כניסה

הכירו סטארט אפ שכולו תמרים - אבירם מוריס

|

הכירו את אבירם מוריס, בוגר בית הספר לניהול וכלכלה באקדמית והבעלים של  www.mydatetree.com, מיזם אינטרנטי ייחודי, מיוחד וטעים המאפשר לכל אחד לתמוך בעץ תמר במטע במושב פארן בערבה.


 

אבירם, יליד קיבוץ קטורה, גדל בצל עצי התמר של הערבה, אבל החליט גם לצלול גם אל תוך העולם העסקי:
"למדתי ניהול וכלכלה עם התמחות ביזמות. סיימתי את הלימודים בשנת 2014. בחרתי בתואר זה בעקבות הרצון שלי להיות עצמאי ולהבין יותר את עולם הכלכלה העסקית. הציפיות שלי לפני תחילת הלימודים היו לקבל כלים בסיסיים כדי להבין איך עסק ואיך שווקים פועלים מבחינה כלכלית. כבר בלימודים ידעתי שאני אהיה חקלאי עצמאי.


untitled.png 

על תמרים ועסקים

גידול תמרים הולך יד ביד עם כלכלה ומינהל עסקים. במהלך הלימודים באקדמית היו לא פעם סוגיות הקשורות לחקלאות ולעובדים. היום חקלאי שיודע רק לגדל ירקות ופירות, אך לא יודע לנהל את העסק שלו כלכלית, לא ישרוד.
תזרים המזומנים במטע תמרים הוא שלילי במשך 4 שנים ולכן צריכים להיות יצירתיים ולעבוד בעוד עבודה במקביל. נקודת האיזון מגיעה רק אחרי שמונה שנים. לכן צריך כל הזמן לתכנן קדימה ולחסוך איפה שאפשר.


 

החזון העומד בבסיס המיזם הוא להפוך את הערבה לבירה העולמית של תמרי המג'הול. המטרות הן לשפר את התנובה ולהגדיל את כמותה, להגדיל את המכירות ואת השווקים הפוטנציאליים ובכך להחזיר כסף הן לערבה והן לכלכלת ישראל.
בנוסף, מבקש המיזם למצוא דרכים חדשניות ליצירת חקלאות טובה ומודרנית יותר.


 

מימון המונים למטע

"לפני כחצי שנה נטעתי מטע תמרים בגודל של 30 דונם. במטע ישנם 370 עצי תמר מזן מג'הול אשר יתחילו להניב פרי רק בסוף שנת 2019. בגלל הניבה המאוחרת של התמרים, החלטתי להקים מיזם בשם: My Date Tree  אשר מהווה פלטפורמה בצורת אתר אינטרנט למימון המונים למטע.
באתר ישנן  3 אופציות של מימון עץ תמר, כאשר בכולן מקבלים שלט עם שם/שמות ליד העץ, סיור מודרך במטע כולל תמרים לאכילה, תמונה של העץ עם השלט כל חצי שנה ו- 30% הנחה על תמרים עתידיים מהעץ ומהמטע.
באופציה השנייה - 5 קילו של תמרים מהעץ נשלחים לכתובת בישראל ועוד 2 ק"ג נתרמים על שם המממן לעמותת לקט ישראל.
באופצייה השלישית - 10 קילו של תמרים מהעץ נשלחים לכתובת בישראל ומקבלים צימר משפחתי ללילה אחד בפארן.


 

באתר ישנם עדכונים ותמונות מהמטע וכן הסברים על המיזם. בנוסף כל אחד מוזמן להתקשר למספר שבאתר ולקבל מענה לכל שאלה ובקשה. קהל היעד של המיזם הוא יהודים מאירופה וארה"ב בעיקר אך כל אדם באשר הוא יכול לקחת חלק מהמיזם.


 

ומה הלאה? גם העתיד של אבירם כמובן, איך לא, נמצא קרוב למטע תמרים:
"הציפיות שלי לעתיד הם שליד כל עץ תמר יהיה שלט עם של של מישהו, שיבואו אנשים לראות את המטע ולטעום מהתמרים ושהמטע ישגשג".


 

שאלון אישי:

ספר מומלץ
רומן רוסי של מאיר שלו


 

מה רצית להיות בתור ילד?
שוטר


 

הרגל סטודנטיאלי
לחכות עם העבודות ושיעורי הבית לדקה ה-90.


 

מה הביטוי השגור ביותר אצלך?
מה קורה


 

אפליקציה שימושית:
Ynet


 

המרצים הזכורים ביותר?
אייל בנימין ושירית הרץ - אייל כי ההרצאות שלו היו פרקטיות ברובם ומאוד עזרו לי לגבש רעיונות יזמיים. שירית תמיד הייתה קשובה לסטודנטים גם בהרצאות וגם מחוצה להם ותמיד אפשר היה לגשת אליה עם בעיה או רעיון ולקבל עזרה.


 

איך אתה אוהב לאכול תמר?
לוקחים תמר, שוטפים בכיור עם מים קרים, שמים במקפיא למשך שעה אחת ואוכלים אותה כמו שהיא.