כניסה

הלוואות ומענקים מטעם גופים חיצוניים

 

הלוואות ומענקים לסטודנטים מטעם המועצה להשכלה גבוהה ומשרד החינוך והתרבות

 

מפעל הלוואות ומענקים לסטודנטים, הפועל מטעם המועצה להשכלה גבוהה ומשרד החינוך והתרבות, מאפשר לסטודנטים לקבל הסדרי מימון לסיוע במימון שכר הלימוד. שיעור ההלוואה נקבע ביחס להיקף הלימודים. פרטים בדבר זכאות לקבלת הלוואה ותנאיה ניתן למצוא בטופס הבקשה להלוואה ובטופס ההסבר הנלווה אליו. טפסים אלו ניתן לקבל במזכירויות הסטודנטים בתחילת סמסטר א'.

 

הלוואות לסטודנטים מטעם האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית – IFLA

 

האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית (IFLA) מעניקה לסטודנטים הסדרי מימון ללא ריבית. הסדרי מימון מיועדים לסטודנטים לתואר ראשון, שני ושלישי, בתחומי המדעי היישומי, הלומדים במוסדות אקדמיים בישראל. גובה ההלוואה הינו עד 20,000 ש"ח. למידע נוסף לחצו כאן.

 

מלגות מטעם גופים חיצוניים

פרויקט מפתח: soul

תכנית המבוססת על מפגשים בהם סטודנטים מנחים קבוצות של אזרחים ותיקים סביב האזנה משותפת למוזיקה וכתיבת שירה ככלים המאפשרים יצירת קשר, העלאת זיכרונות וחיזוק תחושת השייכות. בכל שבוע, אחד המשתתפים מספר על חייו באמצעות שירים וזיכרונות אותם הוא חולק עם שאר חברי הקבוצה. המלגה בגובה 5600 ₪ תמורת 130 שעות פעילות. ניתן להירשם עד לתאריך 15.11.19.

לפרטים נוספים 


מלגות ע"ש פאולינה וד"ר אברהם ברגמן ז"ל

המלגה מיועדת לסטודנטים עם שיתוק מוחין – C.P בלבד, הלומדים במוסדות מוכרים להשכלה גבוהה. טופסי הגשת בקשת מלגה ניתן להוריד מאתר האינטרנט של איל"ן כאן ו/או בפניה למשרדי איל"ן בטלפון: 03-5248141 או במייל: ilan@ilan-israel.co.il או בפקס: 03-5249828.

לפרטים נוספים ולהגשת מועמדות


סדנת מפגש עם החברה הישראלית

הסדנא תאפשר לסטודנטים/ות בשנת לימודיהם הראשונה, תש"פ, היכרות  עם מגוון של סוגיות מפתח הנתונות במחלוקת בחברה הישראלית, על בסיס הרצאות, דיונים ופעילות חברתית של הסטודנטים/ות.

היא מיועדת לסטודנטים/ יות  שיתקבלו לשנת תש"פ במסלול הרגיל לתואר חברה-פוליטיקה (במסלולי הבוקר: החטיבה בתקשורת פוליטית, החטיבה בלימודי קהילות ומנהיגות, כללי, כולל סטודנטים בחטיבה לתקשורת פוליטית וחטיבת לימודי קהילות ומנהיגות) ומשתתפים מתוכנית "נגיעות אקדמיות".

במהלך המפגשים יושם דגש על שימוש באמצעים מעשיים ויוזמנו מרצים אורחים המייצגים מגוון עמדות מהחברה הישראלית. היקף פעילות זו 30 שעות שיכלול 15 מפגשים שיתקיימו לאורך השנה.
לסדנא מטרה נוספת של הפיכת הסטודנטים לשגרירי האקדמיה בקהילות המקומיות ביפו באמצעות העברת סדנאות. הפעילות הקהילתית-חברתית תהיה בהיקף של 20 שעות במהלך שנת תש"פ, במסגרת ארבעה מפגשים בני חמש שעות.

