כניסה

ספרים חדשים - אפריל / מאי

|


 

  • אחרי חצות/ אירמגרד קוין

ירושלים : כרמל, תשע"ה 2015. 

סוזנה מודר בת ה-16 עוזבת בשנת 1933 את בית הוריה ומגיעה לבית דודתה אדלהייד בקלן. דודתה מאוכזבת מחייה ומשום כך נהפכת לחסידה נלהבת של היטלר.
כעבור שנתיים היא מלשינה לגסטאפו על אחייניתה, שאינה חביבה עליה, מה עוד שזו התארסה עם בנה פרנץ. אחרי שימוע שמסתיים בשלום סוזנה משתחררת.
בינתיים מנסה פרנץ להקים חנות סיגריות קטנה, אבל מתחרה שלו, נאצי מוצהר, מלשין עליו והוא נשלח לבית הסוהר. אחרי שהוא משתחרר הוא נוקם נקמה נוראה באיש שבגד בו וסוזנה ניצבת לפני הכרעה קשה – האם היא בעד פרנץ או נגדו.


 

הסיפור של סוזנה מציג תמונה אותנטית של 'הפשיזם היום-יומי המצוי': זהו רומן שבו אירמגרד קוין מראה כיצד אחרי ניסיון של ארבע שנות דיקטטורה נציונל-סוציאליסטית אנשים מסתדרים עם המשטר ומסתגלים אליו. 

אחרי חצות


 

האוטוביוגרפיה של ז'אן ריבן/ ראובני יותם
   ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
רמת-גן : עילמור בע"מ, תשע"ה 2015.


 

בחשיפה עצמית וידויית, שאין כמותה ליושר ולדיוק, מקלף הסופר מעל גרעין הישות של עצמו את כל הקליפות שהצטברו עליו במהלך של חיים סוערים, מלאי ניסויים וסיכונים עצמיים. זו לצד זו מצטברות הקליפות של הזהות והשייכויות שהעניקו לחיים אלה צבעוניות ודרמטיות כה עזות: זהותו של הילד, בן החייט היהודי, בכפר הרומני הקומוניסטי ; זהותו של הנער היתום, שאיבד עם מות אמו את נקודת האחיזה המוצקה בחיים; זהותו של המהגר שהגיע אל חולות אשדוד בלי שפה, בלי שייכות, כמעט בלי הורים, ונעשה בהדרגה ליהודי, לישראלי, ולאמן השפה העברית הלירית; זהותו של ההומוסקסואל שחי את המיניות של אהבת הגברים במלוא עוצמתה המשכרת אך גם במלוא תחושת החרפה והמום שהמסורת התרבותית והסביבה החברתית הצמידו לה; זהותו של האלכוהוליסט ; זהותו של המיסטיקן המחפש במיתוס ובסמליו (לרבות אלו היהודיים-הקבליים) תשובה לשאלות הקיומיות והמטאפיסיות שאינן מרפות ממנו; ומעל לכל, זהותו של הסופר-האמן, החי את חיי ה"מעשים" כדי להתבונן בהם, לתארם ולמצוא להם פשר


 


 

האוטוביוגרפיה של ז'אן ריבן כריכה
 

תמונות עירום/ ענת עינהר


 

תל-אביב : עם עובד, תשע"ה 2015.


 

