כניסה

הכנס השנתי של האיגוד הישראלי לפסיכיאטריה ביולוגית


בחודש מרץ התקיים כמדי שנה הכנס השנתי של האיגוד הישראלי לפסיכיאטריה ביולוגית בבית ההארחה של קיבוץ הגושרים. בכנס השתתפו נציגים של הסגל ושל תלמידים בעבר ובהווה מהאקדמית, אשר הציגו עבודות שנעשו במעבדה הפסיכוביולוגית.

הבוגרים והסטודנטים שהשתתפו בכנס והציגו פוסטרים:

 

  • רוני טולדנו (בוגרת האקדמית), מוטי פרנקו (בוגר האקדמית וסטודנט לתואר שני בפסיכולוגיה באקדמית), ואור בורשטיין (תלמיד תואר שני בפסיכולוגיה באקדמית) מהמעבדה של רביד דורון.
  • אור קירשנבוים (מוסמכת באקדמית), עדו ויינשטיין (בוגר ומוסמך) ודניאל חן-שובל(בוגרת של האקדמית ) מהמעבדה של רונית אביצור-חמיאל . פוסטר נוסף מהמעבדה של רונית, של נועה חלבובסקי-אוחנה(בוגרת ומוסמכת) הוצג אך למרבה הצער נועה לא יכלה להגיע לקונגרס כך שהפוסטר הוצג על ידי רונית.
  • נועה ברק וטל רשף (בוגרות האקדמית) וגיל שמש (תלמיד תואר שני בפסיכולוגיה באקדמית) מהמעבדה של חיים עינת.

 

___ ________ _______ __ ____.JPG 

 

____ - _____ - _______ __ ____.JPG 

 

רוני מהמעבדה של רביד.JPG 

 

 

 

טל רשף, בוגרת בית הספר למדעי ההתנהגות עם התמחות בניהול משאבי אנוש, באקדמית ת"א יפוש הציגה פוסטר ביחד עם נועה ברק (בוגרת בית הספר למדעי ההתנהגות), מספרת על הכנס:

 

 

unnamedCAKQMHPI.jpg 

 

"הכנס בגושרים היה הכנס השנתי של האיגוד הישראלי לפסיכיאטריה ביולוגית, השנה הכנס ציין  עשרים שנה להיווסדו. המטרה של האיגוד היא בעיקר לשלב בין חוקרים וקלינאים כדי לקדם את הטיפול במחלות נוירופסיכיאטריות.

הכנס התקיים במשך שלושה ימים ב"מלון בטבע"בקיבוץ הגושרים ובמסגרתו התקיימו הרצאות רבות ומרתקות במגוון תחומים מהעולם הפסיכיאטרי והפסיכוביולוגי בעיקר.

 

בערב היום הראשון התקיימה תצוגה של כלל הפוסטרים בכנס. בכנס מוצגים פוסטרים של עבודות שנעשו בידי חוקרים וותיקים וסטודנטים, בעיקר עבודות של סטודנטים לתואר שני ושלישי. נועה ואני ביצענו את עבודת הסמינר שלנו במעבדה הפסיכוביולוגית של פרופ' חיים עינת. כחלק מעבודת סמינר זו, ביצענו ניסויים ולאחר מכן היינו שותפות לכתיבה ולפרסום של מאמר בנושא, ונבחרנו להציגו בכנס בגושרים.

 

בפוסטר עצמו מוצגים בקצרה כל חלקי המאמר- המבוא, השיטה, התוצאות והדיון. מי שמתעניין בפרטים נוספים בד"כ שואל ומקבל פירוט נוסף בע"פ. נושא המחקר שלנו עסק בהשפעות נוגדות החרדה של התרופה אסנפין, הידועה כתרופה אנטי- פסיכוטית במקור.

 

נועה ואני היינו שותפות מלאות מתחילת העבודה ועד סופה.זה לא מובן מאליו שכבר בסוף התואר הראשון זוכים להיות שותפים לפרסום מאמר ולהציגו בכנס מכובד שכזה. זאת הייתה זכות גדולה מאוד עבורנו להציג פוסטר בפני חוקרים וותיקים ומוכרים. זאת הייתה חוויה מיוחדת ומלמדת. התרגשנו מאוד במהלך הכנס ושמחנו מאוד לקחת בו חלק.

 

בנוגע לעתיד הכל עוד פתוח... מקווה שהצעד הבא יהיה תואר שני בפסיכולוגיה".

 

 

לגבי אנשי סגל של האקדמית  שהשתתפו בכנס:

  • אילנה הירסטון היתה יו"ר של סימפוזיון על שינה קוגניציה ומחלות פסיכיאטריות והציגה בעצמה הרצאה על חרדה, הגבלה בשינה והחלטות קוגניטיביות.
  • רביד דורון היה יו"ר של סימפוזיון על מחקר וטיפולים ש"מחוץ לקופסא"
  • חיים עינת הציג הרצאה על האפשרויות הגלומות בהתייחסות להבדלים אינדיבידואליים בין עכברים בחקר מחלה דו קוטבית והטיפול בה.
  • בנוסף, נירית קרה, עמיתת הוראה באקדמית ותלמידת דוקטורט בהנחייתו של חיים עינת הציגה 3 פוסטרים אחד מהפוסטרים נבחר לאחד מתוך עשרת הפוסטרים המצטיינים של הקונגרס ובהתאם נירית אף הציגה אותו בהרצאה קצרה.