כניסה

לזכרו של איל עזורי ז"ל

|

לזכרם של בוגרינו שנפלו במערכות ישראל - אלה שעתידם היה לפניהם ובבת אחת נגדע. אלה שהקריבו את עצמם למעננו. כל כך הרבה חלומות, רצונות ושאיפות שלא יתמלאו.

 


 

איל עזורי, בן 27 במותו, נהרג במהלך קרבות הקשים בג'נין במהלך מבצע חומת מגן. אייל היה אחד מבוגרינו, סיים תואר ראשון במדעי המחשב בשנת 2001.

748563ec59dc412ca671eacfe22894f5EyalAzouri.jpg
 

אייל גדל בשכונת המתמיד ברמת גן ולמד בבית­ הספר היסודי "חשמונאים" ובבית­ הספר התיכון על שם ד. קלעי בגבעתיים במגמה הסוציולוגית. בתקופת לימודיו התיכוניים התפתחה אהבתו למחשבים, שבעקבותיה המשיך ללמוד ולהעמיק בלימודים אקדמיים בתחום זה גם לאחר שחרורו מהצבא.


 

בשנת 1992 סיים אייל את הבגרויות במגמה הסוציולוגית והחל להתכונן לשירותו הצבאי. במרס 1992 התגייס לצה"ל, למחזור "מרץ 3 "והחל במסלול בגדוד "צבר" של חטיבת גבעתי. אייל סיים את הטירונות כחניך מצטיין, המשיך לקורס מ"כים ויצא לתעסוקה עם הגדוד. עם סיום המסלול, בשנת 1994 ,עבר למסייעת "צבר". אחרי תקופה של "צעירות" במסייעת עבר אייל קורס מש"קי דרגון "וותיקות", וסיים את שירותו במסייעת.


 

לאחר הצבא, שאותו כינה כתקופה הטובה בחייו, החליט אייל לשפר את ציוניו במכינה האקדמית של אוניברסיטת ת"א ולאחר מכן, בקיץ 1997 ,יצא לטיול גדול באמריקה הדרומית למסע הגדול של "אחרי צבא":  מבוגוטה בירת קולומביה, המשיך אייל לאקוודור, יצא לטרקים בהרי צפון פרו, לטיולים בג'ונגלים של בוליביה ומשם למפלי האיגואסו בברזיל.


 

בתום חצי שנה של מסעות מרתקים והחל ללמוד באקדמית תל אביב יפו בבית הספר למדעי המחשב ובשנת 2001 קיבל תואר ראשון בתחום.


 

במהלך לימודיו באקדמית החל לשרת במילואים בגדוד "חרוב" של חטיבה 5. אייל נקרא למילואים מיד לאחר הפיגוע הקשה במלון פארק בנתניה, שבעקבותיו החל מבצע חומת מגן, יום לאחר ליל הסדר. אייל וחבריו לגדוד הגיעו למחנה הפליטים בג'נין, לשם נמלטו מחבלים מהאזור. במשך שבוע נלחמו החיילים במחנה תוך סיכון מתמיד של חייהם ובבוקר כ"ז בניסן תשס"ב, ה-9.4.2002, ביום הזיכרון לשואה והגבורה, נהרגו אייל ועוד ­12 מחבריו לפלוגה בקרב בג'נין, באחד מהקרבות הקשים והמרים של צה"ל. אייל היה בן 27 בנופלו. השאיר אחריו הורים, אח ואחות. אחרי מותו הועלה לדרגת רס"ל. מפקדיו ספדו לו ואמרו, כי אייל סיכן את חייו ונהרג למען מטרה שהאמין בה אמונה שלמה ­ הגנה על המולדת, תוך שמירה על הומאניות וכבוד האדם במהלך הקרבות.


 

מר שלמה עזורי , אביו של אייל עזורי ז"ל משתתף מידי שנה  בטקס יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה הנערך באקדמית.