זה ספר שהכול מותר בו: לחשוק במי שאסור לחשוק בו, לממש את החשקים האלה או להתנקם באכזריות במי שאינו נענה להם.
באוטובוס אחד נוסעות במקרה יחד שתי נשים: דוגמנית שעבר זמנה ונערה שמעריצה סופרת מפורסמת. לאחת יש בתיק גז פלפל, ולאחרת רב־מכר שהעתיקה בכתב מאל"ף ועד תי"ו. כל אחת נוסעת לסגור חשבון משלה, אבל הנסיעה טורפת את חשבונותיהן. בשכונה אחרת סבתא לילדה ניגרית למחצה מתחילה לקבל דואר זבל אלקטרוני, וזה מעורר את מיניותה הנשכחת וגם חשד מטריד באדם קרוב, עד שהיא נדחפת למעשה הרסני וגואל. רחוק משם, בבסיס נידח בנגב, קצין מטיל על חיילת מסורה מאוד משימה יוצאת דופן, אם מתוך כבוד למערכת הצבאית ואם ממניעים שונים לגמרי: לקראת ביקור הרמטכ"ל עליה להספיק לצייר על קיר של בונקר דיוקן עצום של החייל מספר אחת. גם אם תעמוד במשימה, אין לדעת כיצד היא תסתיים.

1


 


 

עריק/ עילי ראונר


 

תל-אביב : משכל, 2015.


 

צעיר אחד עורק מהצבא, שורף את המדים ונשאר עם הדסקית המפוחמת ביד. בינתיים הוא מוצא מחסה ומוצא עבודה - אבל גם שם הדברים לא מתיישבים. הוא לא מסתדר עם עצמו. הוא נרדף, הוא גמור, הוא אחד מאלה שהמוות תופס אותם מגיל צעיר. זה העניין בספר הזה זה כל הסיפור. אחר כך הוא מבין שזו לא רק בעיה שלו, אלא מדובר בצרה גדולה יותר: משהו מכרסם בחיים, במציאות, בתרבות כולה, הוא מרגיש את זה, שאיזו מחלה אוחזת ומתפשטת בכל מקום, שהכל טובע בזוהמה בלתי-נראית. הוא מבין שהוא צריך להכריע, שאין לו ברירה, הוא יצטרך להחליט: להישאר ולהרכין את הראש או לברוח מהמדינה ולהתחיל את החיים מחדש. אז הוא עוזב, חוצה את הגבול, נוסע לאירופה - לעשות את המסע שלו. זה מה שהוא צריך לעשות: לגמור עם העבר אחת ולתמיד, לשים קץ לכל מה שמעיק עליו. הוא מגיע לארץ אחרת, שוכר דירה, הולך ללמוד, מחפש עבודה, מכיר אנשים ומסתבך בבדידות ובייאוש. זה כל הסיפור: הוא לא יכול להסיט את המבט מהאיוולת ומהעלבון.
רק בסוף זה קורה. הוא מוצא נחמה - הוא מצליח לעשות את הריחוף האבולוציוני שלו. הוא שומע את הצחוק הנורא, רק בסוף הוא נזרק החוצה, במלוא מובן המילה. אבל אולי זה כבר מאוחר מדי.


  

עריק | עילי ראונר


 

שתהיה שלי/ מריסה דה לוס סנטוס


 

אור יהודה : כנרת זמורה-ביתן, דביר, תשע"א 2011. 

כעירונית מושבעת, קורנליה בראון הפתיעה את עצמה כשנכנעה לתשוקה פתאומית והשאירה מאחוריה את החיים העירוניים ועקרה עם משפחתה לפרוור שלֵו. 
עד מהרה נחישותה ואומץ לבה עומדים למבחן מצד שכנתה השיפוטית פייפר טרואיט, התגלמות כל מה שקורנליה חששה למצוא בפרוורים. למרבה המזל, כעבור זמן קצר היא מוצאת ישועה בדמותה של לייק, שכמוה השתקעה בעיירה לאחרונה, לכאורה כדי לשלוח את בנה מהיר התפיסה והמבריק לבית ספר למחוננים. שלוש הנשים נלכדות ברשת של אמון, בגידה, אהבה ואובדן ולומדות שיעור מהותי על משמעות הקִרבה בין אישה לחברתה.

שתהיה שלי - מריסה דה לוס סנטוס


 


 

מעבר לעצי האשוחית/ ג'וזף בוידן


 

אור יהודה : כנרת זמורה-ביתן, דביר, תשע"א 2011. 