הסדנא הבית-ספרית תקנה מלגה בסכום של 5000 ש"ח בכפוף לנוכחות חובה  ופעילות במפגשי הסדנא, ותכלול 50 שעות: 15 מפגשים בני שעתיים לאורך השנה שיתקיימו בימי שני בין השעות 14:00-15:30. ו-4 מפגשים של 5 שעות במסגרת הפעילות בקהילה. הסדנה לא תקנה נ"ז וציונים בתכנית התואר הראשון.

לפרטים נוספים על הסדנא ניתן לפנות במייל לד"ר אריה קרמפף  ARIEKR@MTA.AC.IL
להרשמה לסדנה יש לפנות לשני אגסי -ביטון shaniaga@mta.ac.il
למידע לחצו כאן

 

פרויקט המלגות "כאן גרים"

במסגרת הפרויקט "כאן גרים" הסטודנטים מתגוררים בבתיהם של אזרחים ותיקים ומבצעים ביחד פעילות חברתית. בכך יש מענה מצד אחד לתופעת הבדידות הנפוצה בקרב אזרחים ותיקים החיים בגפם, ומצד שני למחירי הדיור הגבוהים איתם נאלצים להתמודד הסטודנטים.

אנו מגייסים לשנת הלימודים הבאה תש"פ רכזים ורכזות עם יחסי אנוש טובים, ראש גדול, אחריות ותחושת שליחות לריכוז הפעילות במחוזות הבאים: ירושלים, גוש דן, השרון וחיפה. עבור פעילות של כ-180 שעות לאורך החודשים יוני-נובמבר 2019, תינתן מלגה על סך 10,000 ₪. ניתן להגיש מועמדות עד ה-31.05.19.

למידע לחצו כאן

לפרטים נוספים ולהרשמה

 

מלגת "חבר כלבבי"

מטרת התכנית הינה להוות בתי אומנה לכלבים הממתינים לאימוץ, וכן לספק להם מחסה וטיפול, עד למציאת בית חם וקבוע.

הפרויקט יפעל במרכז הארץ.

המלגה בסך 10,000 ש"ח תוענק על ביצוע 35 שבועות של אומנה לאורך השנה.
לפרטים נוספים

 

מלגת כוכבים בת ים

המלגה מיועדת לסטודנטים בעלי תודעה חברתית, יכולת נתינה ורצון ללמוד ולהתפתח. קיימים מסלולים לחינוך מיוחד, לחטיבה וליסודי.

המלגה בגובה 10,000 ש"ח תמורת 170 שעות.
לפרטים נוספים

דף מידע למועמדים

טופס למועמד

להרשמה לימי היכרות

 

מלגת בירור זכויות ליוצאי אתיופיה

המלגה מיועדת לסטודנטים/ות במוסד אקדמי מוכר, דוברי אמהרית או טיגרית, לתכנית ייחודית של המשרד לשוויון אזרחי והתאחדות הסטודנטים הארצית. מטרתה לסייע לאזרחים ותיקים יוצאי הקהילה האתיופית במימוש זכויותיהם וההטבות המגיעות להם.

המלגה בגובה 5,600 ש"ח תמורת 130 שעות פעילות שנתיות.

לפרטים נוספים

 

מלגת צ.ל.ש - מסע לעתיד

מלגת צ.ל.ש מתמקדת בהדרכת בני נוער בפרויקט לימוד שחמט, תמורת מלגה בגובה 6,000 ש"ח בשנה.

ההשתתפות מותנית בהתחייבות לשנתיים.

לפרטים נוספים

 

קול קורא – קול קורא לפרסי קרן אברהם שרוני לשנת תשע"ט/2019 

הקרן על שם אל''מ אברהם שרוני ז"ל מזמינה להגיש הצעות להענקת פרסים לעידוד אנשים ומעשים ראויים  לציון בתחומים המפורטים בקובץ ההנחיות.

 

קול קורא – מלגות קרן יעקב ברנדיס
מטרת המלגות היא לעידוד מצוינות בקרב סטודנטים ששרתו בשירות חובה בחיל המודיעין.

