כניסה

פתח דבר

בפתחה של שנת הלימודים תשע"ב אני מבקש לאחל לכם, הסטודנטים של האקדמית, שנת לימודים פוריה והצלחה בלימודים. איחולי הצלחה מיוחדים לסטודנטים החדשים, המתחילים לימודיהם לתואר ראשון או שני. הלימוד האקדמי שונה מכל תהליך למידה שחוויתם עד כה וצפויה לכם תקופת הסתגלות מעניינת ומאתגרת. אין לי ספק שתעמדו בה בהצלחה. כולנו באקדמית, סגל אקדמי ומנהלי, נעשה מאמץ לסייע לכם בכך.

שנת הלימודים תשע"ב תהיה השנה השנייה בה מכונסים כל בתי הספר של המכללה בקמפוס ביפו. התרחבות נוכחותנו ביפו מביאה להעמקת המעורבות בקהילה היפואית. הפעילות בקהילה מנוהלת על ידי היחידה למעורבות חברתית. במהלך השנה תחשפו לפעילות זו. - האקדמית ממשיכה לשקוד על פיתוח תוכניות חדשות ועל ביסוס הרמה האקדמית. במהלך תשע"א זכתה התוכנית בניהולן מערכות מידע בהסמכת המועצה להשכלה גבוהה. תוכניות נוספות נמצאות כיום בבדיקה על ידי המועצה להשכלה גבוהה ואחרות מצויות בתהליך פיתוח. - הלימודים באקדמית אינם קלים כלל ועיקר. עומס הלימודים והדרישות הגבוהות עלולים להביא לחיפוש קיצורי דרך ודרכים "לעגל פינות". אלה שיעשו כן, גם אם יצליחו "לעבור" את הקורסים, יגלו שבתמורה להשקעתם המופחתת קבלו ידע מצומצם ומיומנויות ירודות. מנגד, אלה שניצלו את מלוא הפוטנציאל שלהם ויעמיקו בלימוד, יעשירו עצמם בידע וביכולות ויגלו שהקשיים בלמידה אינם מהווים עבורם מחסום של ממש.

סגל האקדמית לא יחסוך מאמצים להבטיח תנאי לימוד אופטימאליים ומערכת יחסים פתוחה.

אתם מוזמנים להיוועץ בנו בכל עניין, בין אם בענייני לימודים ובין אם בבעיות אישיות. אנא פנו אלינו בכל עת, במישרין, לחברי הסגל, לראשי בתי הספר ואלי. הניסיון לימדנו שהפניה הישירה מבטיחה מציאת מענה סביר למרבית הבעיות שמתעוררות.

הגם שהאקדמית מעניקה יחס אישי לתלמידיה, חייה חייבים להתנהל במסגרת כללים, חובות וזכויות שמחייבים את כולם. את אלה תמצאו בידיעון זה. ההוראות המפורטות בידיעון לא נועדו להקשות או ליצור, חלילה, הליכים בירוקרטים מכבידים. הן נוסחו בשיקול דעת על מנת להבטיח תפקוד נכון של המוסד, תלמידיו ואנשי הסגל שלו.

אני שב ומאחל לכם שנת לימודים רבת הישגים.

פרופסור נחמיה פרידלנד

נשיא המכללה

חזרה לתפריט