ויל בירד הוא טייס ערבות ששוכב בתרדמת בבית החולים בעיירת מולדתו באונטריו. אחייניתו אנני בירד, מתבודדת יפהפייה שכל מעייניה נתונים לציד ולהנחת מלכודות, שבה זה עתה מן המסע המסוכן שלה כדי לשבת לצד מיטתו.
מצולקים בדרכים שונות מגוללים השניים סיפור עתיר שברונות לב, אהבה עזה, סכסוכי דם נושנים, היעלמויות מסתוריות, מעשי רצח וקשרים המחזיקים משפחה ואנשים יחד.
ממרחבי הפרא המחוספסים של צפון קנדה אל הזוהר אפוף הסמים של סצנת המועדונים במנהטן מתחקה בוידן אחר הדמויות שלו בשפה פואטית גולמי, בעין חדה לפרטים ובאמפתיה נדירה לחללים החבויים בלב.
.


 


 

מבעד לעצי האשוחית


 


 

אהבה ברחוב סקוטלנד/ סמנתה יאנג


 

אור יהודה : כנרת זמורה-ביתן, דביר, תשע"ה 2015 

כשהילד הרע הוא בעצם הגבר מהחלומות...
שאנון מקלאוד תמיד נמשכה לטיפוס "הילד הרע", ובאופן לגמרי לא מפתיע, זה אף פעם לא נגמר טוב. אחרי שהחבר האחרון שלה הרס את חייה ואת חיי משפחתה, שאנון עוברת לעיר אחרת ומחליטה להתרחק מגברים – ובעיקר – מאלה שהיא נמשכת אליהם.
קול ווקר הוא בדיוק הטיפוס ששאנון לא רוצה לצדה: חתיך מקועקע, שרמנטי ויהיר. אלא שמתחת לקעקועים ולשרירים מסתתרת גם נשמה טובה ועדינה שמחפשת אחר אהבת אמת. כשקול ושאנון נפגשים, ניצוצות חשמליים ניתזים לכל עבר. אבל קול צריך לעבוד קשה כדי לשכנע את שאנון לבטוח בו, וכשהעבר שב ורודף אותה, נראה שהפחדים עומדים להביס גם התשוקה העצומה שביניהם. 
אהבה ברחוב סקוטלנד הוא הספר החמישי בסדרת רבי־המכר האהובים מאת סמנתה יאנג. קדמו לו בסדרה: אהבה ברחוב דבלין, אהבה בדרך לונדון, אהבה בכיכר אינדיה ואהבה בסמטת ג'מייקה. 


 

אהבה בנתיב נייטינגייל - סמנטה יאנג


 


 

אישי/ צ'יילד לי


 

אור יהודה : כנרת זמורה-ביתן, דביר, תשע"ה 2015 

ג'ק ריצ'ר חוזר בספר מתח חדש בסדרת רבי המכר עוצרת הנשימה של לי צ'יילד. ריצ'ר הוא זאב בודד. מי שפעם היה שוטר צבאי רב־פעלים וקשוח בצבא ארצות הברית, הוא עכשיו נווד ללא כתובת קבועה. אבל הצבא מצליח לאתר אותו. כי מישהו ירה בנשק ארוך־טווח בנשיא צרפת. רק אדם אחד היה יכול לעשות את זה. וריצ'ר הוא היחיד שיכול למצוא אותו. במותחן חדש עוצר נשימה חוצה ריצ'ר את האוקיינוס האטלנטי לפריז — ואז ללונדון. הסיכון מעולם לא היה כה גבוה — כי הפעם, זה אישי. לי צ'יילד הוא מסופרי המתח המובילים בעולם. ספריו מגיעים בעקביות למקום הראשון ברשימת רבי המכר בכל העולם, ומתורגמים ליותר מארבעים שפות. צ'יילד נולד בקובנטרי, אנגליה, וחי כיום בארצות הברית. "מאיץ את הדופק ללא הרף… נסיעה מלהיבה ברכבת הרים…


 

הוסף לסל את אישי / לי צ'יילד


 


 

אהבתה של גברת רוטשילד/ שרה אהרוני


 

תל-אביב : ידיעות אחרונות, 2015.