 גובה כל מלגה 5,000 ש"ח. המלגות מיועדות לסטודנטים בעלי ממוצע ציונים מ-90 ומעלה, שסיימו שנת לימודים ראשונה או שניה בתחומי הלימוד המפורטים בקובץ ההנחיות.

 

עמותה לקידום החינוך בת"א יפו

העמותה לקידום החינוך בת"א יפו בשיתוף תכנית פרח, מחלקת כל שנה מלגות לבוגרי העמותה וסטודנטים אשר גדלו בדרום ת"א יפו.

המלגה על סך 7,200 ש"ח מחולקת על בסיס סוציואקונומי ומחייבת התנדבות של 120 שעות בפעילות העמותה.

הרישום מתבצע באופן מקוון דרך אתר העמותה והינו עד ה-31.10.19

לפרטים נוספים

 

מלגת הפדרציה היהודית בקנדה UIA 

"AACI & Jewish Federations of Canada - UIA Scholarship Fund" 

לפרטים נוספים

 

הקול קורא - מלגת קרן מכבים של יוצאי איראן

קרן מכבים של יוצאי איראן פועלת לגישור הפערים החברתיים באמצעות העשייה החינוכית, תוך התמקדות במתן מלגות לסטודנטים יוצאי איראן ואתיופיה.

לפרטים נוספים

דף מידע למועמדים

 

הקול קורא - מלגה ע"ש ד"ר אטל פרידמן ז"ל

המלגה מיועדת לסטודנטים לתואר שני או שלישי הכותבים עבודת גמר בנושא חברתי או כלכלי העוסק בערים, עדיפות לעבודה על העיר ת"א יפו.

גובה כל מלגה עד 5,000 ש"ח

לפרטים נוספים 

  

הקול  קורא – מלגת קרן ענבר

"קרן ענבר" מעניקה מלגות ופרסים לעבודות מחקר ולמעשים ראויים לציון בתחום ההתמודדות עם הטרור לתלמידים, סטודנטים ואנשי מחקר מהאקדמיה וממוסדות אחרים.

גובה כל מלגה עד 7,500 ש"ח

לפרטים נוספים

 

מלגת שגרירי רוטשילד

המלגה מיועדת לסטודנטים לתואר ראשון בשנתם הראשונה או לסטודנטים לתואר ראשון בעלי יתרת לימודים של 3 שנים הלומדים במוסדות המפורטים כאן.

לפרטים נוספים

דפי מידע למועמדים

הסבר נוסף באתר המכללה

 

עמותת אלומה-תוכנית "לקראתך"

במסגרת התכנית מוצעות מלגות לסטודנטיות, בוגרות שירות צבאי/לאומי מלא – עד חמש שנים מהשחרור, בעלות ניסיון בהדרכה והיכרות עם אוכלוסיית היעד.
התוכנית עובדת ב-25 פנימיות, אולפנות וכפרי נוער בפריסה ארצית.
לפרטים נוספים.

 

קרן הישג–מלגות לחיילים בודדים 

קרן הישג מטעם הת'ר רייסמן וג'רי שוורץ הוקמה במאי 2005 ומופעלת על ידי האגודה למען החייל בישראל. הקרן מיועדת לחיילים משוחררים, ששירתו שירות מלא ותקין מכל סוג שהוא, והוגדרו בצה"ל כחיילים בודדים.

מלגת הישג כוללת מימון מלא של שכר הלימוד לתואר ראשון, וכן תמיכה כלכלית חודשית לקיום בכבוד בזמן הלימודים. בנוסף, קרן הישג מציעה מסלול נפרד לחיילים בודדים משוחררים שמצטיינים אקדמית.

 לאתר קרן הישג לחצו כאן

 

מלגת פר"ח בחווידע בת ים

לחווידע בת ים, מרכז המדע החווייתי לילדים של ארגון פר"ח, דרושים מדריכים.

