כניסה

מנגבים - החומוסיות הטובות ביותר ביפו

|

אז אנחנו יודעים מה זה מישלן, יודעים מהו קונפי ואולי גם מסוגלים לבטא חלק מהמנות המסובכות בתפריט בצרפתית, וגם להבין מה אוכלים. אבל בסופו של יום, לפעמים בא לנו פשוט מאוד - לנגב.


 

נכון לשנת 2016, הישראלים צורכים 30 אלף טון חומוס בשנה. חומוס הוא לא רק האוכל המנחם או הנשנוש או המנה האולטימטיבית לארוחת צהריים זריזה; חומוס גם מקרב לבבות - כולם, כולל כולם, יכולים לאכול ולאהוב אותו. הוא מגיע עם בשר או בלעדיו, עם טחינה, עם צנוברים. אפשר לשדרג ולשכלל אותו. אבל בסופו של דבר, הוא חם, נעים, קצת דביק, לפעמים קצת כבד, אבל עושה הרבה מאוד נעים. כמונו!


 

זקוקים גם אתם קצת ללבן לבן הזה (או לבז')? קפיצה קטנה מהמשרד ואתם בגן עדן של חומוס. מהן החומוסיות הטובות ביותר באיזור יפו ותל אביב?


 

חאן מנולי,  בית אשל 7, יפו.


 

מסבחת תרנגולות מפורקות ועשבי בר, חאן מנולי

איך הופכים חומוס לבסיס למסעדת גורמה? בואו לחאן מנולי ותראו. מסעדה יפואית שחיה על החומוס בשפע תוספות ומנות מיוחדות ומקוריות: מסבחת סטייק וביצה קשה, מסבחה עורות קישואים, מסבחת תרנגולות מפורקות ועשבי בר ועוד ועוד.

אזהרה: עם המקוריות, בא גם המחיר. אם חשבתם שתצאו עם עודף מ-20 שקל, זה לא המקום. אבל אם בא לכם לגלות עולם חדש של חומוס - מוזמנים לטעום!


 

מזנון דני, התקומה 46 יפו


 

למרות השם הלא ממותג ולמרות הקרבה לאבו חסן המיתולוגי, דני בונה לעצמו מוניטין בשקט בשקט כאחת החומוסיות הטובות ביפו ובעיר בכלל. תאריך ההקמה לוטה קצת בערפל, אבל דני נמצא איתנו לפחות 40 שנה, אם לא יותר. בלי יותר רעשים או קשקושים, אתם תקבלו חומוס, פול, מסבחה, פלאפל ולבנה, סלט וצ'יפס, עם תוספות נדיבות ומפנקות. פשוט, אבל פשוט מצוין. לקינוח קפה שחור ובקלאווה הופכים את החוויה למושלמת.


 


 

אבו חסן, הדולפין 1, יפו


 

קבלו את המלך הבלתי מעורער. עם כל הכבוד לכולם, אבו חסן לא מתכוון בקרוב למנות יורש. נבחר לחומוסיה הטובה ביותר בישראל ולא סתם הוא, או בשמו השני, עלי קרוואן, שם נרדף לחומוס מצטיין. המנה המנצחת והזכורה: מסבחה קטיפתית וחמה עם בצל חי שנקצץ במקום. כל מנה חמה, נימוחה, עדינה להפליא, מתובלת בנדיבות ומגיעה עם קצת מהרוטב החריף בצד.
אולי לא המקום המעוצב ביותר שיש, אבל החומוס המושלם מחכה לכם כאן.


 


 

בתיאבון!