כניסה

פתח דבר - 2017

​פתח דבר​

בפתחה של שנת הלימודים תשע"ז אני מבקש לאחל לכם, הסטודנטיות והסטודנטים של המכללה, שנת לימודים פורייה והצלחה בלימודים. איחולי הצלחה מיוחדים לסטודנטים החדשים המתחילים לימודיהם לתואר ראשון. הלימוד האקדמי שונה מכל תהליך למידה שחוויתם עד כה וצפויה לכם תקופת הסתגלות מעניינת ומאתגרת. כולנו במכללה, סגל אקדמי ומנהלי, נעשה מאמץ לסייע לכם בכך.

 

המכללה ממשיכה לשקוד על שמירת המוניטין שלנו כמוסד איכותי להשכלה גבוהה, המשלב רמה אקדמית גבוהה, יחס אישי לסטודנטים ומעורבות חברתית עמוקה בקהילה שבתוכה אנו שוכנים. אנו מצויים עתה בתנופת פיתוח של כיוונים נוספים של הוראה ומחקר. תכנית הפיתוח של המכללה לחמש השנים הקרובות נמצאת עתה בשלבי אישור במועצה להשכלה גבוהה. בכוונתנו לפתוח מסלולי לימוד נוספים, לתואר ראשון ולתואר שני, חלקם חדשניים במערכת ההשכלה הגבוהה בישראל.

 

סגל המכללה לא חוסך מאמצים להבטיח תנאי לימוד אופטימליים ומערכת יחסים פתוחה. אתם מוזמנים להיוועץ בנו בכל עניין, בין בנושאי לימודים ובין בבעיות אישיות. אנא פנו אלינו בכל עת, במישרין – לחברי הסגל, לראשי בתי הספר, לסגנית הנשיא לעניינים אקדמיים ואלי.  הניסיון לימדנו שפניה ישירה מועילה מאד למציאת מענה סביר לרוב הבעיות שמתעוררות.

 

המכללה מקפידה להעניק יחס אישי לתלמידיה, אולם פעילותה כמוסד ציבורי להשכלה גבוהה חייבת להתנהל במסגרת כללים, חובות וזכויות שחלים על כולם. את אלה תמצאו בידיעון זה.  ההוראות המפורטות בידיעון לא נועדו להקשות או ליצור, חלילה, הליכים בירוקרטים מכבידים. הן נוסחו בשיקול דעת כדי להבטיח תיפקוד תקין של המוסד, תלמידיו ואנשי הסגל שלו.

 

הלימודים במכללה אינם קלים כלל ועיקר. עומס הלימודים והדרישות הגבוהות עלולים להביא לחיפוש קיצורי דרך ודרכים "לעגל פינות". אלה שיעשו כן, גם אם יצליחו "לעבור" את הקורסים, יגלו שבתמורה להשקעתם המופחתת קבלו ידע מצומצם ומיומנויות ירודות. מנגד, אלה שינצלו את מלוא הפוטנציאל שלהם ויעמיקו בלימוד, יעשירו עצמם בידע וביכולות ויגלו שהקשיים בלמידה אינם מהווים עבורם מחסום של ממש.

 

אני שב ומאחל לכם שנת לימודים מעניינת ורבת הישגים.

 

פרופסור שלמה בידרמן

נשיא המכללה

 
חזרה לתפריט