 

השנה היא 1770. גוטל, נערה בת שבע-עשרה המתגוררת ברחוב היהודי של העיר פרנקפורט שבגרמניה, כותבת יומן שבו היא חושפת את רגשותיה, מחשבותיה ומאווייה הכמוסים. תכף תתחתן גוטל עם מאיר אמשל רוטשילד וחייה ישתנו לבלי הכר. מאיר האמיץ, אהוב לבה, יוצא חוצץ כנגד ההגבלות והאיסורים, הגזירות והחרמות שמושתים על היהודים ופועל לקידום שוויון זכויותיהם ולהוצאתם אל מחוץ לגבולות השכונה הצפופה והרעועה. חרף הקשיים שמוערמים מכל עבר, משכיל מאיר לעשות חיל בעסקיו והופך למייסד של משפחת הבנקאים היהודית, משפחת רוטשילד. את ערכי החריצות והמסירות מנחילים גוטל ומאיר לילדיהם, ואלה מתיישבים בערי בירה אירופיות גדולות, מקימים בהן רשת ענפה של מוסדות פיננסיים והופכים לאחת המשפחות העשירות בעולם. 


 

אהבתה של גברת רוטשילד | שרה אהרוני


 


 

צפרדעים/ מו יאן


 

תל אביב : חרגול הוצאה לאור, 2015.


 

אן רגל, שכינויו ברחני ושם-העט שלו ראשן, חובב ספרות שגדל בכפר קטן במחוז שאנדונג שבמזרח סין, שואף לכתוב מחזה על דודתו. עד שיצליח בכך הוא מספר לגורו הספרותי שלו, סופר יפני דווקא, את סיפורה. דודה - כך היא נקראת בפי כול - בתו היפה של רופא מפורסם וקומוניסט מושבע, נעשית למיילדת נערצת המביאה לכפרים את הקדמה והתקווה בסין שלפני הרעב הגדול ומהפכת התרבות. לאחר שארוסה הטייס עורק לטאיוואן היא מוכיחה את נאמנותה למפלגה באכיפה נוקשה ואכזרית של מדיניות הילודה והופכת לשנואת נפשם של הכפריים באזור כולו. באפוס ההיסטורי הגדול צפרדעים, שראה אור בסין ב-2009, מגולל חתן פרס נובל לספרות 2012 את התהפוכות שעברו על סין ותושביה בשבעים השנה האחרונות דרך עדשת התוכנית הסינית לתכנון המשפחה, שזכתה במערב לכינוי "מדיניות הילד האחד". בצפרדעים מו יאן מצייר בחריפות ובהומור תמונה אבסורדית וטראגית של התמודדות האדם הבודד עם כוחה העצום והשרירותי של המדינה. הישגו הגדול, ללא ספק, הוא בתיאור המציאות העכשווית בסין, ג'ונגל חברתי שאין בו לא סולידריות ולא אמון הדדי. 

טהראן, רחוב המהפכה/ אמיר חסן צ'הלתן


 

תל-אביב : מישכל - ידיעות אחרונות, [תשע"ו] 2016. 

