כניסה

סטודנט החודש - אלעד נחשון

|

הכירו את אלעד נחשון, סטודנט לממשל וחברה וסגן יו"ר אגודת הסטודנטים באקדמית תל-אביב-יפו


 

איך הגעת לאקדמית?
הגעתי בהמלצתו של חברי הטוב, אסף יוספוב שמסיים השנה את בית הספר לממשל וחברה. מהיכרותנו כמדריכים בברנוער (מועדון נוער להט"בי), הוא סיפר לי על האקדמית ועל מלגת שגרירי רוטשילד. הגעתי לכאן ביום פתוח - ובאותו יום נרשמתי.


 

בחרתי בממשל וחברה כי זה תואר שאני קורא לו "תואר טעימות", כלומר תכנית הלימודים מגוונת יחסית ומאפשרת טעימה ממקצועות שונים הלקוחים מעולם מדעי החברה והפוליטיקה כמו מדיניות ציבורית, סוציולוגיה, יחסים בינלאומיים, אנתרופולוגיה, פוליטיקה השוואתית. בחרתי להרחיב את מגמת תקשורת פוליטית.


untitled.png 

מלגת שגרירי רוטשילד

דבר נוסף שמשלים לי את החוויה הוא מלגת שגרירי רוטשילד, של עמותת שותפויות רוטשילד-קיסריה. שמחתי לגלות שיש את המלגה הזו במכללה, והגעתי והתקבלתי אליה לאחר מיונים לא פשוטים. זו מלגה לפיתוח מנהיגות צעירה בקרב יהודים וערבים, במסגרתה אנו נפגשים אחת לשבוע, במשך שלוש שנים. בזמן הזה אנו עוברים תכנים שעוסקים במנהיגות, קבלת האחר, בניית אמון משותף ומיומנויות רבות לחיים כמו סדנת גישור ומפגשים עם אישים מרתקים מהחברה הערבית והיהודית. לפעמים אני לא יודע אם אני בתואר הזה בגלל מלגת שגרירי רוטשילד - או להפך. זו הזדמנות מדהימה שניתנה לי, שמעבה עבורי מאוד את החוויה במכללה".


 

ללמוד במרכז

"למוסד אקדמי הממוקם במרכז יש גם המון גירויים מחוצה לו. יש לנו את הברים והמסעדות של שוק הפשפשים שממוקם במרחק של כמה מאות מטרים, הים שממוקם בסמוך לו ואת העיר תל-אביב המתחברת אל יפו במרקם עירוני מתחדש. בנוסף, סטודנטים רבים שוכרים דירות בתל-אביב, עובדים ומקיימים אורח-חיים משלהם שאינו קשור בהכרח לחייהם הסטודנטיאליים באקדמית.


 

"אבל עם זאת, הייתי מציע לכל סטודנט חדש להתעניין במלגות מדהימות שיש כאן ביפו, וכמובן להגיע אלינו ולראות היכן הוא יכול להשתלב בעשייה שלנו באגודת הסטודנטים. אוכל להעיד שהמעורבות במועצת הסטודנטים ובאגודה לאורך התואר עד כה, העשירו מאוד את החוויה שלי כסטודנט באקדמית וביפו בכלל".


 

מעבר ללימודים, אלעד זה עתה נבחר לתפקיד סגן יו"ר אגודת הסטודנטים והוא מפרט על מהות התפקיד:
"החלטתי להתמודד לתפקיד לאחר שהייתי חלק מהוועד המנהל של מועצת הסטודנטים - דרכו נחשפתי בצורה ישירה לעשייה העצומה שיש באגודה מאחורי הקלעים. רציתי להיות חלק ישיר מהעשייה ולעבוד יחד עם היו"רית הנוכחית דניאל אזולאי, שאני מאוד מאמין בדרך שלה ובשיתוף הפעולה בינינו.


 

ס. יו״ר אגודה, לצד יו״ר האגודה, אחראים ביחד על ניהול מלא של האגודה על כלל גווניה. בראש ובראשונה - אנו נמצאים כאן כדי לשמש כתובת לפניות עבור הסטודנטים, שאין לנו זכות קיום בלעדיהם.


 

אני חושב שאחד האתגרים הגדולים ביותר של האגודה כיום הוא לתת מענה הולם לכל הסטודנטים.  באגודה קורים כל כך הרבה דברים. אני משתדל להגיע לכמה שיותר סטודנטים ולדבר איתם באופן ישיר ולספר להם על מה שקורה. זאת, על מנת להנגיש להם את כל השירותים שאנו מציעים להם. לצורך כך יש לנו מועצה חזקה שעושה את המיטב על מנת לתווך בין הסטודנטים והסטודנטיות ובין האגודה ומנגישה ככל הניתן את היוזמות השונות.


 

האתגר השני, הוא התיאום מול הגורמים השונים במכללה. למזלי, יש לנו רמ"חים ורמ"חיות מעולים ומקצועיים ששותפים לבניית האמון ההדדי בין האגודה ובין הגורמים השונים באקדמית בכל שנה מחדש.


 

במסגרת תפקידי כס. יו״ר, אהיה אמון על ליווי המחלקות השונות באגודת הסטודנטים - ביניהן אקדמיה, לקויות למידה, רווחה, תרבות, קשרי חוץ, מעורבות חברתית ועוד. ישנם פרויקטים רבים שנמצאים בהתהוות כרגע, אחד מהם - הוא ״פרויקט החלפת ידע״ שאנו מקדמים לשנה הבאה, במסגרתו - כל סטודנט יכול להעניק לסטודנט/ית אחר שיעור פרטי בנושא שהוא טוב בו (אקדמי ולא אקדמי. כלומר - גם סדנת בישול או שיעור גיטרה יתקבלו בברכה), ובתמורה, יוכל לקבל שיעור פרטי מסטודנט/ית אחר/ת בנושא שיעניין אותו.


 

אוכל לספר שאנו עובדים גם על פרויקט הנגשת מוקדי הבירוקרטיה לשנה הבאה - ארנונה, ביטוח לאומי וכו׳. אנו מבינים שסטודנטים רבים לא מממשים את זכויותיהם משום שהדבר לא נגיש, ברור או קרוב, אז החלטנו להביא את הגופים הללו אל הסטודנטים עצמם.


 

בנוסף, מאוד חשוב לנו לשים דגש על החברה הערבית השנה תוך הנגשת הפרסומים שלנו גם לשפה הערבית ומינוי רכז החברה הערבית".


 

לסיום, מסר לסטודנטים:

 

"בכנס פתיחת שנה א', אני זוכר שהדיקנית שלנו הגב' נעמי חזן, פתחה את דבריה כך: "אם נותנים לכם מיקרופון - תקחו אותו". מאוד התחברתי למילותיה מאחר ואני מאמין שתמיד עלינו לנצל את ההזדמנויות להשמיע את דעתנו. במקרים רבים אנו לא שמים לב אבל אנו פועלים כחלק מקשר שתיקה שמחייב את כל השותפים להסכמה עם מצב נתון, מתך הבנה שזו הדרך הטובה ביותר לכולם. אוכל להעיד שתכנית הלימוד שלנו בממשל וחברה מלמדת אותנו להסתכל בצורה יותר ביקורתית על העולם, ולבחון בצורה מעמיקה יותר מה מניע אותנו".