מה לומדים בלימודי צעירוּת

סגל בית הספר לממשל וחברה

ד"ר גרסיאלה טרכטנברג
דקנית בית הספר לממשל וחברה

ד”ר גרסיאלה טרכטנברג, דקנית בית הספר לממשל וחברה, אחראית ללימודים בתחומי הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה. ד”ר טרכטנברג מתמחה בתחום סוציולוגיה של האמנות. עוסקת בחקר הקשר שבין אמנות ותרבות לפוליטיקה.

מחקריה עוסקים ביחסים שבין אמנות ללאומיות, בנשים ומגדר באמנות, ובהיבטים החברתיים והפוליטיים שבאמנות רחוב בישראל. מחקריה פורסמו בעברית ובאנגלית.
בשנת 2006 קיבלה את פרס מרדכי איש שלום של מכון י. בן צבי בירושלים על ספרה בין לאומיות לאמנות בהוצאת אשכולות-מאגנס של האוניברסיטה העברית-ירושלים.

ד”ר טרכטנברג, שימשה כיו”ר הנהלת קהילת המחקר בסוציולוגיה של האמנות של האגודה הסוציולוגית האירופית (European Sociological Association – ESA -RN 2) לאחרונה מונתה כיועצת ההנהלה.

שאלות נפוצות

לימודי צעירוּת הוא תחום מקצועי רחב ועשיר שקיים כבר עשרות שנים בעולם, בעיקר באירופה. לימודי צעירוּת עוסקים בתקופת הגיל שבין הנערוּת לבגרות הצעירה (גילאי 18-35) ובהבנה של תרבויות, תהליכים ומעברים המתקיימים בתקופה זו. לימודי צעירוּת הם תחום ידע אינטר-דיסיפלינארי ולכן תורמים לאנשי מקצוע בתחומים רבים - משאבי אנוש, מנהל עסקים, פרסום, הייטק, שירותי רווחה, חינוך, בריאות ועוד.
התכנית אינה כוללת התמחות מעשית אך קיימים קורסים ישומיים שבמהלכם ייתוודעו סטודנטיות וסטודנטים לארגונים ומוסדות שתחום עיסוקם ליווי/קידום/הנעה/מיקוד בצעירות וצעירים.
כן. הלימודים מתקיימים בימי חמישי אחה"צ -ערב (פרונטאליים) ובימי שישי בוקר-צהריים (בזום)
תכנית לימודי צעירוּת במכללה, היא הראשונה מסוגה בארץ ומצטרפת לתכניות מקבילות בעולם בתחום youth studies ומטרתה להרחיב את הידע והמחקר על אודות תקופה זו בהקשר מקומי ותוך דיאלוג את ההקשרים הגלובאליים. תואר חדשני ורלוונטי העוסק בסוגיות מרכזיות בחברה בישראל באופן ייחודי ומעניין תוך התכתבות עם המציאות היום יומית הבינדורית בישראל. אל מול תואר שני בסוציולוגיה, תקשורת או מדע המדינה (ותארים שניים נוספים במדעי החברה) התואר הזה יותר רלוונטי לשוק העבודה בשל הצורך המתגבר במומחים בתחום הצעירים והצעירות. התואר הינו תואר בשנה, בשכר לימוד אוניברסיטאי והמכללה ממוקמת במרכז הארץ וההגעה אליה בתחבורה ציבורית ופרטית נוחה ביותר.
בוגרות ובוגרי התכנית יוכלו ליישם את התואר בשלושה מגזרים: המגזר העסקי - תחום הפרסום/הייטק/בנקים/משאבי אנוש - תפקידים האמונים על ניהול/גיוס/הנעה/שיווק לצעירות וצעירים, או מי שמעוניינים לעבוד בתחום זה. המגזר החברתי/אזרחי - עמותות או ארגוני חברה אזרחית שמתמקדים בליווי, תמיכה או הנעה של צעירות וצעירים. מוסדות המדינה - משרדי הרווחה, חינוך, בריאות, תרבות באגפים העוסקים בצעירות וצעירים.
שנה, סה"כ שלושה סימסטרים
התכנית בנויה מיום לימודים אחד פרונטאלי אחה"צ-ערב (חמישי) ויום שישי בוקר-צהריים בזום
התכנית בנויה מיום לימודים אחד פרונטאלי אחה"צ-ערב (חמישי) ויום שישי בוקר-צהריים בזום
בוגרי ובוגרות תואר ראשון בתחומים מגוונים: מדעי החברה כולל בוגרי מנהל עסקים וכלכלה. אנשי מקצוע מתחומים שונים המתעניינים בהתפתחות מקצועית או פיתוח ידע על צעירות וצעירים: ● אנשי פרסום ● אנשי משאבי אנוש ● מטפלים למיניהם שעובדים עם צעירות וצעירים ● אנשי מוסדות המדינה - רווחה, בריאות, צבא, שירות התעסוקה וכד’. ● עובדי עמותות וארגונים אזרחיים
טקסי הענקת התארים של המכללה 2024
קראו עוד
לראשונה באקדמיה: המכללה האקדמית תל־אביב-יפו תציע התמחות במישחוק
קראו עוד
מצטייני.ות נשיא, סגנית נשיא ודקן על הישגים בלימודים בשנה"ל תשפ"ג
קראו עוד

רוצה ללמוד באקדמית?

מלא/י פרטים ונהיה בקשר בקרוב!

    טופס רישום מקוון
    כבר יודע/ת בידיוק מה את/ה רוצה?
    הרשמ/י באופן מקוון לשנת הלימודים הקרובה
    לרישום מקוון