לפרטים נוספים לחץ כאן

 

מלגות חרדים לאקדמיה של עמותת ידידות טורונטו

תכנית חרדים באקדמיה של עמותת ידידות טורונטו מזמינה חרדים ללמוד לתואר אקדמי במוסדות המובילים להשכלה גבוהה בישראל – וכך להשתלב בתעסוקה איכותית.

מטרת התכנית הינה יצירת קבוצה אקדמית מקצועית רחבה, הן באיכות והן בכמות, שתתרום לרווחתה הכלכלית של החברה החרדית בפרט, ולפיתוחה של הכלכלה הישראלית בכלל.

התכנית מציעה לגברים חרדים בוגרי ישיבות בגילאי 20-40 מעטפת ליווי ייחודית המסייעת להם החל משלב הייעוץ וההכוונה בבחירת תחום הלימודים, דרך מלגות לימודים ולבסוף הכוונה וסיוע בשלב ההשמה לקראת השתלבות איכותית בשוק התעסוקה.

להגשת מועמדות לתכנית ולפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר התכנית

 

סיוע לסטודנטים מטעם המינהל לסטודנטים עולים

מינהל הסטודנטים מעניק סיוע לסטודנטים עולים.

לפרטים נוספים 

 

הקרן להכוונת חיילים משוחררים – הטבה לתושבי הפריפריה

סטודנטים הגרים באזור עדיפות לאומית או מתכוונים ללמוד לתואר ראשון במוסדות הממוקמים באזורים אלו זכאים למענקים ולהטבות במימון לימודים אקדמיים, מהקרן לעידוד לימודי השכלה גבוהה באזורים בעלי עדיפות לאומית.

הסיוע ניתן במסגת תיקון לחוק קליטת חיילים משוחררים - קרן לעידוד לימודי השכלה גבוהה באזורי סיוע - פריפריה, התשע"א - 2011.

לפרטים נוספים

     

 

מלגות קרן IMPACT ללוחמי צה"ל 

IMPACT היא קרן מלגות מטעם ארגון ידידי צה"ל בארה"ב (Friends of IDF), בשיתוף עם האגודה למען החייל. הקרן הוקמה בשנת 2002 במטרה להוקיר את הלוחמים על שירותם הצבאי המסור ועל תרומתם להגנת המדינה ובטחונה.
הקרן מעניקה מלגות לימודים ללוחמים משוחררים (עד דרגת סגן) במצב סוציו-אקונומי קשה, ועוזרת להם להגשים את עצמם בלימודים גבוהים.

לפרטים נוספים ולהגשת מועמדות 

למידע נוסף לחצו כאן

 

מלגות פרויקט פר''ח

פר''ח הוא פרויקט חונכות של סטודנטים. במסגרת הפרויקט, סטודנטים חונכים ילדים בשתי פגישות שבועיות, בנות שעתיים כל אחת. ההשתתפות בפרויקט פר"ח מקנה מלגה בשיעור של מחצית משכר הלימוד, ואינה פוגעת בזכות הסטודנט לקבל מלגות נוספות. כל סטודנט, מכל תואר ותחום לימודים, זכאי להשתתף בפרויקט פר"ח.

הרישום לפרויקט פר"ח מתקיים בתחילת חודש אוגוסט, אך ורק באמצעות אתר האינטרנט 


משרדי פר"ח נמצאים באוניברסיטת תל אביב, בניין מיטשל, חדר 106 טל: 03-6417119
או בדוא"ל perachta@post.tau.ac.il

 

מלגות מטעם היא"ס ישראל

היא"ס הינו ארגון בינלאומי ותיק המסייע לפליטים, למהגרים ולעולים חדשים.
מאז הקמתו בשנת 1881, תמך היא"ס במיליוני עולים ופליטים שרצונם היה לעלות, להיקלט, להתבסס ולהתקדם בארצם החדשה.
לקרן המלגות של היא"ס מקום חשוב במגוון השירותים שמעניק הארגון לקהילה.
קהל היעד של המלגה הנו סטודנטים שעלו לישראל מכל ארצות העולם החל משנת 2007, וכן סטודנטים שעלו ארצה מאתיופיה החל משנת 1990. המועמדות פתוחה בפני סטודנטים שסיימו סמסטר לימודים מלא במסלול אקדמי במוסד מוכר על ידי המל"ג בעת הגשת הבקשה. המלגה מוענקת על סמך צורך כלכלי והצטיינות בלימודים תוך התחשבות רבה במועמדים שתרמו לפעילות ציבורית או קהילתית. הגשת בקשה למלגה נעשית דרך אתר האינטרנט בלבד .

