כניסה

תואר שני בפסיכולוגיה (.M.A)

סטודנטים באקדמית תל אביב יפו


 

 

תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית (.M.A)

 

פסיכולוגיה חינוכית עוסקת בקידום רווחתם הנפשית של ילדים ובני נוער ומשפחותיהם בתוך המכלול החברתי-חינוכי-קהילתי-תרבותי בו הם חיים. היא עושה זאת באמצעות רצפים של מניעה, איתור והתערבות הן ברמת הפרט, המשפחה מערכות החינוך והקהילייה. עבודת הפסיכולוג החינוכי מתמקדת בהתערבות עם הילד, הורים, משפחות וצוותים חינוכיים בבתי הספר ובקהילה חל מאבחון וכלה בטיפול , הן במצבי שגרה והן במצבי חירום.

 

למידע נוסף אודות התמחות בפסיכולוגיה חינוכית

 

 

תואר שני בפסיכולוגיה עם התמחות בפסיכולוגיה קלינית (.M.A)

 

 

לימודי הליבה במגמה לפסיכולוגיה קלינית עוצבו על מנת להקנות ידע נרחב ועדכני ומיומנויות קליניות בתחומי הפסיכופתולוגיה, הפסיכודיאגנוסטיקה, הריאיון הקליני והטיפול. ליבת התוכנית כוללת קורסי מבוא וקורסי העמקה בתחומים אלה כמו גם קורסים העוסקים בכלים ובמתודולוגיה של מחקר יישומי וקליני. 

המגמה מציעה גם מסלול לימודים במיקוד ילדים. במסלול זה מוצעים קורסים ייחודיים והתנסות מעשית (פרקטיקום) עם דגש על התפתחות, טיפול במשחק, עבודה טיפולית עם הורים ועוד נושאים הרלוונטיים לפסיכולוגיה קלינית של הילד.

 

 

למידע נוסף אודות התמחות בפסיכולוגיה קלינית


תואר שני בפסיכולוגיה עם התמחות בפסיכולוגיה רפואית (.M.A)

 

לימודי התואר השני בפסיכולוגיה רפואית מקנים לסטודנטים יסודות תיאורטיים ומחקריים תוך התמקדות ביחסים המורכבים בין מערכות פיזיולוגיות, משתנים פסיכולוגיים, חברתיים ותרבותיים המעורבים בהתפתחות והתמודדות עם מחלות והפרעות גופניות. יסודות אלו מאפשרים למוסמכי התכנית להמשיך ולהתפתח במסלול טיפולי ו/או מחקרי.

 

למידע נוסף אודות התמחות בפסיכולוגיה רפואית


תואר שני בפסיכולוגיה עם התמחות בפסיכולוגיה תעסוקתית (.M.A)

 

 

בשנה"ל תש"פ נפתח במגמה התעסוקתית מיקוד 'אוכלוסיות בסיכון', בו יש דגש על התערבויות ואבחון של אוכלוסיות מרקע סוציואקונומי מוחלש ושל בעלי צרכים מיוחדים, בהשתלבותם בעולם העבודה.

 

הפסיכולוג התעסוקתי-ארגוני יועץ, מטפל ומאבחן בתהליכים שבממשק פרט, קריירה וארגון, במטרה לקדם את התפתחות הקריירה והרווחה של הפרט בעולם העבודה. תהליכים אלו כוללים טיפול/ייעוץ תעסוקתי פרטני וקבוצתי, מיון והערכת עובדים, יעוץ והתערבות פסיכולוגית-ארגונית, פיתוח כלים ומבחנים פסיכולוגיים, ומחקר פסיכומטרי, באוכלוסיות נורמטיביות, ובאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים בעולם העבודה.  

 

 

למידע נוסף אודות ההתמחות בפסיכולוגיה תעסוקתית

 


תואר שני בפסיכולוגיה עם

התמחות בנוירופסיכולוגיה שיקומית (M.A )

המגמה לנוירופסיכולוגיה שיקומית מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי ומעשי בתחום הפסיכולוגיה השיקומית והנוירופסיכולוגיה, הן בטיפול והן באבחון. הלימודים במגמה הנוירו-שיקומית מכשירים לטפל ולאבחן אנשים עם פגיעות שונות במערכת העצבים המרכזית כגון פגיעות קוגניטיבית, פיזיות, נפשיות, התפתחותיות וחברתיות.


המגמה מציעה גם מסלול לימודים במיקוד ילדים. במסלול זה מוצעים קורסים ייחודיים והתנסות מעשית עם דגש על ליקויים נוירו-התפתחותיים והתמודדות עם פגיעות נרכשות בילדות. המסלול כולל קורסים ייעודיים באבחון ובטיפול הרלוונטיים לנוירופסיכולוגיה של הילד.

 

מסלול הלימודים מעניק ידע וכלים מגוונים, תוך פיתוח חשיבה מורכבת ואינטגרטיבית המאפשרת לשלב מיומנויות קליניות רחבות, אבחוניות ומחקריות.

 

 

למידע נוסף אודות התמחות בנוירופסיכולוגיה שיקומית


 

תואר שני בפסיכולוגיה עם התמחות בפסיכולוגיה התפתחותית (.M.A)

התוכנית לתואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית נועדה להכשיר את הסטודנטים לעבודה במסגרות שונות של הגיל הרך (אוכלוסיית תינוקות פעוטות וילדים צעירים והוריהם),  ביניהם מכונים להתפתחות הילד, שירותים פסיכולוגיים-חינוכיים-התפתחותיים, מרכזים לבריאות הנפש, שרותי רווחה ועוד. 

 


התמחות בפסיכולוגיה התפתחותית: התוכנית עונה על דרישות הועדה המקצועית לפסיכולוגיה התפתחותית, וסטודנטים שסיימו את התכנית יוכלו להתחיל את תהליך ההתמחות כפסיכולוגים התפתחותיים.

 

למידע נוסף אודות התמחות בפסיכולוגיה התפתחותית

מתעניינים באקדמית?

הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
  • מאשר/ת קבלת דיוורים לדואר אלקטרוני

לשיחה עם נציג

 פנו אלינו

בית הספר למדעי ההתנהגות


המכללה האקדמית תל אביב יפו בניין פומנטו (בניין מס' 1), קומת קרקע
ראש מינהל ביה"ס: לימור סקופ
עוזרת ראש מינהל ואחראית התואר השני בפסיכולוגיה: אירינה פלג
רכזות ביה"ס: דיקלה חלף ישראלה פז נטלי אנדרסן
טלפון: 03-6802525
פקס: 03-6802526
דוא”ל: BEV@mta.ac.il