון שהיא תכנית המאפשרת מוביליות חברתית וקהילה של מחנכים הפועלת יחד. הבנתי שדרך הוראה משמעותית ויחס אישי אני אוכל להעניק לילדים את המרב, ובכך אולי בעתיד הם יוכלו להאמין בעצמם ולבחור את מה הם רוצים לעשות.


 

האם את מיישמת כלים ושיטות שלמדת במדעי ההתנהגות גם בעבודה היומיומית שלך? 


הלימודים תרמו לי מאוד להוויה החינוכית - מקצועית שלי כיוון שהידע התיאורטי מסייע לי רבות בהתמודדויות בשטח ומשפיע על קבלת ההחלטות שלי וההתנהגות שלי בכתה. אני חייבת לציין כי דווקא לימודי הסוציולוגיה הם אלו שפתחו בפני את המודעות לפערים בחברה ולאי השוויון וגרמו לי לרצות לשנות ולהשפיע ולהצטרף לתכנית חותם ששמה את הדגש בדיוק על מתן הזדמנויות שוות לכל ילד, ללא קשר לרקע ממנו הוא מגיע.


ומה בעתיד?
אמשיך בחינוך, אולי בתחום ההנחיה והכשרת מורים או בניית תכניות פדגוגיות. אני רואה את עצמי ממשיכה בתחום מתוך אמונה שלמה בתהליך החינוכי ורצון להשפיע על כך שיהיה פה עולם וחברה טובים יותר.


 

שאלון אישי:
ספר מומלץ-
- "יונה ונער" של מאיר שלו
אפליקציה שימושית במיוחד
-  kahoot -   משחקים ללמידה מתוקשבת
האם תפסת את עצמך משתמשת בביטוי כמו "הצלצול הוא בשבילי?"
. לא זכור לי אולי בצחוק. 


 

 הנכם מוזמנים למפגש הכרות עם התוכנית שיתקיים ב.7.4.16. לפרטים נוספים אודות חותם ניתן לקרוא כאן.

 

 

 

 

85034-divur 600x600-0316.jpg 

מתעניינים באקדמית?

הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
  • מאשר/ת קבלת דיוורים לדואר אלקטרוני

לשיחה עם נציג