כניסה

הדרך להרגיש בבית היא להיות מעורב ולהשפיע - דוד טבקמן

|

במהלך הלימודים מאוד חשוב לי להרגיש קשור למה שקורה באקדמית. אני נמצא זמן רב באקדמית במהלך השבוע ורציתי להרגיש בבית והדרך היחידה בשבילי להרגיש בבית זה להיות מעורב ולהשפיע על מה שסביבי


 

כך אומר דוד טבקמן, סטודנט שנה ב׳ למערכות מידע בבית הספר לניהול וכלכלה באקדמית. מונע מהרצון הזה, דוד מרחיב את פעילותו באקדמית, מעבר  ללימודים:


 

״חוץ מללמוד, אני עובד בתמיכה ובשירות לקוחות בחברת WIX, מרכז את מחלקת קשרי חוץ באגודת הסטודנטים, מתנדב בעמותת תפוח בתור רכז הדרכה במסגרת מלגת IMPACT, משתתף בפרוייקט BIPA (שהוא תכנית אקסלרטור ליזמות-חדשנות של מרכז היזומות של האקדמית – "המתחם") ובזמן אחרון התחלתי להתנסות בעולם הסטנדאפ״.

picture.jpg
 

דוד, בן 27, עלה לארץ מארגנטינה בגיל 21 ומתגורר כיום ברמת גן:

"התחלתי לחשוב על האקדמית בהתחלה בגלל המיקום. גרתי אז בירושלים ורציתי לעבור לרמת גן. יש לי כמה חברים מרמת גן שאז למדו באקדמית, והמליצו לי לקחת אותה בחשבון.

 

ביררתי על מדעי המחשב ובפגישת הייעוץ סיפרו על התכנית במערכות מידע. בביקור הראשון מאוד התרשמתי מהאווירה בתוך האקדמית ומסביבה. כאשר קראתי את תכנית הלימודים מצאתי שהיא מאוד מתאימה לי, מאפשרת לי לשלב בין עולם הטכנולוגיה עם העולם העסקי והניהולי.

 

כדי להרגיש בטוח עם ההחלטה, רציתי לוודא שהתואר נחשב גם בתעשייה ולכן פניתי לכמה אנשי מקצוע במשאבי אנוש ואמרו לי שהאקדמית מאוד מוכרת ונחשבת לטובה מאוד. אחרי זה כבר החלטתי להירשם.

 

במסגרת התפקיד שלי באגודה, אני אחראי על תכוניות ושיתופי פעולה עם גופים חיצוניים, בעיקר מחו"ל. יש לנו 2 פרויקטים שרצים ממש ברגעים האלו: תגלית והמסע לפולין.

תגלית הוא גוף שמביא מאות קבוצות תיירים יהודים מהתפוצות למסע של 10 ימים בארץ. סטודנטים מצטרפים למסעות אלו כדי להוסיף ערך מאוד חשוב: מהווים דוגמה של ישראלי אמיתי, לא פחות ולא יותר, פשוט בן אדם שלפעמים מסכים, לפעמים לא, עם ודאויות ועם דילמות. בנוסף, אבל לא פחות חשוב, זאת חוויה מדהימה גם לתיירים וגם לסטודנטים, להכיר אנשים מתרבויות שונות ולהנות מהארץ.

המסע לפולין הוא גם פרויקט מרגש. השנה אנחנו מצטרפים להתאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית למסע לפולין. זאת הזדמנות לכל מי שפספס בתיכון ובצבא, וגם למי שכבר היה ורוצה לחוות את זה אחרת. המסע בתור סטודנט הוא הזדמנות לחוות את המסע במסגרת קבוצתית מאוד מיוחדת.

פרויקט נוסף, שאנו מפתחים יחד עם האקדמית, הוא חילופי סטודנטים. המטרה לאפשר לסטודנטים ללמוד קורסים במוסדות לימודים בחו"ל כחלק מהתואר בחו"ל, מה שבעיניי מוסיף ערך עצום לתואר מבחינת לימודית וגם חווייתית.

אנחנו חושבים גם על פרויקטים אחרים, כמו למשל חילופי שפות, וגם פתוחים לרעיונות אחרים שמגיעים משאר הסטודנטים״.

 

ובין כל הפרויקטים, האם יש זמן גם לתכנונים ולחלומות קדימה?


קודם כל הייתי רוצה לצאת לטיול קצת ארוך, דבר שאני חייב לעצמי מאז שהשתחררתי מצבא. מבחינת קריירה עדיין לא החלטתי לאן אני רוצה לקחת את התואר. אני מתחבר מאוד לצד היותר טכני, כמו פיתוח תוכנה או מוצר,  אך גם הצד היותר עסקי מושך אותי, אולי אחפש לשלב ביניהם, שזה בעצם מה שהתכנית למערכות מידע מציעה.

 

שאלון קצר 


1. הרגל יוצא דופן
לא שותה מהבקבוק אם מישהו שתה לפניי.


2. היכן אפשר להשיג את הקפה הטוב ביותר באזור האקדמית?
כמובן, קפה אמון!!


3. אפליקציה שימושית במיוחד? 
Google Goggles