כניסה

הכירו את פרויקט TeachTech

|

מיזם TEACHTECH, טכנולוגיה בקהילה, פועל לצמצום פערים טכנולוגיים בקרב התושבים המתגוררים בשכונות דרום תל אביב ויפו

 

המיזם הוקם לפני כשבע שים במסגרת "החממה ליזמות" של המכללה האקדמית ת"א-יפו ע"י שני סטודנטים ילידי שכונות דרום ת"א, אלירן אלדורוטי ואיתי סראג', אשר לימים הפכו לבוגרים גאים של האקדמית ומשמשים כיום כמייסדים ויו"ר משותף במיזם. בנוסף אליהם, ליאור יצחק, שימש כמנהל המיזם בין השנים 2014-2015 וכיום משמש בהתנדבות כיו"ר ועד ידידי המיזם.


 

המיזם מיישם הלכה למעשה את החזון של בניית קהילה המשמשת מנוע של צמיחה עבור עצמה. ההכשרות מועברות לתושבי השכונות ואילו אלה מכשירים את שאר חברי הקהילה  לאחר הדרכה שהם מקבלים מאנשי המיזם.


 

היזמים מספרים:

 

"אנו מציעים שירות המעניק ידע טכנולוגי לתושבי השכונות במחירים נמוכים בהרבה בהשוואה למתרחש בשוק, אולם יתרה מכך בשונה מהכשרות מקצועיות אנו מנסים לבצע תהליך למידת עמיתים והעברת שרביט הידע לקהילה, וכל זאת תוך דגש על הפאן הטכנולוגי".


 

הקורסים השונים מוצעים במרכזים הקהילתיים בשכונות הדרום ומציעים היכרות עם פוטושופ, היכרות בסיסית ומתקדמת עם המחשב ועם האינטרנט, היכרות עם תוכנות office, קורסים בשפה הרוסית וכן קורסים לנוער המציעים מיומנויות ראשוניות בטכנאות מחשבים.


 

בנוסף, מציע המיזם סדנאות בתחומים אלה עם מספר מפגשים מצומצם, גיוס ציוד כתרומות ואף הפקת סיורי טכנולוגיה, שנועדו לקשר בין משתתפי קורסי המחשוב וחברות היי-טק ישראליות בכדי לחשוף את משתתפי קורסי המחשוב לטכנולוגיות החדשות ביותר ולאפשרויות נוספות שמציע עולם התעסוקה.