כניסה

בוגרים בתקשורת - ספטמבר

|

שנה של הישגים לבוגרים שלנו מסתיימת ממש עכשיו - בדרך לעוד שנה של הצלחות! שמחים וגאים לצרף לניוזלטר האחרון של תשע״ו עוד מקבץ של בוגרי האקדמית  שהצליחו, כל אחד ואחת בתחומו, ועשו כותרות.


 

TOTANGO, העוזרת לעסקים לקבל תובנות אודות הלקוחות שלהם ובכך לשפר את איכות השירות שמציעים להם ולמנוע נטישה, הודיעה על גיוס של 8 מיליון דולר לפיתוח פלטפורמת ה-customer success שלה. אריק בן חמו, שכיהן כמנכ"ל יצרנית ציוד התקשורת האמריקאית 3COM ויצרנית מכשירי כף היד Palm, הוביל את הגיוס.
Totango נוסדה ב-2010 על ידי גיא נירפז, בוגר בית הספר למדעי המחשב , וכיום מנכ"ל החברה ועומר גוטליב, ה-CCO, והיא מפעילה מרכז פיתוח בתל אביב ומשרד בסן פרנסיסקו.


 

Screen Shot 2016-09-27 at 20.28.07.png 

כמה פעמים קרה לכם שרכשתם בגד דרך חנות מקוונת, ולאחר הציפייה הממושכת לבואו, גיליתם שהוא לא מתאים? Zeekit הישראלית באה למנוע מכם מפח נפש מיותר. בעזרת הטכנולוגיה של Zeekit צרכנים פוטנצייאליים יכולים למדוד באופן וירטואלי את הפריט בו הם מעוניינים לפני שהם לוחצים על כפתור הרכישה באתר או מודדים אותו בחנות. Zeekit הודיעה על גיוס של 9 מיליון דולר וכן על שיתוף פעולה עם בית אופנה מניו יורק. החברה נוסדה בשנת 2013 על ידי יעל ויזל, ניר אפלבוים ואלון קריסטל, בוגר בית הספר למדעי המחשב.
me (1).jpg


 

כל מה שארגון צריך בפחות משעה - זה מה שמציעה אפליקציית Connecteam: אפליקציה פנים ארגונית ממותגת וחינמית עבור העובדים בתוך דקות וללא צורך בתמיכה טכנית עם שעון נוכחות, מעקב מטלות, הדרכות וידאו ועוד.
Connecteam הוקמה ב-2015 על ידי המנכ"ל אמיר נחמיה; לירית שמואלי, בוגרת בית הספר למדעי המחשב, ה-CTO; הדר שמואלי VP R&D ומתן אלמלם, סמנכ"ל התפעול. עד עתה גייסה החברה מיליון דולר ממייסדי Wix


 

בתחום אחר, ד״ר סמי חמדאן, מומחה לדיכאון ומניעת התאבדויות מהמכללה האקדמית תל־אביב יפו ובוגר בית הספר למדעי ההתנהגות באקדמית, הוביל לאחרונה מחקר חשוב אודות בני הנוער בישראל ונתוניו חייבים להדליק נורה אדומה: שליש מהנוער בישראל סובל  מדיכאון.


ד״ר חמדאן ערך מחקר חדש, שיפורסם בקרוב, בו ביקשו החוקרים לאפיין את המתבגרים בישראל - כיצד השימוש באינטרנט משפיע על דפוסי השינה שלהם, וכיצד דפוסי השינה משפיעים על מצבם הנפשי.


42 אחוז מבני הנוער דיווחו על הפרעות שינה, 15 אחוז שאינם מסוגלים להחזיק מעמד מבלי להירדם במהלך השיעורים לפחות שלושה ימים בשבוע, ויותר מ־24 אחוז נרדמים בשיעורים בתדירות של יום בשבוע. 58 אחוז דיווחו על תחושת עייפות כבר משעות הבוקר. שיעור בני הנוער שדיווחו על דיכאון היה פי שניים משיעור המדווחים על דיכאון באוכלוסייה הכללית.


לדברי ד״ר חמדאן, ״חשוב לנו להעלות את המודעות לכך בקרב בני הנוער. בני נוער צריכים לדעת לקרוא את סימני המצוקה ולהבין שהם חייבים לספר לגורם טיפולי או למבוגר. המוטו שלנו הוא 'מי שחבר - מספר'"