באחת הסמטאות החשוכות של העיר גבר בגיל העמידה, רווק שעשה את הונו כחוקר המענה את קורבנותיו בבית הכלא הגדול והידוע לשמצה בטהראן, עוסק עכשיו כרופא מטעם עצמו בהעלמת ביתוק הבתולים של נערות שחרגו מן המותר. הוא נוהג להתייחס אליהן בהתנשאות ובבוז עד שעל שולחן הניתוחים שלו עולה נערה שמטריפה עליו את כל חושיו. 
הוא נשבע שהיא תהיה שלו ויהי מה. מרגע שתקפה אותו האובססיה שום דבר אינו מרתיע אותו, ובוודאי לא הידיעה שהנערה מאוהבת וכבר מאורסת לצעיר בן גילה אמנם, אך חסר כול, והוא מפעיל עליה ועל משפחתה את כל כוחו פוליטי בצד איומים גלויים וסמויים. 
הוא יודע שבזכות מעמדו בהיררכיה החברתית של שלטון האימים שום דבר לא יכול לעמוד בדרכו. אלא שארוסה הצעיר המאוהב בה בטירוף לא מוכן לוותר והעלילה הולכת ומסתבכת.


  

צפרדעים | מו יאן


http://images.saloona.co.il/meravgat/files/2016/01/mc67bavug15x3hfd4eg.jpg 


 

ואז הגעת/ ג'ניפר ויינר


 

בן-שמן : מודן, 2013.


 

אינדיה בישופ חלמה מאז ומתמיד להיות עשירה. כשנקרית בדרכה ההזדמנות להינשא לאיל ההון מרכוס קרופט היא חוטפת אותה בשתי ידיים, וכשהיא מבינה שילד משותף ישרת היטב את האינטרסים שלה – היא אינה מהססת לרגע. 
אינדיה אינה יכולה להרות בדרך הטבע, והיא בוחרת להיעזר בחידושי המדע - תרומת ביצית ופונדקאות. כך נקשר גורלה בגורלן של ג'וּלס, סטודנטית דלת אמצעים מפרינסטון, ושל אנני, עקרת בית מתוסכלת. ג'ולס, בלונדינית יפה וחטובה, מחליטה לתרום ביציות כדי להציל את אביה מהתמכרותו לאלכוהול. אנני מקווה שהסכום שייכנס לכיסה כפונדקאית ישמש להצלתם של חשבון הבנק ושל חיי הנישואים שלה. 
אלא שתוכניתן של שלוש הנשים נתקלת במכשול: בֶּטינה קרופט, בתו הצעירה של מרכוס, נחושה בדעתה לסכל את התוכנית ואינה בוחלת באמצעים לשם כך. כשהגורל מתערב ומפתיע את כולן, נאלצות ארבע הנשים להתמודד עם המציאות שנכפית עליהן, בדרכים שלא שיערו שהן מכירות.  

הוסף לסל את ואז הגעת / ג'ניפר ויינר 


 

בן המאה שעברה/ מורלה בר-און


 

ירושלים : כרמל, תשע"א 2011. 

ספרו המרתק של מרדכי (מורלה) בר־און סוקר את תולדות חייו ואת תולדות העם היהודי והמפעל הציוני משנות השלושים של המאה הקודמת עד ימינו. אף שמרבית העלילה מתרחשת בארצנו, ראשיתה ב"ארץ אחרת" – ארץ ישראל המנדטורית. הסיפורים על אותה תקופה, שהיא אף ימי נעוריו של מורלה כאשר האווירה רוויה בספונטניות ובתום, נקראים כסיפורי אגדה. מאז בחרותו, הזדמן למורלה להיות בצמתים רבים של הוויה והחלטה. בספרו, הוא מתאר מנהיגים רבים הן בגדולתם והן בפרטיותם האנושית. הוא כותב על מנהיגות אחרת – כשהתנאים היו קשים לאין ערוך והאחריות גדולה במיוחד.
מלחמת השחרור על נוראותיה, מבצע קדש ובן גוריון ומשה דיין במרכזם, מבצעים צבאיים ומלחמות נוספות, הסָגָה החינוכית בצה"ל ולאחר מכן במסגרת המחלקה לנוער והחלוץ בסוכנות היהודית, החברות בכנסת, והפעילות המחקרית בחקר עשרים השנים הראשונות של מדינת ישראל – כל אלה, ועניינים רבים אחרים, נסקרים בספר זה בעט סופרים וכך הופכת בו הקריאה לחוויה משכילה ומהנה.


