כניסה

איך להצליח בראיון עבודה?

|

ממשיכים בחיפוש העבודה המתאימה ביותר עבורכם? אחרי שעברתם את שלב שליחת קורות החיים, הגיע אחד השלבים המכריעים, אם לא החשוב ביותר: ראיון העבודה. גם אם (ובוודאי עברתם) כמה וכמה ראיונות עבודה בחייכם, תמיד חשוב לדעת כיצד להגיע לראיון מוכנים ככל שניתן, כדי שתצליחו - גם, ככל שניתן!


 

  • הגיעו מוכנים: היו בטוחים שהמשרה הפוטנציאלית מתאימה עבורכם ב-100% ברמת הכישורים, ברמת הציפיות לעתיד (המקצועיות והאישיות), והולמת את הניסיון ואת הידע שאתם מביאים. היו בטוחים שאתם מתאימים, לפני שאתם מגיעים לראיון. זאת לא רק ההחלטה של המראיין/ת. זאת גם ההחלטה שלכם. דעו לדבר על עצמכם, לא רק ברמה המקצועית ולפרט אודות תפקידים קודמים, ידע מקצועי אלא גם על מה אתם תוכלו לתרום ברמה המקצועית לתפקיד, מה הערך המוסף שאתם יודעים להביא או תוכלו להביא, כיצד תוכלו לשדרג את התפקיד ועוד. מראיינים טובים ידעו גם להפתיע אתכם בשאלות מאולתרות, שנגזרות מתשובה שנתתם. הגיעו מוכנים גם לענות על דברים שלא מפורטים בקורות החיים שלכם.
  • כמובן שעליכם לדעת כמה שיותר על החברה: אתר האינטרנט, עמוד הלינקדאין, עמוד הפייסבוק של החברה, קולגות, חברים - כל אלה הם מקורות חשובים וחיוניים להכנת שיעורי בית אודות החברה והמשרה המבוקשת. לא מספיק לדעת מהן הגדרות התפקיד ומה אתם מתבקשים לעשות. הכירו את החברה: את החזון, הערכים, השליחות, "אני מאמין", מוצרים, לקוחות, בעלי תפקידים. אף אחד לא מצפה מכם ללמוד בעל פה את מבנה החברה לראיון, אך הציפייה קיימת שתכירו את הידע הנגיש לשאר הציבור אודותיה ותוכלו לשוחח עליו.
  • התקדמתם לראיון עם אחד מבעלי התפקידים? הכירו גם אותו: גם כאן הרשתות החברתיות יבואו לכם לעזר רב. היכנסו לעמוד הלינקדאין של המנהל/ת, בצעו חיפוש גוגל עם שמו או עם שמה.
  • לא לאחר! לאחר לראיון עבודה לא יגרום לאף ראיון להתחיל היטב וגם הסברים של "פקקים", טעות בבניין, טעות בקומה וכו', לא ישפרו את המצב. קחו מקדם ביטחון והגיעו מוקדם יותר.
  • לבוש: מדינת ישראל איננה בדיוק מדינת החליפות והעניבות, אבל עדיין התאימו את הלבוש שלכם לסוג המשרה ולבעל/ת התפקיד עמו או עמה אתם נפגשים. זכרו שרושם ראשוני משאיר חותם ארוך טווח
  • ראיון עבודה איננו רק שאלות ותשובות. מדובר בשיחה. על כן אל תשכחו את תפקידכם בדינמיקה של השיחה. השתדלו להיות קולחים, לא לגמגם, מותר גם לשאול שאלות, להתעניין, לבקש עוד פרטים והרחבות, להתבדח מדי פעם. תמיד זכרו שזה איננו מונולוג של המראיינ/ת, זה דיאלוג ויש לכם תפקיד חשוב בו.
  • אל תנסו לרצות את האדם שמולכם. אל תהיו מי שאינכם. חשוב מאוד לשדר חיוביות, רצון, מוטיבציה. אבל מצד שני, הציגו את מי שאתם באמת, כדי שתוכלו לדעת ב-100% שהמשרה אכן מתאימה לכם.


 

שיהיה בהצלחה!


 

מקור: https://www.linkedin.com/pulse/20130912053712-175081329-how-you-succeed-at-every-job-interview