למידע נוסף אודות המלגה של 2018

לפרטים והרשמה ניתן להיכנס לאתר האינטרנט של היא"ס

 

פרויקט מלגות פיס להשכלה גבוהה

מפעל הפיס מסייע רבות לצמצום הפערים החברתיים בישראל. במסגרת זאת, משקיע מפעל הפיס משאבים רבים בתחום החינוך בישראל. במסגרת פרויקט מלגות פיס להשכלה גבוהה, מלגות לימודים מוענקות לסטודנטים שידם אינה משגת לממן לימודים אקדמיים, במטרה לעודדם להמשיך את לימודיהם ולסייע להם במימון שכר הלימוד.

* מלגת מפעל הפיס מוענקת לסטודנטים, שנרשמו לשנה ראשונה ללימודי תואר ראשון במוסדות להשכלה גבוהה המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

* גובה המלגה הינו 30,000 ש"ח (10,000 שקל לשנה, למשך שלוש שנים רצופות).

* סטודנט המקבל מלגת פיס מחויב בתרומה לקהילה בהיקף של 130 שעות בשנה (במסגרת עמותת "ידידים למען הנוער")

לפרטים נוספים ולהרשמה.

 

מלגות מטעם העמותה לניהול פרויקטים בישראל

העמותה לניהול פרויקטים לישראל מעוניינת לעודד מדענים ובעלי מקצוע צעירים לעסוק בתחום ניהול פרויקטים. היא מאפשרת להגיש בקשות לקבלת מלגה לסטודנטים העוסקים בתחום ניהול פרויקטים בישראל.
לפרטים נוספים והרשמה

 

מלגות ארגון יוצאי מרכז אירופה

ארגון יוצאי מרכז אירופה מעניק מלגות לימודים לסטודנטים השייכים לקהילת יוצאי מרכז אירופה.

לפרטים נוספים

 

מלגות לימודים של סחל"ב

מלגות הלימודים של סחל"ב מוענקות מטעם משרד החינוך לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון.

המלגה תוענק על סמך השתתפות בפעילות חינוכית בגני ילדים או בבתי ספר, במהלך יום הלימודים בהיקף של 4 שעות שבועיות.

התכנית פועלת בפריסה ארצית ויש מגוון של מוסדות לבחירה.

השתתפות בפרויקט מעניקה מלגה עד גובה של 60% משכר לימוד יסודי באותה שנת לימודים.

לפרטים

למידע / להרשמה

 

מלגות לסטודנטים בני העדה הנוצרית

 עמותת פורום גיוס העדה הנוצרית מעניקה מלגת סיוע לסטודנטים נוצרים לתואר ראשון בסך של 1500 ש"ח.

המלגות מיועדות לסטודנטים/יות בני/ות העדה הנוצרית הלומדים לתואר ראשון או למסלול הנדסאי במוסדות המוכרים ע"י המועצה להשכלה גבוהה, או ע"י אחד ממשרדי הממשלה.

המלגות מיועדות ליוצאי כוחות הביטחון והשירות הלאומי. עדיפות תינתן למי שהתנדב ופעל לטובת השתלבות בני העדה הנוצרית בחברה הישראלית.

את טופסי הבקשה והקריטריונים ניתן לבקש במייל: info@cecisrael.org

 

מלגת השראה

מלגה ייחודית בסך של עד 5,000 ש"ח, המיועדת לסטודנטים ומעניקה העשרה בנושאי אומנות, תרבות ומודעות יהודית.