 

http://www.israeldefense.co.il/sites/default/files/styles/full_article_image/public/morla_0.jpg?itok=HmnPBZaE


 


 

אבק שרפה/ הרלן קובן


 

תל-אביב : משכל, [תשע"א] 2011.


 

סוזי טי, טניסאית עבר מהוללת ורבת פעלים, נמצאת במקום מצוין בחיים. היא השאירה מאחוריה את שדי העבר, התחתנה עם כוכב רוק מצליח, ועתה היא בחודש השמיני להריונה הראשון. אבל שתי מילים שנכתבו בדף הפייסבוק שלה מערערות של שלוותה ושולחות אותה אל משרדו של הסוכן שלה - והבלש לעת מצוא - מיירון בוליטר. היא מבקשת את עזרתו באיתור זהותו של האלמוני שפרסם את ההערה הזדונית, שהשלכותיה קטלניות.

בוליטר מוטל אל תוך רשת סבוכה של מזימות, נקמות ושקרים המעמתת אותו עם פרקים לא פתורים בחייו ומבהירה לו שאין מנוס מהאמת, איומה וכואבת ככל שתהיה. הוא נאלץ להתמודד עם גילויים שלא ציפה להם ועם שאלות של נאמנות ובגידה, של בחירה וגורל. ואם חשבנו שאנחנו מכירים את מיירון בוליטר - בספר זה מבקש אמן המתח הבינלאומי הרלן קובן להוכיח לנו שטעינו...


 


 

הוסף לסל את אבק שרפה - הסדרה של מיירון בוליטר #10 / הרלן קובן


 

ספר הציטטות של חנוך לוין/ חנוך לוין


 

[בני-ברק] : הקיבוץ המאוחד, תשע"א 2011.


 

ספר הציטטות של חנוך לוין כולל ציטטות מכל יצירותיו של חנוך לוין- מחזות, סיפורים וקטעי פרוזה, שירים מערכונים ופזמונים, תסכיתים ותסריטים. זהו מעין "העולם על פי חנוך לוין" על קצה המזלג, או מעין מתַאֲבֵן לקריאת היצירות עצמן. הספר מיוחד לא רק לחסידים מושבעים של לוין, אלא גם- אולי במיוחד- למי שעדיין אינן מכירים די הצורך את ייחודו של היוצר הישראלי הגדול הזה.


 

חנוך לוין (1999-1943) – מחזאי, סופר ומשורר, פרסם 57 מחזות, ארבעה קברטים, שני ספרי פרוזה, ספר שירה אחד, ועוד עשרות מערכונים, פזמונים, תסכיתים ותסריטים. יצירותיו מקובצות ברובן הגדול בסידרה בת 17 כרכים בהוצאת סימן קריאה, הקיבוץ המאוחד וספרי תל-אביב 

הוסף לסל את ספר הציטטות של חנוך לוין  / חנוך לוין


 

בוגד/ יונתן דה שליט


 

ירושלים : כתר, [תשע"ה] 2015.


 

פרשיית ריגול חמורה מתגלה במקרה כאשר גרמניה קשישה שהייתה פעם עובדת של ארגון הביון המזרח גרמני מבינה שימיה ספורים והיא מתוודה בפני הכומר שלה על תיק שעבדה עליו לפני שנים – שם קוד קוברה. קוברה מסתבר הינו בחור ישראלי בשם אילן שהחליט לרגל ולבגוד במדינתו – מבחינתו זו לא בגידה אלא מבחינתו הוא מגן על המדינה הצעירה מפני עצמה.

סיפורה של הזקנה הגרמניה מגיעה בדרך לא דרך לראש המוסד לשעבר אהרון לוין, ובהוראה ישירה של נשיא המדינה הוא מקים צוות מיוחד המכיל נשים וגברים בגילאים שונים ועם התמחויות שונות שהוא יודע שהוא יכול לסמוך עליהם בעיניים עצומות. רק הוא והנשיא מודעים לצוות הזה ולמטרותיו.

