כניסה

הכירו את טל רונן / סטודנט החודש

|

הכירו את טל רונן, סטודנט לניהול וכלכלה שנה ב' באקדמית, המעביר שעורי ספורט לילדי יפו ודרום תל אביב מבית הספר "חסן ערפה". כחלק מהפעילות הענפה של האקדמית בקהילה ובשכונות המקיפות אותה,  
השנה נבחר טל לקבל את המלגה על שם אוהד דותן ז"ל, בזכות שילוב בין הצטיינות אקדמית ובין פעילות למען ובתוך הקהילה.


 

אוהד דותן ז"ל  סיים את לימודיו במכללת תל אביב יפו במדעי המחשב ובכלכלה בשנת 2009 ויצא לטיול לאוסטרליה וניו זילנד. במהלך הטיול, נהרג מנפילה לתהום. תוך כדי הטיול באוסטרליה, התבשר אוהד כי זכה בפרס על הצטיינותו בלימודים, פרס אשר הובא למשפחתו במהלך השבעה על ידי נציגות האקדמית.


בשש השנים שחלפו מאז מותו, מעניקה משפחתו מלגת הצטיינות על שם אוהד, הניתנת על הצטיינות לימודית וחברתית לסטודנטים נבחרים מהאקדמית תל אביב-יפו, והשנה כאמור נבחר טל רונן לקבל את המלגה.


 

טל מספר קצת על עצמו ועל השילוב בין האקדמיה לבין הפעילות הקהילתית:


"אני לומד ניהול וכלכלה שנה ב'.  לאחר שבחנתי מספר אופציות, וביליתי בימים פתוחים ובפגישות ייעוץ אישיות קיבלתי את הרושם שהאקדמית תהיה כמו כפפה ליד עבורי. אהבתי את האווירה במכללה, את מה ששמעתי עליה, את המיקום שלה ועוד.


תמיד הייתי חזק בכל הקשור למקצועות ריאליים. היה לי ברור שאלמד תואר שהוא ריאלי בעיקרו.
בגדול, היה לי פחד מסוים לקבע את עצמי למקצוע שהוא תבניתי כמו ראיית חשבון או מדעי המחשב, ורציתי ללמוד משהו שלא יגביל אותי ושאוכל לעשות איתו מגוון רחב של דברים, ולכן בחרתי בניהול וכלכלה". בנוסף להיותי סטודנט, אני פעיל גם באגודת הסטודנטים ועומד בראש מדור המרתונים והתגבורים של האגודה".


 

ספורט – הדור הבא

 

"בפן החברתי, אני שותף לפעילות בבית ספר היסודי "חסן ערפה" ביפו, אליו אני מגיע מדי שבוע ומעביר חוג ספורט לכ-25 ילדים. במקצועי אני שחקן כדורסל, ולאחר חשיבה מעמיקה ביחד עם מאמן הכדורגל של המכללה רן החלטנו להביא את עצמינו ולתרום בתחום הספורט, שממנו אנחנו באים, לדור הבא.

 

הקמנו בעצם פעילות לילדים שמשלבת כדורגל, כדורסל, אימון גופני תוך שימת דגש גם על הפן המנטאלי שכולל חינוך למשמעת, לאורך חיים ספורטיבי ולמצוינות.


בין השאר, אני משחק גם בנבחרת הכדורסל של האקדמית, והייתי שותף להעפלה ההיסטורית של הנבחרת לליגת המכללות הבכירה בשבוע שעבר, לאחר סיום עונה פנטסטית מבחינתנו ומספר ניצחונות הירואיים".


 

לדבריו, השינוי בעקבות השיעורים שהוא מעביר לילדים ניכר והוא מרגש ומדרבן מאוד:


זה מספק מאוד ברמה האישית ומרגש לראות איך קודם כל הילדים מצפים לראות אותך משיעור לשיעור. לאחר מכן, אפשר כבר להתחיל לראות את השיפור. זה מתחיל ברמה המקצועית, באופן שבו הם משתפרים במשחק הכדורגל או הכדורסל. אבל זה מעבר לזה, אתה רואה איך הילדים משתנים גם ברמה החינוכית וברמה האישית וברמת המשמעת. אתה רואה איך הערכים שאנחנו מנחילים לילדים מתחילים לתת תוצאות.


 

ילדים שהיו קצת יותר בעייתיים והיו עושים בעיות ולא היו מקשיבים, מרימים ידיים, פתאום אתה רואה איך הם קשובים יותר, איך ההתנהגות שלהם משתפרת. הם מבינים עכשיו למשל שכשהמאמן שורק, צריך להקשיב לו. אחרת, הם ישבו בצד או יצאו החוצה מהקבוצה. הם מבינים שלהתנהגות שלהם יש ערך ושלהתנהגות חיובית יש גם תגובה חיובית. וזה השינוי שאנחנו רואים ומבקשים להעביר להם כחלק מהשיעורים". 


 

שאלון אישי


 

1. ספר / סרט מומלצים?
חומות של תקווה


 

2. כילד , מה רצית להיות כשתהיה גדול?
שחקן כדורסל.


 

3. הרגל סטודנטיאלי יוצא דופן שאתה יכול לציין?
להתחיל עבודה שצריך להגיש בבוקר בלילה שלפני. ממש ממש מאוחר בלילה


 

4. מה המילה שאתה אומר מדי יום מספר הפעמים הרב ביותר?
מה ת'עושה?!


 

5. אפליקציה שימושית במיוחד (מלבד ג'ימייל, פייסבוק או וייז כמובן).
טינדר. סתם סתם ליאל, אני אוהב אותך


 

6. מקום מומלץ לאכול באזור יפו
גואטה