כניסה

פתח דבר -מאת נשיא המכללה

 

בפתחה של שנת הלימודים תשע"ט אני מבקש לאחל לכם, הסטודנטיות והסטודנטים של המכללה, שנת לימודים פורייה והצלחה בלימודים. איחולי הצלחה מיוחדים לסטודנטים החדשים המתחילים לימודיהם לתואר ראשון. הלימוד האקדמי שונה מכל תהליך למידה שחוויתם עד כה וצפויה לכם תקופת הסתגלות מעניינת ומאתגרת. כולנו במכללה, סגל אקדמי ומנהלי, נעשה מאמץ לסייע לכם בכך.

 

המכללה ממשיכה לשקוד על שמירת המוניטין שלנו כמוסד איכותי להשכלה גבוהה, המשלב רמה אקדמית גבוהה, יחס אישי לסטודנטים ומעורבות חברתית עמוקה בקהילה שבתוכה אנו שוכנים. אנו מצויים עתה בתנופת פיתוח של כיוונים נוספים של הוראה ומחקר. בשנת   הלימודים הנוכחית אנו פותחים שתי תכניות לימוד לתואר שני: פסיכולוגיה חינוכית (במסגרת לימודי תואר שני בפסיכולוגיה) ולימודי משפחה (תכנית בין תחומית חדשה). כמו כן נקיים החל מהשנה לימודי הסבה למדעי הסיעוד לאקדמאים. בשנה זו נציין יום הולדת 25 (מחצית יובל) למכללה.

 

מגדלי מעונות הסטודנטים הולכים ונבנים מול עינינו. אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית שתיגרם השנה בשל כך ונרגשים לקראת פתיחת המעונות בעוד שנה.

 

סגל המכללה לא חוסך מאמצים להבטיח תנאי לימוד אופטימליים ומערכת יחסים פתוחה. אתם מוזמנים להיוועץ בנו בכל עניין, בין בנושאי לימודים ובין בבעיות אישיות. אנא פנו אלינו בכל עת, במישרין – לחברי הסגל, לראשי בתי הספר, לסגנית הנשיא לעניינים אקדמיים ואלי. הניסיון לימדנו שפניה ישירה מועילה מאד למציאת מענה סביר לרוב הבעיות שמתעוררות.

 

המכללה מקפידה להעניק יחס אישי לתלמידיה, אולם פעילותה כמוסד ציבורי להשכלה גבוהה חייבת להתנהל במסגרת כללים, חובות וזכויות שחלים על כולם. את אלה תמצאו בידיעון זה.  ההוראות המפורטות בידיעון לא נועדו להקשות או ליצור, חלילה, הליכים בירוקרטים מכבידים. הן נוסחו בשיקול דעת כדי להבטיח תיפקוד תקין של המוסד, תלמידיו ואנשי הסגל שלו.

 

הלימודים במכללה אינם קלים כלל. עומס הלימודים והדרישות הגבוהות עלולים להביא לחיפוש קיצורי דרך ודרכים "לעגל פינות". אלה שיעשו כן, גם אם יצליחו "לעבור" את הקורסים, יגלו שבתמורה להשקעתם המופחתת קבלו ידע מצומצם ומיומנויות ירודות. מנגד, אלה שינצלו את מלוא הפוטנציאל שלהם ויעמיקו בלימוד, יעשירו עצמם בידע וביכולות ויגלו שהקשיים בלמידה אינם מהווים עבורם מחסום של ממש.

אני שב ומאחל לכם שנת לימודים מעניינת ורבת הישגים.

 

פרופסור שלמה בידרמן

נשיא המכללה