יחד הם מנסים להבין מי הוא אותו קוברה, מי המפעילים שלו ומה הנזק שהוא גרם למדינת ישראל. העלילה לוקחת אותנו לארה"ב לרוסיה ושוויץ בניסיון להבין מי הוא אותו מרגל ולעצור אותו לפני שייגרם עוד נזק.

אך האם אלון יודע באמת עבור מי הוא עובד או שגם המרגל הגדול ביותר שהיה במדינת ישראל אי פעם הוא בסך הכל עוד כלי במשחק הגלובלי הגדול? והאם אהרון והצוות שלו יצליחו לגלות מיהו קוברה לפני שהמפעילים שלו יבינו מה קורה ויעזרו לו לברוח? 

הספר בוגד


 

 

תמיד אפשר להתאבד מחר/ מיא עשת ; עורכת הספר: טליה מרקוס.


 

ירושלים : כתר, 2015.


 

בגיל 32 נופלת סיאם ג'ורנו לבור רגשי, הגורם לה לפתח אלרגיה עצומה לאנשים - בעיה נטולת פתרון, מכיוון שהעולם מלא בהם. ב"שיא השפל" שלה היא פונה לרופא שרירי־להדאיג, המאבחן אותה כבעלת הפרעת אישיות. מאותו רגע, חייה פונים לכיוון בלתי צפוי.   האם סיאם, הנקראת על שם חתולתו של אביה ומכונה בפי חבריה 'סיאמי מאמי', אכן מטורפת? כלומר, יותר מכולנו? ומה גרם לה לשנוא אנשים, וליתר דיוק - גברים? ומדוע תקועה ילדת הפלא לשעבר בעבודה הקטנה עליה בכמה מידות? אין ספק שהיא צריכה להתעורר מהסיוט שאליו נקלעה, אבל מה מחכה לה אחרי שתתעורר?   כמו אליס בארץ הפלאות, סיאם פוסעת בארץ הזוועות התל־אביבית שלה, קופצת ממיטה למיטה, מתפשטת ומתלבשת בקפידה (ואז מתפשטת שוב), כשהיא מנסה לשחזר את חייה הקודמים הצופנים סוד גדול. המסע שהיא נאלצת לעבור נועד לפענח את חוקי המשחק בעולם המבוגרים, אבל האם זה כדאי? ומהו הפרס למצטיינים?    בלשון ציורית ובהומור ייחודי מתארת מיא עשת סיפור חיים של אישה צעירה, מנעורים מבטיחים לבגרות לא מקיימת, אך עם סוף אופטימי. אחרי הכול, היא יודעת: דמעות הן נוזל השטיפה הטוב ביותר בעולם.   
מיא עשת, עיתונאית ועורכת, גרושה ואם לשניים, היא יוצאת סדרתית לדייטים באופטימיות שאין לה על מה להתבסס. תמיד אפשר להתאבד מחר הוא ספרה הראשון.


 
 

http://www.icl-catalog.org.il/multimedia/2015/8/5/15-2075f.jpg


 

The client : a novel / John Grisham


 

New York, N.Y : Bantam Books, 2012. 

Eleven-year-old Mark Sway and his younger brother are sharing a forbidden cigarette when a chance encounter with a suicidal lawyer leaves Mark knowing a bloody and explosive secret: the whereabouts of the most-sought-after dead body in America.

Now Mark is caught between a legal system gone mad and a mob killer desperate to cover up his crime. And his only ally is a woman named Reggie Love, who has been a lawyer for all of four years. Prosecutors are willing to break all the rules to make Mark talk. The mob will stop at nothing to keep him quiet. And Reggie will do anything to protect her client—even take a last, desperate gamble that could win Mark his freedom . . . or cost them both their lives. 

The Client