לפרטים נוספים 

 

ליצירת קשר יש לפנות לשירה בטלפון: 052-3003439 או במייל: hashraa10@gmail.com

 

 

מלגת משרד החינוך

המועצה להשכלה גבוהה ומשרד החינוך מעניקים מידי שנה מלגות סיוע לסטודנטים אזרחי ישראל או תושבי קבע, הלומדים לתואר ראשון במוסדות להשכלה גבוהה שהוכרו על פי חוק המל"ג, וכן לתלמידי מכינות קדם אקדמיות ולסטודנטים הלומדים לתעודת הנדסאי.
בקרן הסיוע קיים מסלול מלגות נוסף המיועד לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון במוסדות להשכלה גבוהה, והינם הורים לילד אחד לפחות ונכללים בתנאים מיוחדים.

ההרשמה להגשת מועמדות מתקיימת בין התאריכים: יום שלישי כ"ד בטבת תשע"ט  עד יום ראשון ה' באדר א' תשע"ט 1/1/2019 - 10/02/2019 (יש לעקוב אחר הפרסומים).

לשאלות והבהרות ניתן ליצור קשר בטלפון: 1700-505-885

לפרטים נוספים

 

הפרויקט הלאומי לניצולי שואה

התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית יחד עם המשרד לשוויון חברתי מפעילה את הפרויקט הלאומי פרויקט בו סטודנטים מסייעים לניצולי שואה, שרבים מהם אינם מוכרים לרשויות המדינה או לקרנות הסיוע.

מטרת הפרויקט נחלקת לשני מישורים: האחד, סיוע בבירור זכויות ניצולי השואה המגיעות להם על-­פי חוק ובמקרים רבים הם כלל לא מודעים לקיומן. במישור השני, איסוף סיפוריהם האישיים של הניצולים במטרה לשמר את הזיכרון ולעצב את תודעת החברה הישראלית.

אופי הפעילות – לאחר ההכשרה, יקבל כל סטודנט רשימת ניצולים מהרכז האזורי ויחל בפעילותו עם הניצולים. הפעילות תיעשה בתיאום עם הניצול בהתאם לנוחיות הסטודנט.

בעבור פעילות סמסטריאלית של 65 שעות, תוענק מלגה על סך 2,800 ש"ח. 

ההרשמה עד 12/03/2020.

משרתי מילואים יהיו זכאים לתוספת למלגה, באם ביצעו 25 ימי מילואים בין החודשים אוקטובר 2019 – יוני 2020.

לפרטים נוספים

 

מלגה מקרן סיובצ'י

הקרן על שם מיריי ועדי סיובצ'י ז"ל תעניק בשנת הלימודים תשע"ט (2019), מלגות לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון ו/או שני ו/או דוקטורט במוסדות לימוד המוכרים ע"י המל"ג.

המלגה עד גובה של 8,500 ש"ח לשנה במשך 3 שנים או עד לקבלת התואר (המוקדם מבניהם). המלגה מיועדת לסטודנטים העומדים בקריטריונים בלבד והם בגילאים 18-26 אשר עלו לישראל החל משנת 2010 ואילך, מהמדינות: צרפת, שוויץ, בלגיה ומרוקו.

בקשה לקבלת המלגה ניתן להגיש עד לתאריך 31.07.19, ע"י הטופס המקוון בלבד בקישור לבקשה יש לצרף את כתב ההתחייבות הרצ"ב כנספח.

לפרטים נוספים


מלגה לסטודנטים תושבי כפר סבא

קרן המלגות ע"ש שושנה ופנחס ספיר, בשיתוף מפעל הפיס, תכנית פרח ועיריית כפר סבא, מציעים מלגה עירונית לסטודנטים תושבי כפר סבא לשנת הלימודים תש"פ.

המלגה בגובה 10,000 ₪. מועד הגשה אחרון בתאריך 31.8.2019.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל"מרכז צעירים כפר סבא" במספר: 09-7640720

למידע לחצו כאן 


 


ניתן לבדוק התאמה למלגות נוספות באתר לימודים בישראל