כניסה

בית ספר למדעי ההתנהגות

בלימודי מדעי ההתנהגות רואים לא רק את הסטודנט אלא את האדם.

בית הספר פועל בכיתות לימוד קטנות, המאפשרות יחס אישי לכל סטודנט, התאמת תוכנית הלימודים לצרכיו ומתן תמיכה ומענה לכל צורך, במטרה לאפשר לו למצות את מלוא הפוטנציאל הטמון בו. בית הספר מעורב באופן פעיל במגוון תוכניות טיפוליות ברחבי יפו ודרום תל אביב באמצעות הסטודנטים וסגל ההוראה.

 

בית הספר למדעי ההתנהגות שם דגש על מחקר מתקדם

החתירה הבלתי פוסקת למצויינות הופכים נשענת, בין היתר, על תשתית מתקדמת של מעבדות מחקר במגוון תחומים, ועידוד חברי הסגל לעיסוק שוטף במחקר בכל תחומי מדעי ההתנהגות, אשר מתפתח בשנים האחרונות בקצב מואץ.

 

תואר ראשון BA במדעי ההתנהגות

התוכנית לתואר ראשון במדעי ההתנהגות מספקת לסטודנט תשתית עיונית ומתודולוגית רחבה ומעמיקה, ומכשירה אותו להמשך לימודים לתארים מתקדמים בכל תחום שיבחר בו, כמו גם להשתלבות בשוק העבודה במגוון עיסוקים בעלי ביקוש גבוה. מספר המתקבלים לתואר שני הוא הגבוה ביותר בארץ.

 

דקן בית הספר: פרופ' גיל גולדצויגגילי גולדצוויג

נולדתי, גדלתי ולמדתי בירושלים. סיימתי את שלושת תאריי האקדמיים באוניברסיטה העברית בירושלים.

 

אני פסיכולוג קליני מומחה-מדריך, פסיכולוג רפואי- מומחה ומוסמך להיפנוזה. במסגרת עבודתי כפסיכולוג עבדתי בעיקר עם ילדים ומתבגרים. בין השאר, הייתי חלק מצוות "ילד בסיכון" במסגרת המרכז הרפואי "הדסה" בירושלים. כמו כן, הדרכתי והנחיתי את "הליצנים הרפואיים" מקבוצת "רופאי החלום". אני גם עוסק בתחום פסיכולוגית הספורט, שלצערי עדיין אינו תחום המוכר פורמלית כתחום התמחות בארץ.

 

מבחינת מחקר, עיקר העיסוק שלי הוא בתחום הפסיכו-אונקולוגיה, ובאופן ספציפי, בתמיכה (caregiving) לחולי סרטן, והשפעות הדדיות של חולים ובני-זוג. אני משתף פעולה עם חוקרים בארץ ובעולם, ומקיים שיתוף פעולה ארוך טווח עם ה-Stress and Immunity Cancer Projects Lab ב- Ohio State University בארה"ב, שם גם שהיתי תקופה ארוכה.

כמו כן, אני חבר בוועדה המקצועית לפסיכולוגיה קלינית של משרד הבריאות, וחבר בצוות זכויות אדם של האגודה הבינלאומית לפסיכו-אונקולוגיה.

 

התמחיתי במגוון של שיטות מחקר ומתודולוגיה, ואני שותף במספר פרויקטים בתחום הפסיכומטריקה. בין השאר, אני משתתף במחקר על הטיות בציונים במכללות ובאוניברסיטאות, ובמחקר על אפשרויות ניבוי של ציוני תואר ראשון במכללות על בסיס נתוני פסיכומטרי ובגרות של סטודנטים. בנוסף, אני חבר בוועדת ההיגוי ללימודי תעודה בפסיכומטריקה (בשיתוף עם המרכז הארצי לבחינות והערכה והאגודה הישראלית לפסיכומטריקה בה אני חבר).
 
בימים אלה, אני עוסק, יחד עם פרופ' רבקה יעקובי, ראש המגמה לפסיכולוגיה רפואית באקדמית, בהגדרה של מושג התקווה ובמחקר אמפירי על התפתחות תקווה. כיום, אנו בשלבים מתקדמים של פיתוח כלי למדידת תקווה.
 
אני גאה להוביל את בית הספר למדעי ההתנהגות, שהוא היום בית הספר הגדול בארץ ללימוד פסיכולוגיה יישומית לתואר שני. ככזה, יש לבית הספר למדעי ההתנהגות השפעה מרחיקת לכת על התפתחות הפסיכולוגיה בארץ. אני מאמין כי סגל בית הספר והסטודנטים צריכים להיות מעורבים בשינויים במפת הפסיכולוגיה ולהיות מעורבים חברתית. מתוך כך, אני שותף, יחד עם אנשי סגל וסטודנטים מבית הספר, בהקמה והנחייה של פרויקטים של חונכות טיפולית בבתי ספר ביפו, פרויקטים חינוכיים, הרצאות בהתנדבות להורים ולציבור הרחב ופרויקט של טיפול פסיכולוגי לתושבי יפו ודרום תל אביב.