כניסה

דף הבית

 רוצים פרטים נוספים ?

 למה לימודי צעירים

  • לימודי צעירים הוא תחום ידע ופרקטיקה חדש המתפתח בעולם וגם בישראל. בשנים האחרונות נוצרת דרישה להתמודדות עם פערי דורות שלא ידענו קודם לכן. אל מול השינויים הטכנולוגיים, החברתיים והפוליטיים המהירים, המפגש עם הצעירים של היום הן בשוק העבודה, באקדמיה ובפוליטיקה הוא לעיתים קרובות, מפגש של פערים וחוסר הבנה. 
    לצפייה בסילבוס לשנה"ל תשע"ח לחץ כאן
  • תוכנית לימודי הצעירים באקדמית תל אביב יפו נבנתה בכדי להתמודד עם פערים אלו. התוכנית תיתן כלים תאורטיים ופרקטיים להבנת אופן החיים, הדרישות, השאיפות והמנועים של הצעירים של היום, אשר מהווים גשר לעולם של מחר.
  • המשתתפים/ות בתוכנית יקבלו כלים וידע ממגוון תחומים: מדעי ההתנהגות, סוציולוגיה, כלכלה, תעסוקה, תקשורת ועוד. 

  • הלימודים ישלבו סיור במרכז צעירים, היכרות עם מיזמים ויזמים ציבוריים צעירים, מפגשים אישיים עם אנשי תקשורת ושיווק מובילים ושכלול יכולות התקשורת והעבודה עם ומול הדורות המשתנים.

  • למסיימי/ות התוכנית תוענק תעודה יועץ/ת לענייני צעירים

 

 

facebook

לימודי תעודה בתחום הצעירים

הצעירות והצעירים של ימינו הם/ן מוכשרים/ות, אנרגטיים/ות, בעלי/ות-ידע, סקרנות, מעוף ויכולות מדהימות. הינם/ן העתיד וההווה של כולנו כחברה ותפקידנו למצוא את הדרכים המיטביות כדי לסייע להם/ן ולהשקיע בכישוריהם/ן כך שיוכלו למצב את עצמם/ן בהובלה, בדאגה לחברה ובהתפתחות-אישית. לימודי התעודה באקדמית תל-אביב-יפו נעשים בשיתוף פעולה עם קרן גנדיר המתמחה בעולם הצעירים. 

 

חשיבות התחום

בטווח הגילאים שבין  18-35 מקבלים צעירים וצעירות ההחלטות אשר מעצבות את חייהם האישיים ומשפיעות על המבנה החברתי, המדיני והכלכלי של כולנו. המשתתפים בתוכנית ילמדו על תהליכים אלו ויזכו לקחת חלק פעיל בקביעת העתיד החברתי-כלכלי בישראל.

 

למידה חדשנית המשלבת תיאוריה ויישום פרקטי

הלימודים ישלבו סביבת למידה חדשה המשלבת ידע רב תחומי; פסיכולוגיה, כלכלה, סוציולוגיה, טכנולוגיה, תקשורת ממשל וחברה יחד עם התנסויות מעשיות, סדנאות חוויתיות ומפגש ישיר עם מקבלי החלטות ונציגי הדור והתקופה.

 

ייחודיות ושונות – הפער בין הדורות

ארגונים רבים וחברות מכירים את הקושי לשלב בין דורות שמוביל לקונפליקטים, קבלת החלטות לא יעילה והשקעה אדירה בטיפול בבעיות רגשיות. מצד שני, הפוטנציאל הטמון של עבודה בסינרגיה הוא בסיס לסובלנות, העלאת המוטיבציה והבנה הדדית.

הכרה בשוני בין דור ה X שמאופיינים בצורך להיות בקשר עם בני גילם וזקוקים לאיזון וליציבות כלכלית לעומת דור ה Y הידועים ברצונם העז להשפיע על אחרים ולחולל שינוי, אינדיבידואליות ופחות סובלניים לחוסר סיפוק בעבודה ודור ה Z שנכנס בימים אלו לשוק העבודה ככלי ליצר שונות אשר מעצימה את הארגון ומייצרת תהליכים נכונים ויציבים.

 

מרצים בתכנית

ד"ר נועה לביא, ד"ר נטע ארנון שושני, גב' צליל אברהם, ד"ר בן פולמן, מר עומרי לויתן, ד"ר שרון זיו ביימן, ד"ר סני זיו, מר צפריר בלוך, גב' שלי דביר, מר ארי ליבסקר, ד"ר שלי גוטפרוינד, גב' מלי אלקובי  , ד"ר עמית קפלן, ד"ר נועה נלסון,  מר ינון מילס, גב' וופא עבד-אלגני,  מר יניב וויצמן, מר שגיא שיין, גב' חן ליברמן, מר אביגדור רבינוביץ', מר רז מצנע.