כניסה

איך חוזרים לשגרה לאחר חופשה?

|

חזרנו מהחופים, מהנופים, מהערים הקסומות, מהבריכה, מורידים את הודעת out of office מהמייל וקדימה, לעבודה! רק שבעצם זה לא כל כך פשוט - הנחיתה היא לא ממש רכה, ולעיתים זמן יקר חולף עד שאנחנו מצליחים להשתלט על כמות המיילים והעבודה שהצטברה, כאשר הבוסים והלקוחות חסרי סבלנות.


 

אז לקראת החופשה הבאה - שבעצם נמצאת ממש בעוד קצת יותר מחודש - איך עושים את זה טוב יותר?


 

  • תכננו מראש: ההכנה לחופשה לא כוללת רק לשבת שעות ארוכות במשרד לפני הנסיעה ולהכין את הכל, כדי שתוכלו לנסוע בראש שקט. הכניסו גם ״זמן פציעות״ של אחרי לשקלול. קחו בחשבון שהיום הראשון הולך להיות יום התאקלמות לא קל והרבה עבודה לא תיעשה בו. על כן, כדאי לדחות מה שניתן ליום השני ואילך. טיפ חשוב נוסף הוא להשתדל להימנע מלהגיע לעבודה בוקר אחרי הנחיתה. מומלץ לרווח קצת בין זמן החזרה לבין זמן ההגעה חזרה לעבודה, על מנת לצמצם את ה״ג׳ט לג״
  • הכינו את הקרקע: הודעת out of office היא חשובה, כאשר אתם נוסעים לחו״ל, כדי שכל הלקוחות והקולגות ידעו שאתם לא נמצאים וידעו מי מחליף אתכם. אבל רצוי להוסיף עוד פרט אחד קטן: עדכנו את כולם מתי ניתן יהיה לחזור לתקשר איתכם באופן שוטף לאחר החזרה. היו כנים וקחו לעצמכם ״זמן פציעות״ נוסף של יום ועדכנו מראש את כל מי שצריך לדעת.
  • קצת אמון: חופשה לפעמים יוצרת את הרושם שהינכם חיוניים ברמה שאין לכם תחליף. אם החמצתם מייל כלשהו מחו״ל, אזי חרב עליכם עולמכם. אם לא טיפלתם במשהו בעצמכם, הרי שהכל אבוד. ממש לא כך. אם מישהו החליף אתכם בזמן חופשתכם, תנו לו או לה להמשיך ולסגור קצוות, התעדכנו מולו או מולה במה חדש, אבל אל תרגישו צורך להיכנס כבולדוזרים ישר לעניינים, על מנת להפגין שהינכם חסרי תחליף. זה עלול ליצור את הרושם ההפוך.
  • ארגנו מראש את תיבת הדוא״ל שלכם: על מנת שלא תחזרו לדוא״ל מתפקע ועולה על גדותיו, השקיעו קצת זמן בניהול נכון של המייל שלכם: סמנו מראש דואר שאתם יודעים שאינכם קוראים, על מנת שיגיע ישירות לפח המחזור; סמנו בדגלים לאחר שובכם את המיילים שאתם יודעים שהם חשובים במיוחד (על פי הנושא או שם השולח), ואת כל היתר - השאירו לזמן לחוץ פחות. לאמיצים בלבד - את אלה אפשר גם למחוק…


 

וכמובן: אל תשכחו את השוקולד לחברים במשרד…

 

לכתבה המקורית הקליקו כאן.