כניסה

כיצד תאריכו את חיי הגאדג'טים?

|

כמה זמן אתם חושבים שתוכלו להסתדר בלי המחשב שלכם? או הטאבלט? או במיוחד - הנייד שלכם? הרי אם אחד מהם שובק, אנחנו מחסירים פעימה או יותר.


אבל לפני שאתם ממהרים לרכוש מכשיר חדש, חכו רגע, זה הזמן לחסוך. אפשר להאריך את חייהם של הגאדג'טים שלכם בעזרת כמה טיפים פשוטים:  


 

 1. דעו מתי להטעין - ברוב המכשירים מומלץ להטעין את המכשיר כאשר הוא מגיע ל-20% סוללה, על מנת למנוע פריקה מלאה של הסוללה שמקצרת את חייה
 2. אחת לשלושה חודשים רוקנו לחלוטין את הסוללה של המכשיר ולאחר מכן הטעינו מחדש עד ל-100%
 3. תנו למכשירים לנוח - מצב standby או שינה אינם כיבוי. אחת לשבוע כבו אותם לחלוטין למשך לילה, על מנת שיוכלו לנוח מהעבודה האינטנסיבית.
 4. היזהרו ממטענים שאינכם מכירים - לרכוש מטענים בסופרמרקטים, פיצוציות או קיוסקים אמנם יעלה לכם בזול, אך עלול לעלות לכם ביוקר בתיקון או בהחלפת הסוללה.
 5. צריך הרבה יותר אנרגיה כדי לרטוט מאשר לצלצל, כך שאם אתם רוצים שהסוללה לא תיגמר מהר, אל תשימו את הסלולארי שלכם על מצב רטט.
 6. מחקו אפליקציות מיותרות: מסתבר שאפליקציות שאתם לא משתמשים בהן לא רק תופסות מקום אלא גם מבזבזות את הסוללה. זה הזמן לעשות ניקוי יסודי
 7. כבו את השירותים מבוססי המיקום: בדומה לרשתות האלחוטיות גם במקרה של שירותי המיקום הטלפון הנייד יבזבז הרבה אנרגיה כדי לאתר איפה אתם נמצאים.
 8. כבו התראות: כאשר אתם מורידים אפליקציות שונות לסמארטפון שלכם, יש לכם אפשרות להדליק או לכבות התראות ועדכונים אוטומטיים. כבו את ההתראות והעדכונים והסוללה תאריך ימים או לפחות שעות.  
 9. אפשרו למחשב הנייד שלכם להתקרר ולהצטנן - אל תשעינו אותו על כרית או על הברכיים לזמן רב. כך אתם חוסמים את המאוורר וגורמים להתחממות יתר של המחשב.
 10. אל תחשפו את המסך לאור שמש ישיר.
 11. השתמשו אך ורק בתכשירי ניקוי ייעודיים למסכי מחשב או מסכים סלולאריים
 12. הקפידו לארוז את הסמארטפון ואת המחשב בתוך נרתיק או תיק מתאימים שיגנו עליהם מפני פגיעות, טלטולים ושריטות
 13. צמצמו את זמן שומר המסך. שומר המסך שומר על המחשב במצב ערות כשאנחנו לא משתמשים בו. אם תשנו את ההגדרות כך שהמחשב יעבור למצב שינה במקום להפעיל את שומר המסך – תתייעלו בבזבוז האנרגיה שלכם.
 14. אל תשאירו את המטען מחובר לנייד למשך שעות ארוכות, אלא טענו אותו במלואו ונתקו מהחשמל. חיבור קבוע למקור חשמל יקצר את חיי הסוללה עד כדי שישה חודשים. טעינה של 24 שעות ומעלה עלולה לקצר את חיי הסוללה.
 15. השתדלו לא להפעיל כמות גדולה של תוכנות בו זמנית. אם יש תוכנות בהם אתם לא משתמשים – כבו אותן, הדבר יחסוך בסוללה וגם יגרום למחשב להיות מהיר יותר.