כניסה

הבוגרים המתוקים שלנו!

|

אנחנו יודעים שהם חכמים ומוצלחים. אבל מי ידע שהם כאלה מתוקים? הבוגרים שלנו לא מפסיקים להפתיע אותנו - לא רק על ידי המשרת הבכירות שהם משיגים לעצמם אלא גם בבחירות המעניינות של נתיבי קריירה. למה אנחנו מתכוונים? הנה שלושה בוגרים שבחרו דרך טעימה ומתוקה להפליא. אם לא הייתם וביקרתם, זה הזמן!


 

עידו גל, בוגר בית הספר לניהול וכלכלה באקדמית, הוא כיום הבעלים של המלביה ביפו וברח' אלנבי בת"א.


 

המלביה, כפי שמעידים עליה בעליה, היא "הפינוקיה הכי חמה בעיר":
"איפה עוד ישבו זה לצד זה תל אביבים היפסטרים שיתענגו להם עד הכפית האחרונה, חבורת תיכוניסטים שהבריזו מהשיעור כי צריך לסיים את כרטיסיית המלבי השמיני חינם ומשפחה של תיירים מלונדון שעדיין מנסה להבין איך הוגים את המילה מלבי?"


 

"לפני המלביה עבדתי 4 שנים בתחום שונה ב-180 מעלות:  הייתי מנהל פרויקטים בחברה מאד מצליחה בתחום המסחר האלגוריתמי ופשוט השתעממתי שם למוות. החברה היתה מדהימה מכל הבחינות - חומר אנושי מעולה, חבר'ה צעירים, תנאים יותר ממצוינים וכו' . אבל לאחר המון לבטים ומחשבות, הבנתי שאם לא טוב לי במקום כזה מדהים, כנראה שאני לא בתחום הנכון, או שפשוט לא נועדתי להיות שכיר.


 

למה מלבי? כי אין כזה מקום עדיין - מקום ששם את המלבי במרכז ונותן לו את הכבוד הראוי לו. מלבי הוא יחסית פשוט להכנה ולניהול מלאי, כי עלות היצור נמוכה, עובדה שמאפשרת למכור אותו בזול ועדיין להרויח יפה והסיבה הברורה מאליו - אכלת פעם מלבי קר קר קר ביום חם? סמוך עלי - זה ממכר.


 


 

המלביה, גדרה 60, תל אביב.

יואב שמואלביץ׳, בוגר בית הספר לניהול וכלכלה ובעל תואר שני במינהל עסקים מהאקדמית ת"א יפו ובעליו של רשת "קוקיז"- בית עוגיות וגלידות  (C00KEEZ)

״קוקיז היה רעיון של חבר ילדות, גיל גורביץ׳, שחיבר בינינו גם עסקית וכבר בכך הפך אותי ליותר מאושר. בהקמת המיזם היו כמה שלבים, אפשר לומר שמהרגע שהחלטנו לצאת לדרך ועד הפתיחה עברו כ-7 שנים, שבמהלכן לפרקים התקדמנו, לפרקים נתקענו ועצרנו ולפרקים החזרנו למגירה.

בעצם, החלטנו  לשדרג את הקוקילידה או הקסטה הכה אהובה, שכולנו גדלנו עליה, למקום שמוכר שתי עוגיות וגלידה באמצע. אפשר לבחור מבין מבחר עשיר של עוגיות, שנאפות במקום מדי יום  ולבחור באמצע כדור גלידה איטלקית שגם היא נעשית במקום.  הדגש הוא על מוצרים איכותיים וטריים הנעשים במקום, מחירים נוחים לכל כיס, שירות אדיב ואווירה כיפית.


 


 

קוקיז, דיזנגוף 116, ת"א, אלנבי 114, ת"א, מתחם "אושילנד" , עתיר ידע 2, כפ"ס


 


 

איך מגיעים מעבודה באלביט למזקקת ויסקי? תשאלו את ניר גילת, ממקימי מזקקת הויסקי הראשונה בישראל, Milk & Honey


 

ניר בוגר תואר ראשון בכלכלה ובניהול, עם התמחות ביזמות בין השנים 2009-2012.


 

״התכניות בתום הלימודים היו להתברג לניהול בתוך חברה קטנה ויזמית. בפועל בזמן הלימודים עבדתי באלביט כשהגיעה הצעה ממספר יזמים להצטרף ולהקים את מזקקת הוויסקי הראשונה בארץ, Milk & Honey.


 

Milk & Honey היא מזקקת הוויסקי הראשונה בארץ והיחידה שבאמת נבנתה סביב וויסקי במדוייק - וזה חלק מהייחוד שלה בארץ. כל הציוד הקשור בייצור הוויסקי נתפר לפי הגדרותינו בכדי לעשות סינגל מאלט איכותי וללא פשרות.


 


 

מילק אנד האני, התחיה 16, תל אביב


 

מעבר לכך יש את בירת הדיקטטור. בירת הדיקטטור היא בירת קראפט (בוטיק) במלוא מובן המילה: מותג בירה צעיר חצוף וחכם, שלא מפחד לאתגר את הצרכן הישראלי המנומנם והמסורתי, הן במה שהוא טועם בבקבוק והן בחוויה שמסביב, שזה אומר העיצוב, המסרים ומחשבה של "מה כוונת המשורר".
לכן התוויות שלנו מציגות דיקטטורים בעבר ובהווה, בצורה מעט מעורפלת: כמעט יודעים מי בתמונה, אבל יש יסוד מסויים של אי וודאות מסויים שגורם לך לחשוב.